Skocz do zawartości

Prośba życzliwa o porównanie zestawu 5.1


aureum

Recommended Posts

Witam, 

Spaliła mi sie jednostka sony bdv e4100... Naprawa nie opłacalna wiec kupiłem za 100zl Samsunga HT-e355... Podłączyłem do kolumn od Sony e4100 i nie dziwne jak wtedy grało słabo w oryginale to teraz gra jeszcze słabiej bo to samsung ma 39W (mój tele ciągnie 45W przy ładowaniu).

Generalnie chodzi tylko o dźwięk przestrzenny zeby wieczorem film obejrzeć w dolby lub dts. 

Znalazłem cos takiego:

https://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-yht4960-zest-kina-tsr400bl-nsp41bl.bhtml?from=td&utm_source=1209831%7CNokaut.pl&utm_medium=TradeDoubler&utm_campaign=(TradeDoubler)&utm_content=%2F

Nie mam nerwowo na olx i modlenie się czy mnie ktoś oszuka czy nie, większość i tak odbiór osobisty, kolo mnie nic nie ma... 

Wiec pytanie czy to z linku będzie lepsze niż to co mam teraz czy to to samo... (wieki się nie zajmowałem sprzętem audio)

Bardzo dziekuje za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, PanKlor napisał:

Można powiedzieć, że odrobinę lepsze ale to dalej bardzo pdostawowy zestaw bez większych możliwości rozbudowy. 

Piekło zamarzło... samsung e355 jest z 2014r głośniki sony (bo to nawet nie kolumny) z 2019r a sprzęt za 3k w 2024r jest tylko odrobine lepszy?? A gdzie postęp technologiczny oprócz ceny? hmm... Ja nie chce rozbudowywać... To ile pln trzeba wydać zeby zastąpić 10 letni podstawowy sprzęt zeby był po prostu lepszy a nie odrobine? (czyli nie duzo lepszy, lub o wiele lepszy). 

Chodzi o oglądanie filmów wieczorem... Teraz dźwięk jest jakby z pudelka, bez kompletnie głębi która jednak o dziwo była na sony e4100... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia punktu odniesienia.  Plastikowe tanie subwoofery grają tak samo jak grały 10 lat temu tylko w międzyczasie inflacja zrobiła swoje.

Postęp jest w dekoderach, rozdzielczości, obsługiwanych formatach. Na przykład zaproponowany przez Ciebie zestaw nie wspiera Dolby Atmos (czyli dzwieku obiektowego z obsluga kanalow górnych). 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Ok, ok... Racja inflacja... Na atmos mi nie zależy bo mam do sufitu 3,6m i nawet nie mam drabiny takiej ale na 5.1 juz tak... Te głośniki co zostały maja 3ohm... Nic do tego juz nie produkują i do tego subwoofer jest pasywny... 

To, np to byoby lepsze?

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/zestawy-kina-domowego/kino-domowe-yamaha-rx-v4a-prism-falcon-ht500-czarny

i do tego jakis subwoofer?

 

 

Edytowano przez aureum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziekuje bardzo za poświęcony mi czas. Pozdrawiam. 

16 minut temu, PanKlor napisał:

Dobrze zrozumiałeś. 

A jednak jeszcze jedno pytanie mam...

A jakbym taki ampli zakupil:

https://www.sonica.pl/yamaha-musiccast-rx-v6a.html

I na pierwszy ogien taki glosniki:

https://www.tophifi.pl/glosniki/zestawy-glosnikow/yamaha-ns-p41.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=0df827c0-a5da-b264-f33f-ddb5720dde21

To wyszloby mi okolo 400 zl drozej ale z mozliwoscia rozwoju gdyby cos mnie natchnelo do 7,. atmos (w co watpie bo 90% kontentu to netflix, prime, apple tv itp). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, aureum napisał:

To wyszloby mi okolo 400 zl drozej ale z mozliwoscia rozwoju gdyby cos mnie natchnelo do 7,. atmos (w co watpie bo 90% kontentu to netflix, prime, apple tv itp). 

Ale przecież masz filmy i programy z Atmosem w tych usługach. 

