Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wykańczam pokój syna, robię w nim prostą instalacją audio na mini kino 5.1.2 bo lubi sobie pograć na konsoli i obejrzeć film. Całe pomieszczenie skromne 8m2 (ale własne), pole odsłuchu to wyro 200x140.  Mam kłopot z subem którego totalnie nie mam gdzie wstawić. Głośniki inwall nie radzą sobie z basem, sub musi być.

1. Przerobić Tannoy Mercury mSUB (tej wielkości skrzynię nie ma szans ustawić), a więc zbudować obudowę z płyt MDF o tym samym litrażu, ale płytszą i wstawić ją w ścianie, mogę ją wykuć na grubość cegieł + dylatacja więc łącznie to jakieś 20-25cm. To opcja którą ogarnął bym raczej bez pomocy z zewnątrz. Nawet kupiłem tego suba za 700zł, ale aż szkoda mi go rozbierać haha

2. Znaleźć zestaw głośnik sub + wzmak do niego (może jakieś samochodowe sety, są w niewielkich pieniądzach np. https://allegro.pl/oferta/zestaw-subwoofer-hifonics-zxs8d2-20mm-wzmacniacz-vibe-powerbox400-1-15206391414 i wykonać skrzynię ale nie wiem jaki litraż itd. Interesuje mnie tylko zamknięta obudowa. Mogę liczyć na pomoc w dobraniu klocków i dobraniu litraża skrzyni? Budżet ma być skromy bo i na rozmach wielki nie liczę, ale lipy być nie może.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Do symulacji głośnika w obudowie potrzebne są jego parametry Qts, Fs i Vas. Jak podasz dane wybranego przetwornika to podstawimy dane do symulatora np. Subwoofer design toolbox i "wypluje" nam ile litrów czy jakie wymiary skrzynki należy zrobić by pracował liniowo.

Służę pomocą jakby była potrzeba. 

Do obudowy zamkniętej szukaj przetwornika z Qts powyżej 0,4.

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...