Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w próbie dobrania elelemntów kina domowego i zestawu do słuchania muzyki


nerq

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Jestem totalnym laikiem w temacie sprzętu audio ale zupełnym przypadkiem jestem w posiadaniu pewnej ilości, chyba swojego czasu, dobrego jakościowo sprzętu.

Zastanawiam się czy może to być baza dla zbudowania kina domowego pod które da się tez podłączyć odtwarzacz CD oraz Gramofon.

Zacznę od tego co mam, nie mam pojęcia czy to ze sobą jakkolwiek pasuje bo pochodzi z różnych źródeł (coś w spadku, coś z demontażu starej sali konferencyjnej w firmie itp)

- amplituner Denon AVR-3806

- odtwarzacz DVD (mógłby robić za odczyt CD) - Denon DVD-1730

- pioneer compact disc player pd-f1009 (może ta zmieniarka do odtwarzania CD)

- głośniki Denon SC-N8 na podstawkach (mam 2 lub 4 szt, nie jestem teraz pewien ale sprawdzę)

- Sony SWF-BR100 - to chyba do niczego się nie nada bo było od telewizora sony bravia

 

Zakładam że masę rzeczy by trzeba dokupić ale szkoda mi tego sprzętu że tak leży niewykorzystany.

 

Z rzeczy które chciałbym podłączyć do tego montowanego zestawu to

- telewizor 70PUS8118/12 70 cali + chromecast

- odtwarzacz CD bo mamy ich dużą kolekcję

- jakiś gramofon fajny (tu też proszę o pomoc w dobraniu)

- konsole PS3, PS4, PS5 - ale to w zasadnie opcjonalne rzeczy

 

Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za pomoc, nawet jeżeli będą to odpowiedzi że nic tu do niczego nie pasuje i nie ma sensu się w to bawić:)

Błażej

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykorzystać ten amplituner do ww. celów. Pamiętaj że jest on jednak pelnoletni i nie oczekuj 4k, nowych standardów dźwięku itp. Glosniki są watpliwej jakości więc raczej użyłbym ich tylko na etapie testowania a jeżeli miałoby grać dłużej zainwestował w coś lepszego. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nerq

Witam.

Ten odtwarzacz DVD czy cd do muzyki, powinny być ok, nawet z lepszą elektroniką. 

Dlaczego tak myślę?  Mam cd transport od Cambridge audio i jako taki, poradził sobie z dużo droższymi sprzętami.

Zawsze możesz to potem zmienić na coś innego. Dużej kasy bym jednak na odtwarzacze czy transporty cd nie wydawał. Chyba że będziesz miał ochotę, a napewno w pewnym momencie jej nabierzesz 😁

Jeśli masz filmy na Blueray czy 4K, to jeśli się nie mylę PS 5 może te formaty odtworzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artur Brol napisał:

Jeśli masz filmy na Blueray czy 4K, to jeśli się nie mylę PS 5 może te formaty odtworzyć.

Ale ten amplituner ma 100 lat i PS5 trzeba by podłączyć do TV a dźwięk puścić optycznym z TV do amplitunera. Na początek powinno wystarczyć. 

CD/DVD itp. podłączyć bezpośrednio do amplitunera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer, z wyjsc cyfrowych tylko optyczne ma, plus analogowe. Powinien do cd starczyc. Podlaczysz go cyfrowym do amplitunera, zrobisz uzytek z jego przetwornika. Uzyjesz analogowego, uzyjesz przetwornika wbudowanego w odtwarzaczu - kurcze 301 plyt, to musi byc spora skrzynka.🙂

Nie znam sie na wzmacniaczach kina domowego, ale jesli ten twoj jest tak stary, to moeze warto nowszego poszukac. Takiego ze spora iloscia wejsc cyfrowych i analogowych.

Nie wiem czy znajdziesz amplituner kina domowego z przedwzmacniaczem do gramofonu. Tutaj jednak mozna to zastapic zewnetrznym. Powinno sie kilka nie drogich znalezc.

DLa przykladu, brat ma amplituner Onkyo i jest zadowolony. Nie zauwazylem bys cos o budzecie wspominal.

Jaki on jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sporo do wymiany.

Tym bardziej że to ma być baza i do kina i do stereo.

Ten amplituner jest spoko grajkiem ale brak dekoderów HD w kinie go dyskalifikuje.

Zakup nowego czy używanego amplitunera kina konieczny.

Aby grał w stereo to wysoki model albo model z PRE OUT

Kolumny także kaplica. Też do wymiany.

Jaki budżet na zmiany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to może inaczej.

Chyba trzeba to wszystko sprzedać, dołożyć i kupić coś aktualnego.

Polecacie jakiś gotowy zestaw, spełniający powyższe kryteria?

Budżet nie jest jakimś wielkim problemem, ale proszę o rozsądne propozycje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Artur Brol napisał:

Może i tak, ale ja bym tego Pioneera zostawił. Przynajmniej na początek.

CD Pioneer fajne "pudło" masz! Do tego masz sporo CD?  (ponad 300? ...zazdroszczę) Reszta, to wydaje się takie pozbierane różności i  wydaje się, że spore oczekiwania masz i czy pojęcie też?

- Po co Ci gramofon? ...dla najwyższej jakości dźwięku? ...to do tego konieczne są przyzwoite głośniki oraz dobry wzmacniacz stereo (najlepiej z funkcją pracy jako końcówka mocy, żeby zintegrować z amplitunerem A/V do kina domowego)

- Do kina domowego kierujesz się trochę innymi wytycznymi --> potrzebujesz amplituner i minimum 5.1, czyli 5 głośników + subwoofer. (obecne fajne minimum, to 5.1.2, czyli dodatkowo atmosy w suficie, albo kierunkowe co by dźwięk odbijały od sufitu)

 

Ja bym zaczął od pozostania przy CD, bo to bardzo fajny nośnik nagrań, który obecnie jest trochę niedoceniany. Masz jakiś tam amplituner, to zacznij od poszukiwania 2 głośników monitorów/podłogówek do stereo (zależy ile masz miejsca), a które znacząco mogą poprawić jakość brzmienia. Głośniki, to 70% sukcesu. Potem te co masz może wykorzystasz na surroundy i pozostaje centralny. I wymiana amplitunera na minimum 7 kanałów+sub.  A następnie, to już będziesz bardziej zorientowany i wiedział co dalej robić?

 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, nerq napisał:

Hmm, no to może inaczej.

Chyba trzeba to wszystko sprzedać, dołożyć i kupić coś aktualnego.

Polecacie jakiś gotowy zestaw, spełniający powyższe kryteria?

Budżet nie jest jakimś wielkim problemem, ale proszę o rozsądne propozycje

Co to znaczy gotowy?

Są producenci amplitunerów i kolumn. Inni przeważnie.

Dystrybutor Ci zloży ale nei pod katem jakosci tylko swojego sprzetu. Tu nei ma kompletów. Dopiera się to pod gusta, oczekiwania

11 godzin temu, AutoPirat napisał:

...aha i jeszcze jest kwestia źródła (odpowiedni TV, PS, blu-ray, karta dźwiękowa, itp.), a który to zapoda na amplituner dźwięk wielokanałowy.

TV to zrobi, ze stremingu - DD+

Konsola to Zrobi w HD

Bluray to zrobi w HD

PC to zrobi w HD

jakiśplayer to zrobi w HD :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...