Pytania zabrakło ;)

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2024 o 16:13, PanKlor napisał:

Głośniki te same. Amplituner z większymi możliwościami. Całkiem często tutaj polecany. 

Ok, po przespaniu się nie zamierzam nic nigdy mocować na suficie... A taki zestaw zatem:

Yamaha rx-v4a 

Taga inmove 5.0

Subwoofer Yamaha ns-sw100

Chodzi też o to że mieszkam w kamienicy na 2 piętrze, podłoga i sufit to drewno w środku słoma. Nie chce kłótni z sąsiadami. Oglądamy wieczorami i późna nocą więc po cichu, w dzień wiadomości z tv. 

Dźwięk ma byc jedynie przyjemny. 

Za całość by mi wyszło w różnych sklepach razem 3500 zl bez przewodów. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2024 o 15:29, aureum napisał:

Ok, dziekuje bardzo za poświęcony mi czas. Pozdrawiam. 

A jednak jeszcze jedno pytanie mam...

A jakbym taki ampli zakupil:

https://www.sonica.pl/yamaha-musiccast-rx-v6a.html

I na pierwszy ogien taki glosniki:

https://www.tophifi.pl/glosniki/zestawy-glosnikow/yamaha-ns-p41.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=0df827c0-a5da-b264-f33f-ddb5720dde21

To wyszloby mi okolo 400 zl drozej ale z mozliwoscia rozwoju gdyby cos mnie natchnelo do 7,. atmos (w co watpie bo 90% kontentu to netflix, prime, apple tv itp). 

Amplituner tak ale głosniki nie. Lepiej canton Movie

9 godzin temu, aureum napisał:

Ok, po przespaniu się nie zamierzam nic nigdy mocować na suficie... A taki zestaw zatem:

Yamaha rx-v4a 

Taga inmove 5.0

Subwoofer Yamaha ns-sw100

Chodzi też o to że mieszkam w kamienicy na 2 piętrze, podłoga i sufit to drewno w środku słoma. Nie chce kłótni z sąsiadami. Oglądamy wieczorami i późna nocą więc po cichu, w dzień wiadomości z tv. 

Dźwięk ma byc jedynie przyjemny. 

Za całość by mi wyszło w różnych sklepach razem 3500 zl bez przewodów. 

 

No to 4A Ci wustarczy do takich. ale dalej. Lepiej Canton Movie albo Cambridge Audio Minx.

W tych zestawach są także lepsze suby. Zaoszczedziłeś na amplitunerze to idz w lepsze nagłośnienie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Amplituner tak ale głosniki nie. Lepiej canton Movie

No to 4A Ci wustarczy do takich. ale dalej. Lepiej Canton Movie albo Cambridge Audio Minx.

W tych zestawach są także lepsze suby. Zaoszczedziłeś na amplitunerze to idz w lepsze nagłośnienie.

 

Czyli takie np.

https://www.rtvmax.pl/zestawy-51/1045-canton-movie-95-czarny-raty-0-gwarancja-producenta-salon-lodz-mozliwy-montaz-u-klienta.html?utm_source=ceneo&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=canton-movie-95-czarny-raty-0-gwarancja-producenta-salon-lodz-mozliwy-montaz-u-klienta&ceneo_cid=dff064a0-ef2c-98fd-e446-ea4e6c186498

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki. 

A jeszcze mam pytanie. Czytam instrukcje i czy dobrze rozumiem, ze TV podlaczam pod eARC a dekoder play (UPC) pod amplituner? Czy zostawic dekoder podpiety pod TV? Bo pisza ze on poprawia obraz? PC tez podlaczyc hdmi pod amplituner?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Mam problem z tym zestawem. 

Zrobiłem ypao ta konfigurację i efekt jest taki, że dialogi brzmią jak z małego radyjka i czasem przy dudni subwoofer... 

W zagadka h wszechświata na poprzednim zestawie głos Morgana freemana brzmiał nisko... Tutaj jak z radyjka. 

Suba ustawiałem do testu wedlug instrukcji. 

Jak dodaje basow to wcale nie jest lepiej. 

Dodatkowo dialogi są mega ciche a efekty wyrywają z kanapy, w rezultacie ciągle ściszam i podglasniam... Tak ma być? 🤔 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...