Skocz do zawartości

Dolby atmos 5.1.2. Nietypowe rozmieszczenie głośników


Pabl0

Recommended Posts

36 minut temu, PanKlor napisał:

Przeczytaj jeszcze raz o tym co oznacza ten kąt 80 stopni. 

Co oznacza tzn? Rozumiem to tak ze jest to pochylenie o 80st od poziomu jesli glosnk jest plaski a ze atmosowe nie sa plaskie to pytam jak zamontowac; czy moge po prostu na suficie czy potrzebuje jeszcze uchwytu zeby je bardzien pochylic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz z boku na swoją pozycję. 90 stopni jest bezpośrednio nad głową. 80 stopni lekko przed nią, nie ma potrzeby z tego powodu pochylać głośników. Powodem może być ewentualny rozstaw boczny, dlatego większość głośników instalacyjnych ma ruchome kosze dzięki którym możemy membranę skierować na sweetpoint.

Jeśli nie skierujesz głośnika na siebie to najbardziej tracisz na wyższych częstotliwościach, bo im wyższe tym kąt opasania mniejszy (z reguły oczywoście).

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Pabl0 napisał:

Co oznacza tzn? Rozumiem to tak ze jest to pochylenie o 80st od poziomu jesli glosnk jest plaski a ze atmosowe nie sa plaskie to pytam jak zamontowac; czy moge po prostu na suficie czy potrzebuje jeszcze uchwytu zeby je bardzien pochylic

Oznacza tyle że ten głośnik ma być przesuniety od pionowej osi, wyznaczonej przez Twoja głowę i miejsce w którym siedzisz o 10 stopni (90-10 = 80). Obejrzyj sobie diagramy dolby dla 5.1.2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
11 minut temu, Butler napisał:

Patrzysz z boku na swoją pozycję. 90 stopni jest bezpośrednio nad głową. 80 stopni lekko przed nią, nie ma potrzeby z tego powodu pochylać głośników. Powodem może być ewentualny rozstaw boczny, dlatego większość głośników instalacyjnych ma ruchome kosze dzięki którym możemy membranę skierować na sweetpoint.

Jeśli nie skierujesz głośnika na siebie to najbardziej tracisz na wyższych częstotliwościach, bo im wyższe tym kąt opasania mniejszy (z reguły oczywoście).

A ja myslalem ze glosnik ma byc pod tym katem 😅 wybrac kabel roxtone sc020d czy klotz ly225s dlugosc jaka potrzebuje to 6m

Edytowano przez Pabl0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2024 o 23:34, Pabl0 napisał:

warto podlaczyc rp260 w bi amp zeby sie nie zmarnowały? 😁

Są różne sposoby łączenia. Jeden z nich, to: wysokie i średnie tony podłączasz do końcówki A klasy, bo tutaj ważna jest reprodukcja dźwięku. Niskie, do wzmacniacza A/B, bo ważna jest moc. Jak masz używać zestaw tylko do kina, to raczej sobie odpuść takie rozwiązanie.

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2024 o 23:32, Pabl0 napisał:

I zaczynac od probowania zostawic je blisko sciany czy raczej probowac odsunac?

Jak masz mozliwość to zawsze testy są mile widziane. JA nie ialem mozliwosci wiec grały praktycznie jak na tym zdjeciu.

Dnia 13.04.2024 o 07:47, Pabl0 napisał:

Jeszcze sie waham miedzy seria r i rp. Tylko glosniko atmosowe beda mialy inny kat niz 80st jesli zamontuje je na suficie. Czy bede musial jeszcze zamontowac go na uchwycie zeby zachowac kat? 🤔

Ale które? Jest psora roznica miedzy tymi seriami.

19 godzin temu, Pabl0 napisał:

A jaki glosnik sufitowy do atmosa bys polecil? Nie do montazu w podwieszanym suficie tylko zeby po prostu go zamontowac przy suficie. Zastanawiam sie nad dedykowanymi do atmosa r40sa lub rp500sa ale kolega wyzej pisal ze musi byc kat 80st do sluchacza a one na oko maja inny kat. Czy to bedzie dobry wybor czy szukac innego?

Dasz je na płasko na sufit?

Nie wiem czy nie wolał bym RP240D czy Heco Ambient. Będzie mniej odstawać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

 

Ale które? Jest psora roznica miedzy tymi seriami.

R40SA I RP500SA

 

 

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

 

Dasz je na płasko na sufit?

Nie wiem czy nie wolał bym RP240D czy Heco Ambient. Będzie mniej odstawać.

 

Wlasnie chcialem na plasko zamontowac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2024 o 07:09, Piotr Sonido napisał:

Jak masz mozliwość to zawsze testy są mile widziane. JA nie ialem mozliwosci wiec grały praktycznie jak na tym zdjeciu.

Ale które? Jest psora roznica miedzy tymi seriami.

Dasz je na płasko na sufit?

Nie wiem czy nie wolał bym RP240D czy Heco Ambient. Będzie mniej odstawać.

 

No to nie lepiej 140/240 albo Ambient?

No nie wiem. JAk wolisz.

Mozna je jak najbardziej zamontować na sufit. Wtedy brał bym i tak RP

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No to nie lepiej 140/240 albo Ambient?

No nie wiem. JAk wolisz.

