Skocz do zawartości

MultiEQ Reference czy off?


Recommended Posts

Witajcie 

Zastanawiam się jakie ustawienie da mi najlepszy efekt. Do tej pory miałem MultEQ ustawione na Reference, a Dynamic ÈQ wyłączony, jednak czytam coraz więcej tematów, w których ludzie podają, ze dobrze Dynamic ÈQ jest mieć włączony u najlepiej na 0dB.

Nie wiem co robię zle, ale według mnie przy włączonym Dynamic ÈQ mam tylko więcej średnich ton i za mało wysokich.. dźwięk jest jakby stłumiony. 

Jak u was to wyglada, a może jest już gdzieś jakiś temat gdzie mógłbym krok po kroku przeczytać co, jak i dlaczego??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji. Pamiętam, że przestawiałem to setki razy na samym ekranie amplitunera w trakcie filmów i seriali. W grach absolutnie Dynamic EQ wszystko rujnował! Przedziwnie podbijał surround tak, że wszystko co za postacią w grze było niesamowicie głośne.

Odsłuch i jeszcze raz odsłuch, baw się i ustawiaj co pasuje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ustaw na słuch jaki dźwięk Ci pasuje, ja np. mam wyłączone MultiEQ (czyli korekcję pomieszczenia). U mnie podobnie jak u kolegi wyżej Dynamic EQ się nie sprawdził. Możesz też spróbować MultiEQ w trybie Flat lub z pominięciem frontów czyli L/R Bypass. Posłuchaj na różnych ustawieniach i wybierz te, które będzie dla Ciebie najlepsze brzmieniowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...