Skocz do zawartości

Klipsch The Nines a kino domowe


Smug

Recommended Posts

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

A tam nie ma przedwzmacniacza gramfonowego?

To jest dla picu podpisane phono?

Ale też nie uważam żeby to był dobry pomysł.

 

Hm, ...mnie ktoś powiedział, że aktywne tylko do STEREO. Aż zerknąłem do instrukcji tych głośników :) I sam już nie wiem co myśleć.

Jest tam przedstawiona konfiguracja wpięcia TV do złącza PHONO. Ale ciekawy przypis na dole małym druczkiem "PCM (or stereo only)"

 

Zrzutekranu2024-04-12o06_48_03.png.f470a0247a43bccda6e40debab76deab.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AutoPirat napisał:

Hm, ...mnie ktoś powiedział, że aktywne tylko do STEREO. Aż zerknąłem do instrukcji tych głośników :) I sam już nie wiem co myśleć.

Jest tam przedstawiona konfiguracja wpięcia TV do złącza PHONO. Ale ciekawy przypis na dole małym druczkiem "PCM (or stereo only)"

Raczej oczywiste. Te głośniki tworzą wyłącznie stereo z podłączonym telewizorem przez złącze HDMI. Przecież nie ma w nich procesora dźwięku i wyjść na pozostałe głośniki systemu.

Mogą potencjalnie służyć jako jeden z kanałów kina domowego (obojetnie którego), ale wówczas nie będą połączone z TV tylko z amplitunerem bądź procesorem. I do tego służą wejścia RCA line in podłączone do preout ampli. Tylko tu przed każdym odsłuchem trzeba by było VOL ustawiać na identycznym poziomie jak przy kalibracji.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2024 o 07:58, Butler napisał:

Tylko tu przed każdym odsłuchem trzeba by było VOL ustawiać na identycznym poziomie jak przy kalibracji.

Czyli sytuacja podobna do zintegrowanego wzmacniacza, który nie ma opcji pracy jako końcówka. Trzeba zaznaczyć nastaw głośności.

Kłopotliwe to jest przy zmianie ze stereo na KD (wzmacniacza stereo na amplituner AVR).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2024 o 06:53, AutoPirat napisał:

Hm, ...mnie ktoś powiedział, że aktywne tylko do STEREO. Aż zerknąłem do instrukcji tych głośników :) I sam już nie wiem co myśleć.

Jest tam przedstawiona konfiguracja wpięcia TV do złącza PHONO. Ale ciekawy przypis na dole małym druczkiem "PCM (or stereo only)"

 

Zrzutekranu2024-04-12o06_48_03.png.f470a0247a43bccda6e40debab76deab.png

Hmmm. Dziwne. Na kiego grzyba to tak podpisywać ?. Prze dziwne.

Dnia 12.04.2024 o 07:47, PanKlor napisał:

Obok jest przełącznik phono/line.

No i sięwyjaśniło.

Dnia 13.04.2024 o 22:43, AutoPirat napisał:

Czyli sytuacja podobna do zintegrowanego wzmacniacza, który nie ma opcji pracy jako końcówka. Trzeba zaznaczyć nastaw głośności.

Kłopotliwe to jest przy zmianie ze stereo na KD (wzmacniacza stereo na amplituner AVR).

Tak. Podobnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...