Skocz do zawartości

pierwszy gramofon automat/półautomat


Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim :)

Już od dłuższego czasu nachodzą mnie myśli aby wejść w świat winyli, i proszę już doświadczone osoby o pomoc w wyborze 😁

Na początek budżet założony to 3000-4000zł i to najlepiej z wkładką, oczywiście biorę pod uwagę sprzęt nowy jak i używany ale nie wiem za bardzo na co zwrócić uwagę i gdzie takowy kupić aby nie wtopić :) wkładkę wolałbym nową.

Gramofon będzie grał z Denonem PMA1500AE, głośniki Chario Lynx / Elac Vale 407

Sporo czytałem że z moim wzmacniaczem dobrze grają wkładki Denona z serii dl-103 i właśnie dlatego rozważam ją lub model dl-103r ale też znalazłem informację że do niej potrzeba odpowiednie ramię (cięższe). Możecie coś polecić aby to fajnie się zgrało ? Ponieważ to pierwszy gramofon to wolałbym automat ewentualnie pół automatyczny. Chciałbym się trzymać w tym budżecie ale oczywiście parę stówek nie robi różnicy jeżeli byłoby to uzasadnione :)

Dziękuje wszystkim za sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, masiuss napisał:

Ponieważ to pierwszy gramofon to wolałbym automat ewentualnie pół automatyczny

Jesli priorytetem jest tylko brak doświadczenia, a nie wygoda to na to nie patrz. Z pewnością nie będziesz miał problemu trafić igłą na początek płyty lub zatrzymać gramofon jak igła dojdzie do jej końca. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Zamykanie się na modele automatyczne oraz półautomatyczne mocno ogranicza wybór ;) Na pewno warto sprawdzić Rega Planar 3 50th Anniversary (obecnie w fajnym zestawie), Pro-Ject Debut Pro S. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch, w razie czego proś o Rafała - posiada bardzo szeroką wiedzę o gramofonach :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2024 o 11:02, Q21 napisał:

Zamykanie się na modele automatyczne oraz półautomatyczne mocno ogranicza wybór ;) 

Niestety, to prawda. Kiedy spojrzysz wstecz, to wiele używanych znajdziesz w pięknie skonstruowanych automatach (osobiście uwielbiam takie konstrukcje). Teraźniejszość jest taka, że trzeba iść na kompromis. W tym budżecie, nowy gramofon z funkcją autostop, to coś znajdziesz pod siebie. A samo wejście w świat winylu, to bezwzględnie - krok na przód. Powodzenia! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...