Skocz do zawartości

Marantz Cinema 70s jako preamp


Fonn

Recommended Posts

20 godzin temu, AutoPirat napisał:

A-1VL, to napisz jak coś wiesz, bo tylko na forach japońskich coś więcej mogłem poczytać.

To był mój pierwszy wzmacniacz i miałem do niego komplet CD z takiej lepsej półki. Dałem za niego, dużo za dużo. To było jakieś 17 lat temu. Impulsywny zakup bo znajomy zrobił dobrą cenę. Okazało ię że moje owczesne kolumny absolutnie nie wykorzystują potencjału.

Czułem dobre granie ale jako nastolatek od razu siegnałem po rozum :P utopiłem sporo hajsu.

Słuchałem chwile na roznych kolumnach. Brzmienie czyste, ale nasycone, detaliczne, rozdzielcze ale nie takie typowe rozumiane dla klasy D. W tamtym czasie nie mógł zrobić furory.

CD nie miałem wtedy porónwania więc nie wiem. Działał dobrze.

20 godzin temu, AutoPirat napisał:

Nie no, nie róbmy sobie jaj :) ...akurat bardzo sporo porównań, i to w krótkim czasie dokonałem: 4 różne wzmaki stereo, 3 różne amplitunery. Do tego głośniki aktywne. Najczęściej z osobą towarzyszącą.

I dziwię się Twojemu uporowi w obronie Arcam. Ja tam chętny do ponownej konfrontacji, bo coś czuję, że wkrótce wrócę do tematu wzmacniaczy. ...bo jak tak czytam co piszesz, to wynika z tego, że nie najlepszego wyboru dokonałem :)

Nie no wybacz. Mojemu uporowi? ale to nie tylko mój upór. Myslę że jestem 1 osobą na 20 która tak powie. Bo tu różnica jest oczywista i to jak to w melodii po jednej nutce.

Mnie dziwi bardziej Twój upór na tego Marantza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Słuchałem chwile na roznych kolumnach. Brzmienie czyste, ale nasycone, detaliczne, rozdzielcze ale nie takie typowe rozumiane dla klasy D.

I tu się zgadzamy :)  ...a gdybyś miał coś polecić, to byłoby coś lepsego, co mogłoby zrobić wrażenie i wywołać może efekt "wow"? 

 

22 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Nie no wybacz. Mojemu uporowi? ale to nie tylko mój upór. Myslę że jestem 1 osobą na 20 która tak powie. Bo tu różnica jest oczywista i to jak to w melodii po jednej nutce.

Mnie dziwi bardziej Twój upór na tego Marantza

A Marantz zagrał bardzo przyzwoicie i czysto w stereo. I wygrał właśnie po 1 nutce. I nie dyskutuję więcej w tym temacie, bo to bezsensu, ale to tylko ponowna i bezpośrednia konfrontacja mogłaby coś udowodnić. Może kiedyś znajdę czas.

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Fonn napisał:

Cinema 70s ma lepszy preamp od Arcama avr5 ?

Poważnie?

PRE AMP nie wiem. Mówisz o wyjsciu rozumiem na końcówkę?

30 minut temu, AutoPirat napisał:

I tu się zgadzamy :)  ...a gdybyś miał coś polecić, to byłoby coś lepsego, co mogłoby zrobić wrażenie i wywołać może efekt "wow"? 

Ale co wymiana wzmacniacza? Czy kolumn pod niego?

31 minut temu, AutoPirat napisał:

A Marantz zagrał bardzo przyzwoicie i czysto w stereo. I wygrał właśnie po 1 nutce. I nie dyskutuję więcej w tym temacie, bo to bezsensu, ale to tylko ponowna i bezpośrednia konfrontacja mogłaby coś udowodnić. Może kiedyś znajdę czas.

Jestem za spoko ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:
1 godzinę temu, AutoPirat napisał:

I tu się zgadzamy :)  ...a gdybyś miał coś polecić, to byłoby coś lepsego, co mogłoby zrobić wrażenie i wywołać może efekt "wow"? 

Ale co wymiana wzmacniacza? Czy kolumn pod niego?

