Skocz do zawartości

kolumny podstawowe / podłogowe do WiiM Amp do 2000 zł za parę


lihegeh

Recommended Posts

cześć!

kupiłem na amazonie wzmacniacz WiiM Amp i szukam do niego kolumn. słucham głównie jazzu, elektroniki, rapu, ambitnego popu. dotychczas posiadałem SMSL Q5 Pro z Magnatami 723, ale w związku z przeprowadzką musiałem sprzedać ten zestaw, a że teraz zwolniło mi się trochę gotówki, to szukam godnego następcy.

głównym źródłem obok Tidala będzie gramofon z przedwzmacniaczem. 

całość grałaby na 20 m2 (salon z aneksem kuchennym). 

lubię granie bezpośrednie, z czarowaniem, z namacalnymi wokalami, przyzwoitym basem i detalami (choć bez żyletek). w q5 z magnatami przeszkadzał mi jedynie brak wypełnienia - grało to bardzo dobrze, ale zbyt technicznie, momentami laboratoryjnie.

po lekturze forum rozglądam się po sklepach audio i wychodzi, że wybór powinienem zawęzić do:

1. elac debut B6.2

2. kef q350

3. polk elite es20

4. q acoustic 3030i

5. dali oberon 3

6. elac debut reference B6

7. indiana line tesi 561

8. elac debut f5.2

9. elac debut f6.2

myślałem też, żeby dołożyć do kefów ls50, ale nie wiem czy nie lepiej ten +1000 zł zainwestować po czasie w subwoofer.

co radzicie? niestety nie mam gdzie ich przesłuchać, wiec raczej zdam się na wasze zdanie. pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada z doswiadczenia jest taka: nie czytaj za duzo i nie nastawiaj sie na zadne glosniki tylko jak najszybciej jedz na odsluch i nie spiesz sie z zakupem. W tym przedziale cenowym (a moze i w kazdym) ok. 15-20% glosnikow gra tak jak powinno. Reszta to nieudane produkcje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Artur Charicki napisał:

Ciekawa teza. Jak to sprawdziłeś?

Bylem w 3 sklepach i sluchalem 12 modeli. Dwa modele graly na tyle dobrze, ze bym je kupil i jeden zamowilem. Trzecia para grala dobrze, ale brakowalo basu. Po rozmowie ze sprzedawca, ktory opisal brzmienie jeszcze kilku innych modeli, ktorych nie bylo na stanie, stwierdzilem, ze tez bym ich nie kupil. W kazdych glosnikach bylo cos nie tak. Albo nie bylo basu, albo gora za ostra, albo granie jak za kocem, albo chirurgiczna, nienaturalna szczegolowosc. Czy ci  producenci nie sluchaja swoich produktow? Ta cala branza glosnikowa to dla mnie jakas farsa. I tu nie chodzi o to, ze kazdy lubi cos innego czy ma inne preferencje. Jezeli w utworze gra gitara basowa to z glosnikow ma wyleciec gitara basowa, a nie jakies plytkie, ciche pykanie. To dotyczy rowniez kazdego innego elementu muzycznego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artur Charicki napisał:

Jeśli nie wiesz czego oczekujesz od dźwięku i szukasz jak dziecko we mgle a sprzedawca podpina Ci to na czym ma największą marżę to nie dziwię się że masz takie odczucia. Do tego wzmacniacz który nie pasuje i masz efekt. Pamiętaj że gra cały tor. 

Nie rozumiem o czym mowisz. Ja dokladnie wiem jak ma brzmiec muzyka, na ktorej sprawdzalem glosniki. I sluchalem tylko modele, ktore sam wczesniej wybralem. Ale widze, ze ty tez wtedy byles w sklepie i widziales alternatywna wersje wydarzen😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...