Skocz do zawartości

Problem z konfiguracja Denon DRA-800H


Urbas91

Recommended Posts

Witam,

Panowie mam problem z konfiguracja Denona DRA-800H, 

Do amplitunera podpięty dekoder cyfrowego Polsatu Evobox po hdmi, amplituner podpięty do TV po hdmi arc oraz optical. Dźwięk z cyfrowego Polsatu działa bez zarzutu. Problem jest z dźwiękiem z TV (z telewizji naziemnej) źródło Audio TV ustawione na opt1 i niestety po przełączenia na Telewizję naziemna źródło na amplituner że nie zmienia się z automatu a po ręcznej zmianie na pilocie na TV Audio w dalszym viagu brak dźwięku po opt1. 

Druga sprawa to radio internetowe i Heos w amplitunerze. Po kliknięciu na pilocie w Internet radio lub Heos, amplituner się przełącza na TV wyświetla się czarny ekran, przez 1-2s słychać muzykę z radia internetowego po czym amplituner samoczynnie powraca na źródło Evobox. I tak w kółko, nie wiem jak to ustawić żeby działało. Jeżeli chodzi o Tuner to przełącza się i działa bez problemu. Nie wiem czy to wina oprogramowania czy moich ustawień. Wykonywałem już reset ustawień ale bez rezultatu problemy te same...

Dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemów. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Urbas91 napisał:

Brak dźwięku z TV naziemnej po hdmi. Po hdmi działa tylko dźwięk z cyfrowego Polsatu. 

To znaczy, że masz coś źle ustawione w TV/AVR. Poszukaj ustawień ARC / kanału zwrotnego w TV, upewnij się, że korzystasz z właściwego portu HDMI ARC (zazwyczaj jest tylko 1). HDMI ARC oznacza Audio Return Channel. Dublowanie tego optykiem nie ma sensu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model tv masz ?

Odłącz tego optyka, źródło w amp powinno zmienić się automatycznie. Korzystając z Hdmi ARC ten optyk jest zbędny. Obstawiam że w tv masz coś nie ustawione. Możesz wkleić zakładkę z Tv Hdmi Arc, źródła jakie są do wyboru ( wł PCM).

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

TV to: Sony xr-65x95l, wcześniej miałem Philipsa i było dokładnie to samo (jeżeli chodzi o heos) 

Dzięki, po przełączenia na TV na PCM, dźwięk jest z TV naziemnej jak i z cyfrowego Polsatu tylko po kablu hdmi. 

Pozostaje jeszcze kwestia działania radia internetowego / heos. Nie wiem o co z tym chodzi ale jak uruchomię strefę zone2 (on) po czym dam main zone i wtedy kliknę w heos na pilocie to radio się uruchamia ale to tylko raz, po przejściu np. Na źródło cyfrowy Polsat i po powrocie na heos to już on nie działa (przełącza się, dźwięk słychać 1-2s po czym z automatu wraca na źródło cyfrowy Polsat) wygląda to tak jak by problem był w tych strefach main zone i zone 2. Czy da radę jakoś to ustawić żeby działało prawidłowo?

Edytowano przez Urbas91
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam włączone CEC na dekoderze to występuje problem z radiem internetowym, nie da się wyłączyć samego dekodera, bo jak go wyłączę to wyłącza się również amplituner i TV z kolei jak wyłączę CEC na dekoderze to radio internetowe Heos działa prawidłowo, nawet przy włączonym dekoderze, ale z kolei nie działa automatyczne wł i wył dekodera wraz  z amplituner-em i TV, dekoder trzeba włączać i wyłączać osobno pilotem do dekodera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...