Skocz do zawartości

Zestaw Yamaha rx v4 + kolumny pure acoustic rozłącza przy 80db


Amdzia

Recommended Posts

Dnia 5.04.2024 o 22:51, Łukasz P. napisał:

Faktycznie tej funkcji w v4a nie ma, która występuje w modelu v6a. Znajomy jedynie powiedział że „chyba” przy kalibracji ampli sam dobrał odpowiednią impedancję.

Nie. To się ustawia przed. Sam tego nie dobiera.

21 godzin temu, Amdzia napisał:

Fronty tylko tak sprawdzić czy każdą po kolei? I chodzi o głośne granie czy normalne . Może głupie pytanie 🫣 ale pierwszy raz sama działam z takim sprzętem. 

Na tą chwilę zrobiłam test frontów. Jak wypinałam kabel od lewego to był trochę rozwinięty (mąż sprawdzał wcześnieji i wg niego było ok 🤦‍♀️). Na samym prawym grało 10 min bez wyłączenia.  Podpiełam lewy znów i też grało 10min na maxa a po 10min się wyłączyło i znów komunikat żeby sprawdzić kable. Jutro resztę będę testować. 

Co do subwoofera to myślę że tak do 2tys mogłabym przeznaczyć.

No to nie musisz testować już dalej.

Co to znaczy na maksa? Autentycznie dałaś regulację na full?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nie. To się ustawia przed. Sam tego nie dobiera.

No to nie musisz testować już dalej.

Co to znaczy na maksa? Autentycznie dałaś regulację na full?

 

Tzn nie do końca na full bo na +5db dojechałam a max jest na + 16db jak pamiętam ( wcześniej miałam jakoś inaczej tą regulację ustawioną bo do 80db dochodziłam a max był 95)

Nie muszę testować bo jest ok? Ale błąd check sp wires nadal się wyświetlił. Bo nie wiem czy reklamować. W sklepie mi powiedzieli żeby reklamować ale jak pomyślę że mam to pakować to mi się słabo robi. 

Przywracałam ustawienia fabryczne i po tym nadal mi nie pokazało w ustawieniach tej impedancji. Także już sama nie wiem czy to faktycznie ustawiałam.

To co, dokupić najpierw ten subwoofer i jak dalej będzie wywalać to zareklamować? 

A co myślicie o tym subwooferze bezprzewodowym ? Bo mam możliwość taki podpiąć czy lepszy przez kabel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie za samą funkcjonalność wireless płacisz. wiec w tej samej cenie sub po kablu będzie po prsotu lepszy.

Dziwna sprawa z tym amplitunerem. Z jednej strony to ze sie gasi jest normalne w takiej głośnosci. Bo to rozumiem że już wyje tak? A z drugiej strony informacja chekc sp juz mniej.

Jesteś pewna że żadna żyłka nie dotyka obudowy? albo drugiego przewodu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Dokładnie za samą funkcjonalność wireless płacisz. wiec w tej samej cenie sub po kablu będzie po prsotu lepszy.

Dziwna sprawa z tym amplitunerem. Z jednej strony to ze sie gasi jest normalne w takiej głośnosci. Bo to rozumiem że już wyje tak? A z drugiej strony informacja chekc sp juz mniej.

Jesteś pewna że żadna żyłka nie dotyka obudowy? albo drugiego przewodu?

No tak , jest już bardzo głośno jak go tak podkręcę ale i tak ciszej grało niż ten przenośny głośnik JBL ten na kółkach (domyślam się że to przez basy odczucie ze głośniej) Co do kabli to nie widać żeby coś dotykało do obudowy ale i tak planuję wszystkie od nowa przejrzeć i  zwinąć od nowa. Może też są porozwijane jak ten od frontowej. Niby obudowy nie dotykał ale taki zwichrowany był.

A jeżeli chodzi o subwoofer to jakoś dobiera się moc żeby współgrał z amplitunerem czy to wszystko jedno 🤔 No i oczywiście firma... tej samej czy może być inny. 

Szczerze mówiąc to myślałam o bezprzewodowym bo ciężko z tymi kablami 🙄

Na media znalazłam taki Subwoofer YAMAHA SW-X100A 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Amdzia napisał:

A jeżeli chodzi o subwoofer to jakoś dobiera się moc żeby współgrał z amplitunerem czy to wszystko jedno 🤔 No i oczywiście firma... tej samej czy może być inny. 

Aktywne subwoofery maja swoje wzmacniacze a amplitunery systemy kalibracji ktore miedzy innymi dobieraja poziom sygnalu. Pytanie do czego ma byc ten subwoofer do sluchania muzyki czy raczej do kina? Z dobrych subów patrz na Klipsch (szczegolnie nowe RP), SVS, REL. Bezprzewodowość załatwiasz sobie takim adapterem - https://www.q21.pl/svs-soundpath-wireless-audio-adapter.html pamietaj, ze subwoofer musi mieć zasilanie z gniazdka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2024 o 21:39, Amdzia napisał:

A jeżeli chodzi o subwoofer to jakoś dobiera się moc żeby współgrał z amplitunerem czy to wszystko jedno 🤔 No i oczywiście firma... tej samej czy może być inny. 

Wszystko jedno bo on ma swoj wzmacniacz.

Moze byc innej firmy jak najbardziej.

Dnia 13.04.2024 o 08:41, Amdzia napisał:

😆😆 chcę mieć moc w muzyce to i w portfelu moc znajdę 😉

Dobry w stosunku cena jakość to REl HT1205 albo SVS SB2000 PRO

Oba s=fajnie łączą kino domowe z brzmieniem stereo.

Taniej fajny sub ot Fyne F3.10 na przykład.

Albo F3.12

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...