Skocz do zawartości

Pytania odnośnie Arcam AVR10


Pabl0

Recommended Posts

Cześć wszystkim! Od trzech dni jestem posiadaczem arcama avr10 i mam kilka pytan. 

1. Dlaczego po ściszeniu na maksa i przystawieniu uszu do glosnikow slychac szumy lub poglos muzyki ktora slucham?

2. Dlaczego nie moge ustawic sciezki 5.1 z video? Uzywam streamingu i sprawdzalem na kilkunastu filmach (nawet z atmosem) a na ścieżce bluray pokazuje mi 3/2.1. Nie mam pojecia jak to ustawic

3. Czy kable przy transformatorze powinny byc poklejone taśmą izolacyjną jak na zdjeciu i czy we wszystkich egzemplarzach slychac transformator?

Przed aktualizacją systemu mialem jeszcze taki problem ze bylo slychac szumy podczas odtwarzania filmu i jak dalem pauze to szum nie ustawal. Po aktualizacji (jakos 5h testowania) niby problem ustal. Mozliwe ze trafilem wadliwy egzemplarz?

IMG_4595.jpeg

IMG_4598.jpeg

IMG_4591.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kubakk napisał:

Mam avr11

Jak dam mute to nic nie słychać z kolumn , może kable masz dziurawe i łapią jakiś syfik

3/2.1 = 5.1 - tak w arcamie jest to określone

atmos = 3/4.1

Jak dam mute to nic nie slychac ale jak scisze na maksa w sensie dam volume na 0 to slychac poglos. A jak ustawic ze streamingu wielokanalowa sciezke bo co nie puszcze to jest 2/0.0

30 minut temu, Kubakk napisał:

Mam avr11

Jak dam mute to nic nie słychać z kolumn , może kable masz dziurawe i łapią jakiś syfik

3/2.1 = 5.1 - tak w arcamie jest to określone

atmos = 3/4.1

Z jakimi glosnikami pracuje u Ciebie? Ja mam kino na klipsch serii rp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pabl0 napisał:

. A jak ustawic ze streamingu wielokanalowa sciezke bo co nie puszcze to jest 2/0.0

To pewnie kwestia ustawień tv albo Playera. Poszukaj opcji dźwięku i ustaw bitstream albo passthrough. Jeżeli są opcje mówiące o tym co potrafi odbiornik to też wlacz(dts, dolby etc.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PanKlor napisał:

To pewnie kwestia ustawień tv albo Playera. Poszukaj opcji dźwięku i ustaw bitstream albo passthrough. Jeżeli są opcje mówiące o tym co potrafi odbiornik to też wlacz(dts, dolby etc.).

Nie mam takich opcji w tv. Mam problem philips oled706

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotki z zakładki „dźwięk” w tv. Musi być funkcja odpowiadająca temu co pisze kolega wyżej. Jakaś sekcja „zaawansowane” itp… bo nie wiem jak w philipsie to nazwane jest. Albo w arcam któryś przycisk odpowiadający za zmianę ścieżki, i masz  obecnie na streamingu stereo włączone. 

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Zapewne jest to kwestia że jak dajesz volume na minimum to kolumny są podbite. Wiec realnie nie jest to minimum. A mute to mute.

 

Chodzi o level frontów. w dB

To będzie inny set up niż w klasycznych japończykach.

JAk dasz level na 0 dB to pewnie nie bedzie tego.

Mam level przednich kolumn na -4.5 db

IMG_4606.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Łukasz P. napisał:

Sprawdź w zakładkach earc/wyjście audio/dostosowanie wyjścia cyfrowego/wielokanałowy. Zobacz co tam jest i czy znajdziesz w nich to co pisał PanKlor, musi gdzieś być jedna z funkcji lub PCM

Niestety ale nie ma nic

IMG_4608.jpeg

IMG_4609.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy problem, zalaczyl sie teraz i z przednich glosnikow dochodzilo buczenie takie ze sie obudzilem… wiem ze wlacza sie przez arc, cec. Kazdy inny amplituner ktory mialem tez sie wlaczal ale nie dobiegal zaden dzwiek z glosnikow. Co zmienic w ustawieniach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2024 o 07:39, Pabl0 napisał:

Nowy problem, zalaczyl sie teraz i z przednich glosnikow dochodzilo buczenie takie ze sie obudzilem… wiem ze wlacza sie przez arc, cec. Kazdy inny amplituner ktory mialem tez sie wlaczal ale nie dobiegal zaden dzwiek z glosnikow. Co zmienic w ustawieniach?

Pisałem o tym, jak testowałem przed zakupem Arcam AVR5, że w głośnikach miałem przebicia z pompy ciepła. Ale tutaj na forum takie sprawy są bagatelizowane.

