Skocz do zawartości

Dolby atmos 5.1.2. Nietypowe rozmieszczenie głośników


Pabl0

Recommended Posts

Patrzysz na rzut z boku Twojego pokoju. Atmosy są 80 stopni od uszu, a więc mniej więcej nad kolanami. Teraz rzut z góry. Atmosy montuje się w rozstawie 0,5-0,7 całego pola odsłuchu, można przyjąć że podobnie jak frontowe kolumny.

Jeśli montujesz płaskie konstrukcje które nie mają regulowanych koszy, to musisz liczyć na szerokie pokrycie grania ich głośników. Jeśli będzie zbyt wąskie to najbardziej tracisz na wyższych tonach bo będzisz siedział poza polem działania. Im niższe częstotliwości tym z reguły pokrycie szersze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Butler napisał:

Patrzysz na rzut z boku Twojego pokoju. Atmosy są 80 stopni od uszu, a więc mniej więcej nad kolanami. Teraz rzut z góry. Atmosy montuje się w rozstawie 0,5-0,7 całego pola odsłuchu, można przyjąć że podobnie jak frontowe kolumny.

Jeśli montujesz płaskie konstrukcje które nie mają regulowanych koszy, to musisz liczyć na szerokie pokrycie grania ich głośników. Jeśli będzie zbyt wąskie to najbardziej tracisz na wyższych tonach bo będzisz siedział poza polem działania. Im niższe częstotliwości tym z reguły pokrycie szersze.

Tylko te glosniki maja 80cm dlugosci. Moge je zamontować na regulowanym uchwycie zeby pochylic i tak prawdopodobnie bede musial je tak zamontowac zeby dobrze sie trzymaly. Tylko zamontowac je w taki sposob jak przedstawiles na rzutach ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co zrobiłem na rysunku to ukośne nadstawkowe i tak je rozmieściłem by zachować kompromis pomiędzy rozstawem a kierunkiem promieniowania głośników.

Moim zdaniem montuj je bez udziwnień na płasko, rozstaw boczny trochę mniejszy niż zalecany i będzie ok.

Pokaż fote po montażu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
6 godzin temu, Butler napisał:

Te co zrobiłem na rysunku to ukośne nadstawkowe i tak je rozmieściłem by zachować kompromis pomiędzy rozstawem a kierunkiem promieniowania głośników.

Moim zdaniem montuj je bez udziwnień na płasko, rozstaw boczny trochę mniejszy niż zalecany i będzie ok.

Pokaż fote po montażu.

Po majowce raczej przyjda to wstawie 😉

6 godzin temu, Butler napisał:

Te co zrobiłem na rysunku to ukośne nadstawkowe i tak je rozmieściłem by zachować kompromis pomiędzy rozstawem a kierunkiem promieniowania głośników.

Moim zdaniem montuj je bez udziwnień na płasko, rozstaw boczny trochę mniejszy niż zalecany i będzie ok.

Pokaż fote po montażu.

IMG_4865.jpeg.350256f5c8e12f050a5634d66340a366.jpegtak bedzie dobrze? Beda sie zaczynaly troche przed glowa i delikatnie wężej niz fronty

Edytowano przez Pabl0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
27 minut temu, Butler napisał:

Będzie ok. Pomijając to że jak na Atmos... to spore paczki. Nie przypominam sobie by ktoś montował tek wielkości konstrukcje. 22F nie brałeś pod uwagę?

Bralem pod uwage ale stwierdziłem ze nie trzeba duzo doplacic zeby miec wiekszy glosnik. Uwazasz ze 22f bedzie lepszym wyborem bo 44f to przerost formy nad treścią?Jeszcze nie wyslane wiec mozna zmodyfikować zamowienie 😉 Ewentualnie dolozyc troche i kupic 4sztuki 22f i zrobic 5.1.4?

Edytowano przez Pabl0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

 

5.1.4 oznacza dwa głośnki 45 stopni przed Tobą i dwa symetrycznie z tyłu. Musiałbyś wyro odsunąć od tylnej ściany żeby kąty zachować.

Niestety nie mam możliwości odsunięcia lozka… zamontowania ich przy samej scianie nie bedzie dobre? Beda wtedy jakos 50cm za mna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalna odległość od głośnika to 1m, optymalnie ponad 1.5m. Tolerancja Atmosow to 35-55 stopni, możesz przymierzyć gdzie wypadnie, ale raczej nie upakujesz go za sobą bez odsuwania łóżka.

Ponadto musiał by być skierowany na głowę, już widzę montaż na tylnej sciania oczyma wyobraźni hehe

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pabl0 napisał:

Zamowione heco 44f. W ktorym miejscu je najlepiej zamontowac? Calkie na plasko czy lepiej bedzie jak beda delikatnie pod katem do miejsca odsluchowego?

Po to kupujesz płaskie żeby nie odstawały chyba? Tak mi się wydaje :)

 

22 ma płasko kolega z forum na Atmosie na płasko. 44 faktycznie nie widziałem.

Zawsze ktoś musi być pierwszy. :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...