Skocz do zawartości

Marantz Cinema 70s jako preamp


Fonn

Recommended Posts

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć, wszystko zależy co rozumiesz przez wysokiej jakości integrę ;) Jeśli planujesz na tym zestawie słuchać również muzyki, to przemyślałbym jednak wykorzystanie wzmacniacza zintegrowanego zamiast końcówki mocy. Sam Marantz Cinema 70s to jednak przyjemny sprzęt :) 

To jest wzmacniacz zintegrowany Audio Gd Precision 2 z możliwością przełączenia na jego końcówkę ,gra na poziomie wzmaków za 15, 20 tyś zł :)

dlatego mam taką koncepcję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fonn napisał:

Myślę o tym ampli jako pre do końcówki na fronty i jako wzmacniacz na centralny i tyły.

Ale przyzwyczajony do dość wysokiej jakości integry w stereo zastanawiam się czy ta 70s nie obniży zbytnio lotów w kinie. 

Do stereo dalej będziesz używać Audio Gd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kw202 napisał:

Do stereo dalej będziesz używać Audio Gd. 

Tak zgadza się, zastanawiam się jeszcze czy będzie konieczny centralny głośnik,czy wystarczą fronty,kolumny główne mam na scanach więc na jakość średnicy nie narzekam,nie mam z centralnym doświadczeń...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2024 o 10:11, Q21 napisał:

Centralny to jeden z najważniejszych elementów KD :) 

Cholera to mnie zmartwiłeś :)

A miałem nadzieję, że kolumny główne go zastąpią...:)

To co byście zaproponowali na centralny w rozsądnej cenie z dobrymi dialogami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Wszystko zależy od tego, co rozumiesz przez rozsądną cenę :) Warto przemyśleć na pewno dobór centralnego z tej samej serii co kolumny centralne, ale można też spojrzeć na Klipsch RP-504C II, czy Pylon Audio Diamond Center :) Z tańszych opcji sprawdziłbym RP-500C II oraz Fyne F500C

A może by tak wskoczyć na głębszą wodę i łyknąć Arcama avr 11 ewentualnie 21 pozbywając się wzmaka stereo ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Bardzo dobry trop

Te modele grają na bardzo przyzwoitym poziomie. Mówie o brzmieniu stereo.

A Dirac i tak robi swoje dodatkowo.

 

Zastanawiam się czy Dirac nie wnosi trochę sztuczności w brzmieniu,nauczony dacami z dsp takie często mam odczucie,Arcam avr 5 zdaje się nie ma zainstalowanego Diraca i czytałem, że można manualnie ustawić dźwięk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2024 o 09:17, Fonn napisał:

Zastanawiam się czy Dirac nie wnosi trochę sztuczności w brzmieniu,nauczony dacami z dsp takie często mam odczucie,Arcam avr 5 zdaje się nie ma zainstalowanego Diraca i czytałem, że można manualnie ustawić dźwięk?

5tka nie ma Diraca. Brzmi tak samo jak 10 ale go nie ma. Tym sięróżnią.

Sztuczności?

Rozmawiamy to o amplitunerach kina domowego. Każdy z nich ma jakiś DSP, jakiś tryb kalubracji oraz jakis narzucony tryb barwy dzwieku.

No Arcam ma akurat z nich najlepszy.

I tak mozna go ustawić manualnie.

Były swego czasu amplitunery Cambridge. Droższe dobrze grające które także nie miały kablibracji. Ustawiało się to manualnie.

Dla bardziej cierpliwych.

A no i 5tka zostawia opcję dokupienia go jeśli byś chciał na kiedyś.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no zdecydowanie niżej.

Cinema 70s gra w stereo słabiej niż tani wzmacniacz.

Chyba nie ma odpowiednika.

Pioneer A10 był ciekawszy.

PM6007 gra zdecydowanie lepiej.

