Skocz do zawartości

Rozłączanie dźwięku - przełączanie na głośniki TV


eMBe

Recommended Posts

Pojawił mi się dziwny problem. Mianowicie czasami zdarza się tak, że amplituner przestaje grać i dźwięk przełącza się na głośniki TV i po chwili lub dwóch wraca dźwięk do amplitunera.
Miałem ten problem na streamingowych apkach z TV, na konsoli (podpięta do amplitunera). Z poprzednim amplitunerem nie miałem takich problemów.
Amp: Pioneer LX305
TV: LG C1 - podłączone do portu eARC

Jest to sporadyczne ale mimo wszystko irytujące. Przy następnej okazji zrobię update tematu (czy był Dolby Atmos, Dolby Vision etc.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzic czy LG C1 ma najnowsze firmware a potem zresetowac go do ustawien poczatkowych po wczesniejszycm odlaczeniu kabli hdmi 

na nowo zainstalowac amplituner ktory tez powinien byc zresetowany po wczesniejszym sprawdzeniu aktualnosci softu 

(niektore amplitunery maja problem z gniazdem eARC telewizorow LG i jest to znany problem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2024 o 09:35, eMBe napisał:

Pojawił mi się dziwny problem. Mianowicie czasami zdarza się tak, że amplituner przestaje grać i dźwięk przełącza się na głośniki TV i po chwili lub dwóch wraca dźwięk do amplitunera.
Miałem ten problem na streamingowych apkach z TV, na konsoli (podpięta do amplitunera). Z poprzednim amplitunerem nie miałem takich problemów.
Amp: Pioneer LX305
TV: LG C1 - podłączone do portu eARC

Jest to sporadyczne ale mimo wszystko irytujące. Przy następnej okazji zrobię update tematu (czy był Dolby Atmos, Dolby Vision etc.).

W ustawieniach w sekcji dźwięk zrób włącz/wyłącz eArc. Jak to nie pomoże to przed resetowaniem urządzeń odepnij po prostu tv z prądu na 20-30min. Jak to nic nie pomoże to wtedy bym spróbował reset jednego z urządzeń a potem dopiero kolejnego. 

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...