Skocz do zawartości

Gramofon+amplituner+głośniki


Recommended Posts

Witam, 

Szukam sprzętu głównie do słuchania płyt winylowych. Potrzebuje abyście podpowiedzieli mi w doborze całego zestawu.

Próbowałem odnaleźć jakiś gramofon i do niego dobrać osprzęt ale kompletnie nie mogę się odnaleźć.

 

Z oczekiwań:

1. dobra jakość dźwięku

2. jak by to nie zabrzmiało sprzęt chciałbym aby był czarny.

3. pokrywa na gramofon

 

budżet 6000zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zaluba napisał:

budżet 6000zł

15 godzin temu, zaluba napisał:

Zastanawia mnie zestaw:

-Yamaha MusicCast Vinyl 500

-Yamaha MusicCast RX-V4A

+ głośniki

Czy to Twój pierwszy zestaw? Wiesz jakie mogą wynikać różnice w brzmieniu między głośnikami i wzmacniaczami? ...czemu Yamaha? Lubisz, to brzmienie?

Czemu nie zaczynasz od głośników? Głośniki, to 70% brzmienia. Ja bym zaczął poszukiwania od tego. No i w tej kwocie, to raczej tylko używane.

15 godzin temu, zaluba napisał:

a kiedyś w przyszłości rozbudować to do 5.1

przyszłościowo jeżeli chcesz iść w KD, to szukaj teraz wzmacniacza stereo z możliwością pracy jako końcówka mocy. Czyli z wejściem najczęściej opisanym jako "MAIN IN".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Rozmawiałem ze swoją drugą połówką i doszliśmy do wniosku że głównie zależy nam na gramofonie i to jest na pierwszym miejscu. Jednocześnie jest to nasza pierwsza "przygoda" z gramofonem w formie na własność. Dziewczyna miała kiedyś kontakt w domy rodzinnym z gramofonem ale na sprzęcie się nie zna (ja na gramofonach w ogóle). Ze sprzętów muzycznych obecnie nie mamy nic. 

Więc po korekcji naszych wymagań:

1. Gramofon

2. Głośniki

3. Odtwarzacz zwykłych płyt cd

Potrzebuję kompletnego sprzętu, jednocześnie obejrzałem tu na forum film o gramofonach i chciałbym aby było coś na dobry początek tej muzycznej przygody nie wymagając najlepszych dźwięków (nie jesteśmy audiofilami).

Kiedyś miałem do czynienia z głośnikami 2.1 (lecz same głośniki plastikowe) - powiem szczerze że bas był fajny i zastanawiam się czy może warto mieć możliwość dokupienia subwoofera. Potem miałem do czynienia z tanią wieżą i nie chciałbym mieć innej obudowy głośników niż drewniane.

Niestety nie możemy sobie pozwolić za bardzo na głośniki stojące na podłodze (brak miejsca na ścianie z multimediami ale rozważam postawienie po bokach kanapy). Głośniki będą stać na komodach lub wisieć na ścianie w niedalekiej odległości od sufitu. 

 

 

Dnia 8.04.2024 o 12:33, AutoPirat napisał:

Czy to Twój pierwszy zestaw? Wiesz jakie mogą wynikać różnice w brzmieniu między głośnikami i wzmacniaczami? ...czemu Yamaha? Lubisz, to brzmienie?

Czemu nie zaczynasz od głośników? Głośniki, to 70% brzmienia. Ja bym zaczął poszukiwania od tego. No i w tej kwocie, to raczej tylko używane.

przyszłościowo jeżeli chcesz iść w KD, to szukaj teraz wzmacniacza stereo z możliwością pracy jako końcówka mocy. Czyli z wejściem najczęściej opisanym jako "MAIN IN".

Pierwszy zestaw. 

Yamacha bo hmmm... Wydaje mi się dobrą firmą lecz 100% pewności nie mam.

różnice w brzmieniu między głośnikami i wzmacniaczami - nie mam pojęcia

 

Z kina domowego rezygnuję.

 

Edytowano przez zaluba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zaluba napisał:

Z kina domowego rezygnuję.

To bardzo dojrzała decyzja.

2 godziny temu, zaluba napisał:

Więc po korekcji naszych wymagań:

1. Gramofon

2 godziny temu, zaluba napisał:

Potrzebuję kompletnego sprzętu, jednocześnie obejrzałem tu na forum film o gramofonach i chciałbym aby było coś na dobry początek tej muzycznej przygody nie wymagając najlepszych dźwięków (nie jesteśmy audiofilami).

I tu jest sprzeczność wypowiedzi. Dlaczego?

2 godziny temu, zaluba napisał:

Rozmawiałem ze swoją drugą połówką i doszliśmy do wniosku że głównie zależy nam na gramofonie i to jest na pierwszym miejscu.

...bo miała okazję usłyszeć dźwięk analogowy :) - czyli poniekąd stała się audiofilem - poczuła, to "analogowe" brzmienie. (P.S. obecnie też poszukuję najlepszego rozwiązania)

2 godziny temu, zaluba napisał:

Yamacha bo hmmm... Wydaje mi się dobrą firmą lecz 100% pewności nie mam.

różnice w brzmieniu między głośnikami i wzmacniaczami - nie mam pojęcia

Taka oto hipoteza: - głośniki, to 70% brzmienia, gramofon (analog) 20%, wzmacniacz 10%? 

