Skocz do zawartości

Amplituner stereo lub mini wieża do 1500zł z dobrym basem


Norbi512

Recommended Posts

Witajcie,

Szukam używanego sprzętu stereo do 1500zł: amplituner lub mini wieża. 
Sprzęt ma służyć do: 
- słuchania radia FM (myślałem też o radiu internetowym ale to nie jest konieczny wymóg);
- komunikacji z TV;
- komunikacji z telefonem.
TV ma wyjście optyczne, telefon będę łączył przez Bluetooth.

Zależy mi na basie. Odsłuch przeważnie będzie raczej ciszej niż głośno.
Posiadam kolumny Paradigm Monitor 3, jak dla mnie wystarczające (grały jakiś czas z pożyczonym amplitunerem kina domowego).
Myślałem o zakupieniu piecyka z mini wieży typu PMX90 i podłączeniu moich kolumn.
Muzyki słucham różnej ale głównie Rock i POP. Pokój ma 20m2, od kolumn do miejsca odsłuchu jest ok. 3m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Norbi512 napisał:

Witajcie,

Szukam używanego sprzętu stereo do 1500zł: amplituner lub mini wieża. 
Sprzęt ma służyć do: 
- słuchania radia FM (myślałem też o radiu internetowym ale to nie jest konieczny wymóg);
- komunikacji z TV;
- komunikacji z telefonem.
TV ma wyjście optyczne, telefon będę łączył przez Bluetooth.

Zależy mi na basie. Odsłuch przeważnie będzie raczej ciszej niż głośno.
Posiadam kolumny Paradigm Monitor 3, jak dla mnie wystarczające (grały jakiś czas z pożyczonym amplitunerem kina domowego).
Myślałem o zakupieniu piecyka z mini wieży typu PMX90 i podłączeniu moich kolumn.
Muzyki słucham różnej ale głównie Rock i POP. Pokój ma 20m2, od kolumn do miejsca odsłuchu jest ok. 3m.

20 m2 to już całkiem fajny metraż. 

Trochę marnujesz potencjał pomieszczenia mini wieżą. 

Za te pieniądze chyba już można coś kupić w D klasie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc mam małe doświadczenie ze wzmacniaczami cyfrowymi, miałem tylko dwa i długo u mnie nie zabawiły. 

Ale jesli koniecznie chcesz zostawić swoje kolumny szukaj czegoś z wyjściem na subwoofer, bo z nich za wiele nie wyciśniesz basu. 

Ludzie polecają Sabaj'a a 30, podobno fajny wzmacniacz, tylko wtedy już byś musiał kupić kolumny podłogowe. 

Ma jakiegoś bubla na wyjściu subwoofera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ampli I nowy to w tej cenie nie ma dużego wyboru... denon rcd 41 pianocraft b370 (ale z kolumnami- do handlu) albo właśnie pmx 90.... chyba że używka mini wieży z optykiem, lub ampli uzywany pełnowymiarowy np yamaha rn 303d albo rn 500.

Podany sabaj to wzmacniacz jak kojarzę nie ampli więc zakup tunera osobno jeśli radio FM obowiazkowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Killer121 napisał:

Jeśli ampli I nowy to w tej cenie nie ma dużego wyboru... denon rcd 41 pianocraft b370 (ale z kolumnami- do handlu) albo właśnie pmx 90.... chyba że używka mini wieży z optykiem, lub ampli uzywany pełnowymiarowy np yamaha rn 303d albo rn 500.

Podany sabaj to wzmacniacz jak kojarzę nie ampli więc zakup tunera osobno jeśli radio FM obowiazkowe

Amplituner i wieże obie opcje biorę pod uwagę jako używane. Nie spodziewam się nowego sprzętu za tą kwotę. PMX to tylko przykład (używana z kolumnami stoi około 800zł), podejrzewam że z używanych znajdzie się znacznie lepsza wieża. Słyszałem że Pianocraft gra fajnie ale nie wiem jak z niskimi tonami sobie radzi.

Wydaje mi się że w jakimś teście mówili o Yamaha 303d, iż eksponuje górę a niskie tony słabo.

5 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Smsl A300, AL200, AO300, Sabaj A30a, Loxjie A40.

Z tego co znalazłem o tych modelach to wszystko są wzmacniacze, ja szukam amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...