PMa800ne tez gra lepiej od X2800. Myślę że X4800 mógłby zagrac na tym poziomie? Ale nie miałem ich obok siebie. Ale tak bym obstawiał.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2024 o 07:59, Piotr Sonido napisał:

Nie no zdecydowanie niżej.

Cinema 70s gra w stereo słabiej niż tani wzmacniacz.

Chyba nie ma odpowiednika.

Pioneer A10 był ciekawszy.

PM6007 gra zdecydowanie lepiej.

PMa800ne tez gra lepiej od X2800. Myślę że X4800 mógłby zagrac na tym poziomie? Ale nie miałem ich obok siebie. Ale tak bym obstawiał.

 

O matko... aż tak tragicznie?  Przecież x4800 kosztuje prawie 10 tyś, a 800NE kosztował ok. 2,5 tyś i w swojej klasie cenowej i tak był przeciętny...

Da się w ogóle za 5-6 tyś kupić jakiś amplituner av żeby choć trochę grał przyzwoicie w stereo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sk91 napisał:

Da się w ogóle za 5-6 tyś kupić jakiś amplituner av żeby choć trochę grał przyzwoicie w stereo?

"Przywoicie" to bardzo niewspółmierne określenie. Nietrudno znaleść opinie w których belki pod TV spełniają tą rolę. Ale jeśli mowa o porównaniu do chociażby średniego poziomu audio stereofonicznych zabawek, to 5-6tys to może być za mało na amplituner kina - oczywiście mowa o nowych sprzętach.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2024 o 17:00, sk91 napisał:

O matko... aż tak tragicznie?  Przecież x4800 kosztuje prawie 10 tyś, a 800NE kosztował ok. 2,5 tyś i w swojej klasie cenowej i tak był przeciętny...

Da się w ogóle za 5-6 tyś kupić jakiś amplituner av żeby choć trochę grał przyzwoicie w stereo?

Czy ja wiem czy tragicznie?

Ale to normalne jest.

No to skoro 800ne grał przeciętnie to z amplitunera kina w stereo nie będziesz zadowolony w stereo.

Zalezy co masz na myśli przywozicie.

Kolega tu z forum kupował w tej cenie używanego Arcama AVR10.

Może udalo by się z Onkyo RZ900?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka historia pewnego wzmacniacza firmy Onkyo. Bardzo doceniony na rynku (forach) japońskim. Na rynku europejskim kompletnie się nie przyjął, ponieważ był: nazbyt tani, nazbyt niską marżą generował dla dealerów, oraz nazbyt dobrze grał w porównaniu do droższej konkurencji. 

Posłuchaj i porównaj sobie w domu! Można bardzo zdziwić się tym, co usłyszysz. Ja jestem bardzo zadowolony z Cinema 70s (też jako preamp), który u mnie w domu zdeklasował Arcam AVR5.

A tutaj na stronie norweskiej recenzja i porównanie ODSŁUCHOWE do Marantz 40n.

http://www.audiophile.no/en/articles-tests-reviews/item/3114-test-marantz-cinema-70s-en

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Dziwne bo Onkyo znam dość dobrze i o jakim modelu mówisz?

A-1VL, to napisz jak coś wiesz, bo tylko na forach japońskich coś więcej mogłem poczytać.

 

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nie no z tym Cinema 70s do AVR5. To nadal jestem w szoku. Jak to było porównywalne.

Jak bez kolumn no to może.

Nie no, nie róbmy sobie jaj :) ...akurat bardzo sporo porównań, i to w krótkim czasie dokonałem: 4 różne wzmaki stereo, 3 różne amplitunery. Do tego głośniki aktywne. Najczęściej z osobą towarzyszącą.

I dziwię się Twojemu uporowi w obronie Arcam. Ja tam chętny do ponownej konfrontacji, bo coś czuję, że wkrótce wrócę do tematu wzmacniaczy. ...bo jak tak czytam co piszesz, to wynika z tego, że nie najlepszego wyboru dokonałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...