A jak z odsłuchem np. w stereo, masz jakieś porównanie do innego wzmacniacza, bo u mnie było tragicznie?

 

Dnia 5.04.2024 o 20:16, Kubakk napisał:

Po co zjeżdżać do 0 co trwa długo ? Ja tam mutuje albo dekoderem (wtedy nie ma piknięcia) albo mute na ampli. Mam głośniki focala.

Polecam instrukcje oraz filmy na jutubie oraz nie myśleć za dużo tylko używać sprzętu

Haha, dobre!!! A nie lepiej mieć sprzęt, który nie powoduje takiego myślenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2024 o 10:29, AutoPirat napisał:

Pisałem o tym, jak testowałem przed zakupem Arcam AVR5, że w głośnikach miałem przebicia z pompy ciepła. Ale tutaj na forum takie sprawy są bagatelizowane.

A jak z odsłuchem np. w stereo, masz jakieś porównanie do innego wzmacniacza, bo u mnie było tragicznie?

 

Haha, dobre!!! A nie lepiej mieć sprzęt, który nie powoduje takiego myślenia?

Odpisałem, ale widocznie się nie nie zapisało. Teraz juz napisze w skrocie bo nie wiem czy sie zapisze odpowiedz 😂 brzmienie Arcama mi się bardzo podoba, szeroka scena, fajny jasny dzwiek, momentami metaliczny; ale ja akurat taki lubie tylko zeby nie te szumy… mam porownanie z pionnerem (jakims niskim modelem nawet nje pamietam bo byla lipa), denonem x3000 (bardzo wycofany, nic tylko bas) i marantz sr7010 ktorego mam teraz ( niby jest w porzadku ale jest zbyt poprawny ). Dzisiaj zamowilem integre drx 5.4. Arcam leci na sprzedaz. Jakos zaradziles na te przebicia? I ci to jest ta pomoa ciepla w amplitunerze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pabl0 napisał:

brzmienie Arcama mi się bardzo podoba, szeroka scena, fajny jasny dzwiek, momentami metaliczny; ale ja akurat taki lubie tylko zeby nie te szumy… mam porownanie z pionnerem (jakims niskim modelem nawet nje pamietam bo byla lipa), denonem x3000 (bardzo wycofany, nic tylko bas) i marantz sr7010 ktorego mam teraz ( niby jest w porzadku ale jest zbyt poprawny ). Dzisiaj zamowilem integre drx 5.4. Arcam leci na sprzedaz. Jakos zaradziles na te przebicia? I ci to jest ta pomoa ciepla w amplitunerze?

Pompa ciepła, to do ogrzewania/chłodzenia domu :)  I tylko na Arcam było słychać jak wzmacnia na głośnikach, wysokie częstotliwości z pracy pompy. Brzmieniowo było też kiepsko. Egzemplarz był testowy, więc zwróciłem i po temacie. Czasem są jakieś wadliwe serie, mam wrażenie, że zdarza się to niestety coraz częściej i wszystkim.

Marantza Cinema 70s mam obecnie i do KD póki co zostaje. I zgadzam się, że "niby jest w porządku, ale jest zbyt poprawny"

Sam też szukam obecnie końcówki mocy do stereo, bo obecny wzmak klasy D, coś nie leży (też niby w porząku, ale zbyt poprawny). Znalazłem wstępnie używkę w klasie A. Nie chcę zapeszać, ale mam nadzieję, że za parę dni transakcja dojdzie do skutku.

Napisz jak tam wrażenia z Integry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AutoPirat napisał:

Pompa ciepła, to do ogrzewania/chłodzenia domu :)  I tylko na Arcam było słychać jak wzmacnia na głośnikach, wysokie częstotliwości z pracy pompy. Brzmieniowo było też kiepsko. Egzemplarz był testowy, więc zwróciłem i po temacie. Czasem są jakieś wadliwe serie, mam wrażenie, że zdarza się to niestety coraz częściej i wszystkim.

Marantza Cinema 70s mam obecnie i do KD póki co zostaje. I zgadzam się, że "niby jest w porządku, ale jest zbyt poprawny"

Sam też szukam obecnie końcówki mocy do stereo, bo obecny wzmak klasy D, coś nie leży (też niby w porząku, ale zbyt poprawny). Znalazłem wstępnie używkę w klasie A. Nie chcę zapeszać, ale mam nadzieję, że za parę dni transakcja dojdzie do skutku.

Napisz jak tam wrażenia z Integry.