6k PLN budżet.... hmmm, ... 2500zł wzmacniacz legenda LUXMAN R-1030 (bo akurat mam okazję go obecnie odsłuchać), do tego jakiś używany z dobrego źródła gramofon 2000zł (a to już mamy analogowy dźwięk) ....i pozostają głośniki? ...czasem producent wypuszcza niskobudżetowe świetne głośniki, np. Dynaudio Audience 40, 42 (monitory). I to tak zagra, że doprawdy trudno będzie zmienić na coś nowego i lepszego bez 30k PLN w kieszeni. 

2 godziny temu, zaluba napisał:

3. Odtwarzacz zwykłych płyt cd

Tutaj sądzę, że trzeba podjąć decyzję, albo CD, albo winyl. Jedno i drugi ma plusy i minusy. Mimo wszystko winyl to analog i.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę używanego sprzętu tylko nowy. 

12 minut temu, AutoPirat napisał:

6k PLN budżet.... hmmm, ... 2500zł wzmacniacz legenda LUXMAN R-1030 (bo akurat mam okazję go obecnie odsłuchać), do tego jakiś używany z dobrego źródła gramofon 2000zł (a to już mamy analogowy dźwięk) ....i pozostają głośniki? ...czasem producent wypuszcza niskobudżetowe świetne głośniki, np. Dynaudio Audience 40, 42 (monitory). I to tak zagra, że doprawdy trudno będzie zmienić na coś nowego i lepszego bez 30k PLN w kieszeni. 

Tutaj sądzę, że trzeba podjąć decyzję, albo CD, albo winyl. Jedno i drugi ma plusy i minusy. Mimo wszystko winyl to analog i.... 

Nie potrzebuję jakości jak za 30k zł. Szukam sprzętu nowego za ~ 6k i chciałbym dobrać jak najlepszy w tej cenie.

Za gramofonem barrdziej rozglądałem się w cenie 1300 (np. Denon DP-300F) do 2500 + reszta sprzętu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zaluba napisał:

Nie potrzebuję jakości jak za 30k zł. Szukam sprzętu nowego za ~ 6k i chciałbym dobrać jak najlepszy w tej cenie.

A to przepraszam, ale jakość, to pojęcie względne. 

5 minut temu, zaluba napisał:

Za gramofonem barrdziej rozglądałem się w cenie 1300 (np. Denon DP-300F) do 2500 + reszta sprzętu

24 minuty temu, AutoPirat napisał:

gramofon 2000zł

to tak jak pisałem, nowy w tej cenie, też się coś znajdzie przyzwoitego. 

...reszta sprzętu, to już subiektywne i osobiste preferencje. 4k PLN na nowy wzmacniacz i głośniki. Na pewno coś się znajdzie! (oczywiście nie trzymamy się hipotezy, że 70% brzmienia, to głośniki). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, skoro głównie pod gramofon, to rozważyłbym tak:

Rega Planar 1 oraz Pro-Ject Debut Carbon III DC - Rega jest cieplejsza i spokojniejsza, bardziej analogowa. Pro-Ject neutralniejszy i nastawiony na detale. 

Ze wzmacniaczy Rega Brio, Cambridge AXR100, Audiolab 6000A, Audiolab Omnia, Shanling CA80. Jest trochę możliwości :) CD niestety zabiera sporą część budżetu i przemyślałbym dokupienie go w późniejszym czasie. 

Z kolumn przedstawiamy kilka fajnych opcji w naszym filmie, zachęcam do obejrzenia, a także do kontaktu i umówienia się na odsłuchy :) Podziałamy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Rozumiem, że szukasz kompletnego zestawu audio, który pozwoli Ci cieszyć się muzyką płynącą z winyli. Twój budżet 6000 złotych to całkiem rozsądna kwota, która pozwoli Ci na zakup solidnych komponentów.

Propozycja, którą przedstawiasz, czyli Yamaha MusicCast Vinyl 500 i Yamaha MusicCast RX-V4A, wydaje się być dobrym pomysłem. Yamaha znana jest z wysokiej jakości sprzętu audio, więc masz tu pewność, że otrzymasz produkt solidny pod względem wykonania i dźwięku. Dodatkowo, oba urządzenia mają czarny kolor, który spełnia Twoje oczekiwania estetyczne.

Jeśli chodzi o głośniki, wybór jest szeroki, ale z pewnością warto zainwestować w jakość dźwięku. W związku z tym, poleciłbym Ci poszukiwać głośników o dobrej reputacji i odpowiedniej mocy, aby zapewnić odpowiednią jakość dźwięku. Warto również zwrócić uwagę na głośniki kompatybilne z technologią MusicCast, aby móc łatwo je integrować z resztą Twojego systemu.

Jeśli chcesz rozważyć opcję rozbudowy do systemu dźwięku 5.1 w przyszłości, pamiętaj o tym podczas wyboru głośników i amplitunera. Upewnij się, że masz wystarczającą ilość portów i możliwości konfiguracyjnych, aby móc później dołączyć dodatkowe głośniki i subworter.

Podsumowując, zestaw Yamaha MusicCast Vinyl 500 i Yamaha MusicCast RX-V4A to solidna baza, którą można rozbudować w przyszłości. Teraz wystarczy tylko znaleźć odpowiednie głośniki, które spełnią Twoje oczekiwania co do jakości dźwięku i estetyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...