Skocz do zawartości

Arcam SA30 + integracja z TV


mattejani

Recommended Posts

Cześć,

Zalezy mi na pełnej integracji mojego Arcama SA30 z TV LG OLED 55B23LA o ile to w ogóle możliwe. Aktualnie sytuacja wygląda tak: wzmacniacz i TV połączony jest za pomocą eARC, gdy odpalam TV oczekiwałbym by wzmacniacz również się włączył jednak tak się nie dzieje, muszę robić to oddzielnie. Gdy włącze wzmacniacz ten automatycznie przechwytuje sygnał z eARCa przy działającym telewizorze i wszystko jest ok. Myślałem też, że bez znaczenia będzie jakiego pilota będę używał przy sygnale z eARC jeśli chodzi o zmiane głośności. Aktualnie gdy klikam podgłoszenie na pilocie od TV, wyskakuje tabelka podgłaszania jednak nic sie nie dzieje(zdjęcie poniżej). Czy ja za dużo wymagam? :D W sytuacji gdy chce wyłączyć telewizor, jeśli wzmacniacz jest w trybie ARC on też się wyłącza.

Pozdro

sac.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do dobrego hdmi w tv podłączyłeś, może tu jest problem.Popróbuj do innych wejść.Nie wiem czy twój LG ma specjalne wejście do Hdmi Arc lub jak inaczej nazywają CEC.

U mnie jak włączam tv to zaraz włącza się sa30.

Do sterowania głośnością coś tam trzeba było zrobić by z dwóch pilotów można to było robić.Ja i tak głośność reguluę pilotem od Arcama, tak mi wygodniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili przebywam zagranicą to i nie mogę sprawdzić jak dokładnie jest u mnie.

W sypialni gdzie mam tv LG z taką zabawką Marantza, połączone to jest optykiem i po włączeniu wszystko włącza się razem, z tym że w tym przypadku przy wyłączaniu muszę powyłączać i jedno i drugie.

W dużym pokoju gdzie Arcam jest połączony z tv Samsunga, to ja mam wszystko podłączone do listwy i gdy ją włączam( bo niby wbrew temu co mówią, zawsze ją odłączam jak idziemy do sypialni) to Arcam włącza się automatycznie po włączeniu listwy, a gdy chcę włączyć tv to uruchamiam go pilotem, a Arcam już wtedy jest uruchomiony( no chyba że 20 minut nic się nie dzieje to automatycznie się wyłącza.

Ale z tego co pamiętam gdy Arcam jest wyłączony i gdy włączę tv on po chwili też się uruchamia.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już jest za mną, udało się to włączyć po klikaniu różnych ustawień w opcjach ale co dokladnie pomogło dać ten efekt nawet nie jestem świadomy :D. Działa to poprawnie, jeden klik "w góre" to jeden punkt głośności w góre. Jedyny ten problem został, że arcam nie wstaje wraz z TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mattejani napisał:

to już jest za mną, udało się to włączyć po klikaniu różnych ustawień w opcjach ale co dokladnie pomogło dać ten efekt nawet nie jestem świadomy :D. Działa to poprawnie, jeden klik "w góre" to jeden punkt głośności w góre. Jedyny ten problem został, że arcam nie wstaje wraz z TV.

A w ustawieniach dzwięku w tv LG masz wszystko dobrze ustawione, bo tam możesz wybrać różne wersje tego co ma grać.Może w tym leży problem nie włączania się Arcama po włączeniu tv?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...