Mozna je jak najbardziej zamontować na sufit. Wtedy brał bym i tak RP

 

Lepiej by bylo plaskie ale to mam byc tymczasowe rozwiazanie bo po remoncie chce atmosy w suficie a te moglbym dac wtedy jako surround boczne na 7.2.4 a plaskie juz chyba tak srednio na surround scienne chyba co? W sensie takim ze wydaje mi sie ze gorzej zagraja; czy jestem w błędzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pabl0 napisał:

a plaskie juz chyba tak srednio na surround scienne chyba co? W sensie takim ze wydaje mi sie ze gorzej zagraja; czy jestem w błędzie?

Wydaje Ci się. Poza tym to, że ma kątową obudowę oznacza, że został zaprojektowany jako taki do montowania pod sufitem albo jako uprifirng. Dalej gra "przed siebie".  

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pabl0 napisał:

Lepiej by bylo plaskie ale to mam byc tymczasowe rozwiazanie bo po remoncie chce atmosy w suficie a te moglbym dac wtedy jako surround boczne na 7.2.4 a plaskie juz chyba tak srednio na surround scienne chyba co? W sensie takim ze wydaje mi sie ze gorzej zagraja; czy jestem w błędzie?

No właśnie moim zdaniem te płaskie prędzej na dolną powierzchnie niż te trójkątne. Jak je chcesz wtedy zamontować na boczne?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No ale jak styłu?

W sensie wyoko byś je dał?

No osobiscie nie uważam żeby to były udane modele jako surround.

 

Tak wysoko chcialem je dac. Czyli lepiej od razu  kupic plaskie i pozniej zamontowac je w suficie? A na przedniego atmosa tez lepszy bedzie plaski na 5.2.4?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2024 o 07:09, Piotr Sonido napisał:

 

Nie wiem czy nie wolał bym RP240D czy Heco Ambient. Będzie mniej odstawać.

 

Zdecydowałem ze beda plaskie on-wall, dzieki za sugestie. Nigdzie nie moge znalezc testow heco ambient. Jak beda grac w porównaniu do klipscha? Wybrac 22f czy 44f? 

Dnia 15.04.2024 o 17:48, Butler napisał:

One mają być na kącie 80 stopni w relacji przód tył, ale masz jeszcze rozstaw boczny przecież. Zerknij poniżej jak ja widzę ich montaż, może trochę za wąsko zrobiłem ale nie chce mi się już poprawiać.

x1.thumb.PNG.13f62b21d2313070acb4bddd79dadb94.PNG

x2.thumb.PNG.7b25790073bff1d22e0457a80fb54e9b.PNG

x3.thumb.PNG.4417baa883b1f3fc00fd15b2ecc06a48.PNG

x4.thumb.PNG.41db360099afe8685fc7c1d0dda893e1.PNG

Wybralem jednak plaskie. Beda klipsch rp240s albo heco ambient 22/44f. Rozmieszczenie ma byc takie ze sa troche wezej niz przednie kolumny i zamieszczone wzdluznie troche przede mna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2024 o 06:17, Pabl0 napisał:

Zdecydowałem ze beda plaskie on-wall, dzieki za sugestie. Nigdzie nie moge znalezc testow heco ambient. Jak beda grac w porównaniu do klipscha? Wybrac 22f czy 44f? 

Bo Hevo nie ma testów w Polsce. Dlatego te produkty sa tańsze.

Spokojniej. Pasmo jest łagodniejsze/

Dnia 20.04.2024 o 13:29, Pabl0 napisał:

Tak jak wyzej napisalem, szukam plaskich. 😉

No to Heco albo Klipsch

Klipsch chyba też słabiej dostępny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pabl0 napisał:

Dziwne troche ze nikt nie testuje. To dobre glosniki? Uwazasz ze heco 44f bedzie przesada na tylnego atmosa?

Nie dziwne. Normalne. Za testy płacisz. Pozniej ta kwota jest doliczona do kwoty zakupu klientów.

Heco a w zasadzie polski dystrybutor w Polsce tego nie robi. Wiec produkty sa tansze. Czesto nawet znacznie niz w niemczech. Nie uwazam żeby to była przesada. Jak bedzie dobrze zamontowany ustawiony to jestem za.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2024 o 09:02, Piotr Sonido napisał:

Nie dziwne. Normalne. Za testy płacisz. Pozniej ta kwota jest doliczona do kwoty zakupu klientów.

Heco a w zasadzie polski dystrybutor w Polsce tego nie robi. Wiec produkty sa tansze. Czesto nawet znacznie niz w niemczech. Nie uwazam żeby to była przesada. Jak bedzie dobrze zamontowany ustawiony to jestem za.

 

Zamowione heco 44f. W ktorym miejscu je najlepiej zamontowac? Calkie na plasko czy lepiej bedzie jak beda delikatnie pod katem do miejsca odsluchowego?

Dnia 15.04.2024 o 17:48, Butler napisał:

One mają być na kącie 80 stopni w relacji przód tył, ale masz jeszcze rozstaw boczny przecież. Zerknij poniżej jak ja widzę ich montaż, może trochę za wąsko zrobiłem ale nie chce mi się już poprawiać.

x1.thumb.PNG.13f62b21d2313070acb4bddd79dadb94.PNG

x2.thumb.PNG.7b25790073bff1d22e0457a80fb54e9b.PNG

x3.thumb.PNG.4417baa883b1f3fc00fd15b2ecc06a48.PNG

x4.thumb.PNG.41db360099afe8685fc7c1d0dda893e1.PNG

Zamowilem heco 44f na atmosy. Zamontowac je zaczynajac od miejsca w ktorym umiesciles glosniki stmos na swoim projekcie prostopadle do telewizora czy wg Ciebie jedt lepsze ustawienie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...