No wlasnie cos mi nie pasowalo z ta pompa ciepla 😂 ja zastanawialem sie jeszcze nad anthemem mrx 540 plus emotiva basx a2 lub a4 w bi amp ale podobno nie mozna przypisac koncowek mocy i musialbym do atmosa dac kocowke na 6 i 7 kanal co jest dla mnie bez sensu, a mrx740 juz wykracza ponad budzet. Napisze co wyjdzie z integra choc troche sie juz boje… ogolnie to design mi sie nie podoba ale mam nadzieje ze wyglad to nie wszystko i sie pozytywnie zaskocze jej brzmieniem 

3 godziny temu, AutoPirat napisał:

Pompa ciepła, to do ogrzewania/chłodzenia domu :)  I tylko na Arcam było słychać jak wzmacnia na głośnikach, wysokie częstotliwości z pracy pompy. Brzmieniowo było też kiepsko. Egzemplarz był testowy, więc zwróciłem i po temacie. Czasem są jakieś wadliwe serie, mam wrażenie, że zdarza się to niestety coraz częściej i wszystkim.

Marantza Cinema 70s mam obecnie i do KD póki co zostaje. I zgadzam się, że "niby jest w porządku, ale jest zbyt poprawny"

Sam też szukam obecnie końcówki mocy do stereo, bo obecny wzmak klasy D, coś nie leży (też niby w porząku, ale zbyt poprawny). Znalazłem wstępnie używkę w klasie A. Nie chcę zapeszać, ale mam nadzieję, że za parę dni transakcja dojdzie do skutku.

Napisz jak tam wrażenia z Integry.

A Ty jaka koncowke chcesz kupic z ciekawości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też było dużo problemów z Arcamem AVR 30. 

 

Ostatecznie udało mi się go ogarnąć, wystarczyło go zresetować do ustawień fabrycznych i nagrać software od początku, co ważne pendrive musi być sformatowany w formacie fat32(masło maślane, ale nie umiem inaczej tego określić). Jeśli pendrive jest inaczej sformatowany pojawiają się błędy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cherubin1991 napisał:

U mnie też było dużo problemów z Arcamem AVR 30. 

 

Ostatecznie udało mi się go ogarnąć, wystarczyło go zresetować do ustawień fabrycznych i nagrać software od początku, co ważne pendrive musi być sformatowany w formacie fat32(masło maślane, ale nie umiem inaczej tego określić). Jeśli pendrive jest inaczej sformatowany pojawiają się błędy.

Bylo to robione i tylko kilka godzin pograł normalnie…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pabl0 napisał:

A Ty jaka koncowke chcesz kupic z ciekawości?

Mam 3 opcje na oku. Używane, ale jak coś to po weekendzie, bo tak jak pisałem nie chcę zapeszać. Parę razy już się napaliłem i dalej ciągle szukam. 

Dzisiaj do późnej nocy słucham na czymś takim. Normalnie bym nie zwrócił uwagi :) - LUXMAN R-1030 (a jest to b. dobra seria wzmacniaczy)

IMG_0360.jpeg.4ac020854a7abbf5a8bf7f26e132fa7e.jpeg

 

W porównaniu do Onkyo (2x100W), to Luxman (2x30W - to są jakieś mocniejsze waty) jest bezkonkurencyjny w cichym słuchaniu. Gdyby nie wymagające głośniki, to pewnie by zagrał odpowiednio głośno. To taki sprzęt, że chce się "podgłaśniać". Generalnie jestem mile zaskoczony przyjemną, ciepłą, barwną i dynamiczną jakością dźwięku. To taki wzmak, że chce się słuchać muzyki. Po serwisie w cenie 2500zł, to za darmo w porównaniu do tego jak gra. Miłe doświadczenie i spotkanie z 50 letnim sprzętem. Z żalem oddam, bo potrzebuję końcówki mocy.

 

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2024 o 07:39, Pabl0 napisał:

Nowy problem, zalaczyl sie teraz i z przednich glosnikow dochodzilo buczenie takie ze sie obudzilem… wiem ze wlacza sie przez arc, cec. Kazdy inny amplituner ktory mialem tez sie wlaczal ale nie dobiegal zaden dzwiek z glosnikow. Co zmienic w ustawieniach?

W sensie bez sygnału? A odepnij kable. Ale nie w trakcie działania.

22 godziny temu, Pabl0 napisał:

Dzisiaj zamowilem integre drx 5.4

Czemu nie Onkyo? Nie taniej?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
54 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

W sensie bez sygnału? A odepnij kable. Ale nie w trakcie działania.

Czemu nie Onkyo? Nie taniej?

 

Juz zapakowanlem w karton arcama ale w nocy wlaczyl sie i nie bylo zadnego sygmalu z tv. Onkyo rz50? Nie lepiej zagra integra? 

Edytowano przez Pabl0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...