Skocz do zawartości

Tweeter2016

Uczestnik
 • Zawartość

  261
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzięki! Spróbuję je gdzieś zobaczyć / przesłuchać. Podobały mi się też z francuskich Focal Aria 906 (ta sama cena co Triangle Comete Ez). Masz porównanie? Głupia sprawa, bo planowałem dziś kliknąć "Kup Teraz", a tu poszukiwań część dalsza
 2. Pisałem o LS50 (bez Meta) za 3500 zł, nie pod 5000 zł (to są już Meta). Przyjrzę się tym Triangle, ale zakręciłeś w głowie
 3. @mateolo2 Twoją opinię już znam, ja i koledzy prosimy o uzasadnienie / rozszerzenie wypowiedzi Co do Triangle Comete Ez, to są prawie 60% droższe od LS50 (bez Meta) i też wielka niewiadoma - dla mnie - jak grają. Niewiele słyszałem o tych Francuzach, polecano mi, ale niższy model Borea.
 4. Ja rozważam "stare" LS 50, bez dopisku META. A te Bowersy, choć fajne to już nie na moją kieszeń Q350 zainteresowałem się głównie ze względu na cenę i pochlebne opinie.
 5. Cześć! Ostatecznie (mam nadzieję, że ostatecznie ) zastanawiam się nad KEF-ami: Q350 oraz LS50. Czy jest między nimi duża różnica i czy warto dopłacić do LS50 drugie tyle ? ( dla przypomnienia: pod Yamahę A-S 1000, pokój 12 m2 ). Dzięki !!!
 6. Spotkałem się z opinią, że Yamaszki grają ostro, ale bezdusznie ?!? Może rzeczywiście czeka wymiana jednego z komponentów.
 7. Nie zauważyłem u siebie czegoś takiego, myślę, że to może też być kwestia rozstawienia kolumn. U Ciebie ten pokój wydaje się być długi i wąski... W instrukcji często są informacje jak prawidłowo rozstawić kolumny względem ścian, np. KEF do Q350 zaleca metr od ścian bocznych, co najmniej 22,5 cm od tylnej ściany i co najmniej 2-3 metry między kolumnami (piszę z pamięci), a to są małe monitorki, podałem je jako przykład. Zanim będziesz wymieniał wzmacniacz lub/i kolumny sugerowałbym poeksperymentować z akustyką, a nawet "głupimi" kablami można co nieco poprawić. Tu na forum niektórzy zajmują się poprawą akustyki korzystając z metod "room correction", choć nie wiem czy jest to możliwe ze wzmacniaczem (raczej tylko z wybranymi amplitunerami). Trzebaby doczytać, zapytać kolegów.
 8. Niektórzy (nie sprzedawcy) polecają kolumny KEF, Xavian, Focal (ale wyższe modele serii 900+), Chario, starsze Dynaudio (głównie Contour i Audience), Danish Point Zero oraz niektóre, zwłaszcza starsze Dali, a także ELAC ze wstęgą Jet, Wharfedale Evo z wstęgą. Tyle udało mi się zebrać.
 9. Mocy wystarczy. Hegle są super MZ, ale nie dla każdego oczywiście. Bardzo neutralne - nie wszystkim to pasuje. Co do obudowy to chyba tylko panel H95 jest z tworzywa i też nie jestem pewien. Oglądałeś go z bliska? Nie wiem jak z KEFami się zgrywa Norweg, bo jak ja miałem ochotę na H70/H80 to polecano mi zupełnie inne kolumny :)
 10. Mnie polecano pod Yamahę kolumny KEF, Chario, Vienna Accoustics oraz ProAc. A także starsze Dynaudio (Audience i Contour).
 11. Quadrale aurum wotan VII wyglądają b. ciekawie. Ale żeby być zadowolonym z brzmienia, kolumny muszą pasować do elektroniki, cały zestaw do akustyki pomieszczenia i wszystko jeszcze dostosowane pod nasz gust. Być może coś zmieni się gdy użyjesz innego okablowania (IC + głośnikowe). Ale zanim kupisz, wypożycz kable, przesłuchaj i wybierz ten najlepszy. Będę śledził ten wątek, bo też mam Yamaszkę A-S 1000. Ja gram na zupełnie innym pomieszczeniu. Obecnie mam kolumienki Usher S-520 (bardzo małe), ale też będę szukał czegoś lepszego.
×
×
 • Utwórz nowe...