Głośniki już nabyłem (tak jak w stopce)

Mało osłuchany jestem w sprzętach. Słuchałem Roksan K3, to podobny poziom (ale ma feler, który zdyskwalifikował ten model). Atol IN200 przyjemnie zagrał (ale już zdążyłem nabyć A-1VL). Zastanawiam się, czy w ogóle szukać, czy byłaby bardzo słyszalna różnica  oraz "efekt wow"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, AutoPirat napisał:

Słuchałem Roksan K3, to podobny poziom (ale ma feler, który zdyskwalifikował ten model

Jaki?

21 godzin temu, AutoPirat napisał:

ale już zdążyłem nabyć A-1VL). Zastanawiam się, czy w ogóle szukać, czy byłaby bardzo słyszalna różnica  oraz "efekt wow"?

No to na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sam.

Czy szukasz dziury w całym czy jednak na prawde ci nie leży i męczy Cie co słyszysz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:
22 godziny temu, AutoPirat napisał:

Słuchałem Roksan K3, to podobny poziom (ale ma feler, który zdyskwalifikował ten model

Jaki?

No i po co pytasz? ...żeby znowu wywołać dyskusję jak z avr5? :) 

Roksan K3. Ból głowy - po 15-20 minutach słuchania smyczków u J.S.Bach. I z F.Chopin było to samo. Katowałem się, bo nie wiedziałem o co chodzi. W końcu zmiana wzmaka przynosiła ogromną ulgę. Na koniec jeszcze odkryłem, że (tak jak Arcam AVR5 - tu po 1 nutce było b. słabo), że nie daje sobie rady z kawałkiem Michael Jackson - They Don’t Care About Us (Brazil Version)  !!!w oryginalnej wersji!!!  (bo np. na Tidalu jest już remasterowana)

Może ja tak mam, albo te i inne rzeczy sprawiają, że jestem mocno podejrzliwy do obecnego rynku audio/video. Widzę kolorowo-jarmarczny marketing, który mocno oślepia sprzedawców i klientów, a w który zapakowany jest złom, bo inaczej nie da się tego nazwać.

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:
22 godziny temu, AutoPirat napisał:

Zastanawiam się, czy w ogóle szukać, czy byłaby bardzo słyszalna różnica  oraz "efekt wow"?

No to na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sam.

Czytam czasem wpisy, że wzmacniacze klasy A brzmią zdecydowanie lepiej. Albo, że jakieś konkretne modele wzmaków są tak dobre, że grają tak jak 10xdroższa konkurencja. Zastanawiam się ile prawdy w tym jest, bo nie chce mi się chodzić po sklepach.

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, AutoPirat napisał:

No i po co pytasz? ...żeby znowu wywołać dyskusję jak z avr5? :) 

Roksan K3. Ból głowy - po 15-20 minutach słuchania smyczków u J.S.Bach. I z F.Chopin było to samo. Katowałem się, bo nie wiedziałem o co chodzi. W końcu zmiana wzmaka przynosiła ogromną ulgę. Na koniec jeszcze odkryłem, że (tak jak Arcam AVR5 - tu po 1 nutce było b. słabo), że nie daje sobie rady z kawałkiem Michael Jackson - They Don’t Care About Us (Brazil Version)  !!!w oryginalnej wersji!!!  (bo np. na Tidalu jest już remasterowana)

Może ja tak mam, albo te i inne rzeczy sprawiają, że jestem mocno podejrzliwy do obecnego rynku audio/video. Widzę kolorowo-jarmarczny marketing, który mocno oślepia sprzedawców i klientów, a w który zapakowany jest złom, bo inaczej nie da się tego nazwać.

To już zapytać nie mozna? wydaje mi się że od tego jest forum. Mówisz feler wiec pytam jaki.

To co piszesz oznacza że model Ci nie podszedł. A nie że ma feler. Ale masz rację nasza ocena względem pwyższego sprzetu jest tak odmienna że nie ma dyskusji tutaj. :)

23 godziny temu, AutoPirat napisał:

Czytam czasem wpisy, że wzmacniacze klasy A brzmią zdecydowanie lepiej. Albo, że jakieś konkretne modele wzmaków są tak dobre, że grają tak jak 10xdroższa konkurencja. Zastanawiam się ile prawdy w tym jest, bo nie chce mi się chodzić po sklepach.

Wzmaciacze lampwoe są w klasie A na przykład. JA miałem tez wzmaki A trazystorowe.

Czy lepiej? Powiedział bym konkretna konstrukcja a nie sposób zasilania ma znaczenie.

Aczkolwiek no typowy wzmak A i typowy wzmak D no kurde poznasz je od razu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...