Skocz do zawartości

Kolumny


krzyniu1711

Recommended Posts

Cześć,

Przymierzam się do odsłuchu kilku kolumn podstawkowych. Patrzę na włoskie SONUS FABER Sonetto 2, które są wyraźnie tańsze od skandynawskich Dynaudio Special 40 czy Dali Epicon 2 a na specyfikacji wyglądają całkiem podobnie i nie wiem czy to wynika z jakości czy po prostu wszystko co skandynawskie musi być droższe. Czy miał ktoś okazję słuchać jednych i drugich? Na te drugie mnie na razie średnio stać bo najchętniej wydałbym do 5tys za sztukę ale jeśli przeskok jest bardzo duży to wolę uzbierać więcej kasy i kupić za kilka miesięcy lepsze.  Zależy mi na wysokich i średnich tonach (na niskich mi nie zależy bo mam subwoofer), pokój 18 m2, głównie muzyka rockowa. Będę wdzięczny za pomysły jakich kolumn warto posłuchać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sonetto 2 sluchalem - jesli mnie pamiec nie myli to byla 2ka. Bardzo fajnie brzmialy. Basu troche im brakuje. Jednak jak piszesz masz suba wiec problem z glowy.

Special Forty slyszalem 2 razy na audio show ale nie wywarly na mnie tego wow efektu. Widzac jak sa zachwalane. 

Dlaczego te i Epicony tyle kosztuja nie wiem. Jesli interesuja Cie Sonusy, sprawdz nowa serie Lumina Amator.

Tez bym zerknal na Monitor Audio Gold 100 5g. 

Nie chcesz stojacych kolumn?

Tak ogolnie zalecal bym cierpliwosc i odsluchanie jak najwiekszej liczby kolumn - jesli to mozliwe.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Artur Brol napisał:

Witam.

Sonetto 2 sluchalem - jesli mnie pamiec nie myli to byla 2ka. Bardzo fajnie brzmialy. Basu troche im brakuje. Jednak jak piszesz masz suba wiec problem z glowy.

Special Forty slyszalem 2 razy na audio show ale nie wywarly na mnie tego wow efektu. Widzac jak sa zachwalane. 

Dlaczego te i Epicony tyle kosztuja nie wiem. Jesli interesuja Cie Sonusy, sprawdz nowa serie Lumina Amator.

Tez bym zerknal na Monitor Audio Gold 100 5g. 

Nie chcesz stojacych kolumn?

Tak ogolnie zalecal bym cierpliwosc i odsluchanie jak najwiekszej liczby kolumn - jesli to mozliwe.

Dzięki za odp. Jeśli znasz godne posłuchania podłogowe kolumny to oczywiście podeślij. Wstępnie myślałem o monitorach bo mam taki układ pokoju, że kolumny stoją 3 m przede mną i generalnie pokój nie jest zbyt duży i myślałem, że monitory będą lepsze dla tak niewielkiego pomieszczenia..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a jakiego brzmienia szukasz i do jakiego wzmacniacza? :)

Dali Epicon 2, Sonetto II i Dynaudio Special 40 to różne style brzmieniowe, ale oczywiście, Epicony są tu najwyżej jakościowo. W kwestii kolumn nie przejmowałbym się też na pewno specyfikacją. Na pewno warto będzie sprawdzić jeszcze Pylony Jasper 18, Monitor Audio Gold 100, Gato Audio FM-15, Amphion Argon 3s, Vienna Acoustics Haydn SE Signature. To bardzo wstępne opcje, w razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzyniu1711 napisał:

Dzięki za odp. Jeśli znasz godne posłuchania podłogowe kolumny to oczywiście podeślij. Wstępnie myślałem o monitorach bo mam taki układ pokoju, że kolumny stoją 3 m przede mną i generalnie pokój nie jest zbyt duży i myślałem, że monitory będą lepsze dla tak niewielkiego pomieszczenia..

Moze jeszcze Pylon Diamond 25 - te mam I jestem zadowolony. Teraz jest wersja mk2 na rynku.

Coś z Dali i KEF może.

Testy w domu nie do obejścia jednak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...