Skocz do zawartości

Wzmacniacz + gramofon - retro marzenia :)


Murinio_86

Recommended Posts

Witam Szanownych Forumowiczów :)

Na wstępie chciałem się przywitać ze wszystkimi, bo jestem nowym użytkownikiem.

Chciałbym żebyście pomogli ogarnąć pewien temat związany z małym pragnieniem/marzeniem/wyzwaniem posiadania dodatkowo zestawu do słuchania płyt winylowych. Sam za bardzo jeszcze nie ogarniam jeszcze tego tematu i poszerzam dopiero wiedzę, więc chętnie poczytam rady, sugestie osób które mają większe doświadczenie.
Jednak żeby nie było tak łatwo, to są pewne oczekiwania/marzenia/okoliczności :)

1. Zaczynając od tego, że obecnie posiadam zestaw KD Onkyo TX-RZ810 / Klipsch RP280F i do tych głośników chciałbym dobrać wzmacniacz i pytanie co się zgra z Klipsch?
Żeby nie było tak łatwo, to chciałbym żeby wzmacniacz był w stylu "retro", a mam na myśli konkretnie jeden element, czyli wskaźniki wychyłowe.
Jak myślicie czy jest to w ogóle do zrealizowania? Jeśli tak to pytanie czego szukać w używkach, bo na Accuphase, McIntosh czy nowy Technics się nie szarpnę 

2. Pomoc w wyborze gramofonu tutaj nie mam jeszcze żadnych typów swoich, raczej opieram się na poleceniu czegoś w budżecie do 1-1,5k PLN, może być coś z używanych.

To jest wariant marzenie czyli retro wzmacniacz z wycieraczkami+gramofon.

Budżet na całość, w którym chciałbym się zmieścić to około 5k.

Jeśli jednak to marzenie okaże się ciężkie do zrealizowania ze względu na dostępność i ceny takich sprzętów, to zostaje mi wariant "pocieszający" czyli wzmacniacz, który się zgra z Klipsch i gramofon.

Będę wdzięczny za Wasze sugestie, pomysły jak podejść do tego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Z nówek ciężko będzie znaleźć coś z wycieraczkami niestety. Pod Klipsche szedłbym w raczej cieplejsze wzmacniacze, takie jak Taga Harmony HTA-1000B, Magnat MR780, może Musical Fidelity M2si. To wszystko cieplejsze opcje, też wyglądające raczej klasycznie ;) W kwestii gramofonu na pewno sprawdziłbym Rega Planar 1 szukając czegoś o gęstszym brzmieniu, ale warto też sprawdzić Pro-Ject Debut Carbon III DC, który jest bardziej neutralny i techniczny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2024 o 20:17, Murinio_86 napisał:

Witam Szanownych Forumowiczów :)

Na wstępie chciałem się przywitać ze wszystkimi, bo jestem nowym użytkownikiem.

Chciałbym żebyście pomogli ogarnąć pewien temat związany z małym pragnieniem/marzeniem/wyzwaniem posiadania dodatkowo zestawu do słuchania płyt winylowych. Sam za bardzo jeszcze nie ogarniam jeszcze tego tematu i poszerzam dopiero wiedzę, więc chętnie poczytam rady, sugestie osób które mają większe doświadczenie.
Jednak żeby nie było tak łatwo, to są pewne oczekiwania/marzenia/okoliczności :)

1. Zaczynając od tego, że obecnie posiadam zestaw KD Onkyo TX-RZ810 / Klipsch RP280F i do tych głośników chciałbym dobrać wzmacniacz i pytanie co się zgra z Klipsch?
Żeby nie było tak łatwo, to chciałbym żeby wzmacniacz był w stylu "retro", a mam na myśli konkretnie jeden element, czyli wskaźniki wychyłowe.
Jak myślicie czy jest to w ogóle do zrealizowania? Jeśli tak to pytanie czego szukać w używkach, bo na Accuphase, McIntosh czy nowy Technics się nie szarpnę 

2. Pomoc w wyborze gramofonu tutaj nie mam jeszcze żadnych typów swoich, raczej opieram się na poleceniu czegoś w budżecie do 1-1,5k PLN, może być coś z używanych.

To jest wariant marzenie czyli retro wzmacniacz z wycieraczkami+gramofon.

Budżet na całość, w którym chciałbym się zmieścić to około 5k.

Jeśli jednak to marzenie okaże się ciężkie do zrealizowania ze względu na dostępność i ceny takich sprzętów, to zostaje mi wariant "pocieszający" czyli wzmacniacz, który się zgra z Klipsch i gramofon.

Będę wdzięczny za Wasze sugestie, pomysły jak podejść do tego tematu.

Moja sugestia jest taka - trochę ciepliwości i spełnić marzenia :) Za 6k możesz mieć nowego Advance Paris A5 https://www.olx.pl/d/oferta/advance-acoustic-paris-playstream-a5-amplituner-sieciowy-stereofoniczn-CID99-IDHPqCK.html z "wycieraczkami". Widziałem go na promocji za 5200 kiedyś, więc warto polować i negocjonować. Masz wejście phono na gramofon, a dodatkowo jako bonus streamer i amplituner, więc spokojnie będzie grać.  A potem po prostu dokupić gramofon - używaną Regę albo coś podobnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...