Skocz do zawartości

Stereo do gabinetu do max 3500PLN


tvlt

Recommended Posts

Cześć,

przymierzam się do zakupu stereo do swojego gabinetu o powierzchni ~16m^2 i po małym researchu waham się między kilkoma opcjami. Moje wymagania to:

* cena do max. ~3500 PLN
* zastosowanie: w przyszłości planuję spiąć to z jakimś gramofonem, np. Audio Technica AT-LPW50BTRW, ale na razie przede wszystkim do odsłuchu muzyki z laptopa lub telefonu
* z powyższego powodu potrzebuję, żeby zestaw posiadał Bluetooth jako jedno z możliwych źródeł
* wizualnie zależy mi na dość stonowanym, raczej eleganckim wyglądzie

Co zabawne, wszystko zaczęło się od tego, że zauroczył mnie Marshall Stanmore III, ale po przeczytaniu trochę na ten temat doszedłem do wniosku, że jeśli mam wydać 2k na audio, to jednak wolę coś, co zapewni lepsze wrażenia akustyczne (ale za audiofila się bynajmniej nie uważam, więc żadnych szczegółowych preferencji w tej kwestii nie mam).

I teraz tak, opcja 1 to głośniki pasywne oraz wzmacniacz:
 * Kolumny głośnikowe KLIPSCH R-50M - 1500 PLN
 * Wzmacniacz WIIM Amp - 1700 PLN
 * jakieś stojaki za max 300 PLN

Suma: 3500 PLN

Byłem już bliski takiego zakupu, gdy zorientowałem się, że w podobnej kwocie mogę przecież wybrać np. KLIPSCH The Fives (aktualnie da się znaleźć za 3599 PLN), trochę tańsze KLIPSCH Reference R-50PM (bo nie wiem czy ta różnica jakościowa w moim przypadku jest warta wydania większej kwoty) albo jakieś inne dobre głośniki aktywne z bluetoothem. Co wydaje Wam się lepszym wyborem? Droższe głośniki aktywne (chętnie poznam Wasze propozycje, również w niższych cenach), czy zestaw ze wzmacniaczem (brać wtedy WIIM czy coś innego) i tańszymi głośnikami pasywnymi? Z racji, że ma być to tylko stereo do domowego biura, to nie planuję żadnej rozbudowy tej konfiguracji i chcę, żeby po prostu dobrze grało i nie zepsuło się zbyt szybko.

Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowano przez tvlt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...