Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam wszystkich,

Jestem użytkownikiem Yamahy RN-803D + Kolumn Mission QX3. Aktualnie moim głównym źródłem jest pendrive z utworami FLAC zgranymi z CD (rozwiązanie to jest dla mnie bardzo wygodne). Zacząłem się zastanawiać czy będzie znaczna poprawa dźwięku po dołożeniu jakiegoś odtwarzacza CD np. Yamaha CD-S300 lub CD-S700 lub jakiegoś innego powiedzmy używanego do 1000zl???

Edytowano przez Pabloku
Napisano

R-N803D jest wyposażony w funkcje sieciowe. Ma wsparcie dla wszyskich popularnych i mniej popularnych serwisów strumieniowych. Spotify Connect działa nawet dla darmowych kont. Tidal od biedy z aplikacją na telefonie. No ale Tidal już płatny. Także CD już zbędny. Chyba że od czasu do czasu zachce się jakiś krążek na laser wrzucić. Ot taka nostalgia.😉

Napisano

Słuchanie FLACów z USB - OK, bardzo lubię, tylko trzeba skądś pozyskać te pliki (???). Ale już do CD czy nawet SACD nie chciałbym wracać. Z wygody Qobuz i Tidal mają niemal wszystko (a czego nie mają to jest na YT : ).

Co do nostalgii / sentymentu - Japończycy wciąż jeszcze korzystają z kaset magnetofonowych. Nawet drogie samochody ich luksusowych marek (Lexus i Infiniti) mają często porządne audio (np. Mark Levinson) z....odtwarzaczem kaset :)

Napisano
11 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Słuchanie FLACów z USB - OK, bardzo lubię, tylko trzeba skądś pozyskać te pliki (???). 

Bardzo prosto. 😁 Wyciągasz z pawlacza komputer z napędem CD-ROM, z szafy wyciągasz pudło z płytami CD-AUDIO. Odpalasz Audacity i ripujesz. Potem tagujesz każdy plik skanujesz okładkę i gotowe. Albo wpływasz do Zatoki Piratów, ale to już na własne ryzyko.😉

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...