Skocz do zawartości

Yamaha RN-803d + odtwarzacz CD vs pendrive z FLAC


Pabloku

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Jestem użytkownikiem Yamahy RN-803D + Kolumn Mission QX3. Aktualnie moim głównym źródłem jest pendrive z utworami FLAC zgranymi z CD (rozwiązanie to jest dla mnie bardzo wygodne). Zacząłem się zastanawiać czy będzie znaczna poprawa dźwięku po dołożeniu jakiegoś odtwarzacza CD np. Yamaha CD-S300 lub CD-S700 lub jakiegoś innego powiedzmy używanego do 1000zl???

Edytowano przez Pabloku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R-N803D jest wyposażony w funkcje sieciowe. Ma wsparcie dla wszyskich popularnych i mniej popularnych serwisów strumieniowych. Spotify Connect działa nawet dla darmowych kont. Tidal od biedy z aplikacją na telefonie. No ale Tidal już płatny. Także CD już zbędny. Chyba że od czasu do czasu zachce się jakiś krążek na laser wrzucić. Ot taka nostalgia.😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie FLACów z USB - OK, bardzo lubię, tylko trzeba skądś pozyskać te pliki (???). Ale już do CD czy nawet SACD nie chciałbym wracać. Z wygody Qobuz i Tidal mają niemal wszystko (a czego nie mają to jest na YT : ).

Co do nostalgii / sentymentu - Japończycy wciąż jeszcze korzystają z kaset magnetofonowych. Nawet drogie samochody ich luksusowych marek (Lexus i Infiniti) mają często porządne audio (np. Mark Levinson) z....odtwarzaczem kaset :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Słuchanie FLACów z USB - OK, bardzo lubię, tylko trzeba skądś pozyskać te pliki (???). 

Bardzo prosto. 😁 Wyciągasz z pawlacza komputer z napędem CD-ROM, z szafy wyciągasz pudło z płytami CD-AUDIO. Odpalasz Audacity i ripujesz. Potem tagujesz każdy plik skanujesz okładkę i gotowe. Albo wpływasz do Zatoki Piratów, ale to już na własne ryzyko.😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...