Skocz do zawartości

Zestaw pod muzykę 4AD


maciek72

Recommended Posts

Coś mnie tchnęło na wspomnienia z młodości i zamiłowanie do klimatów z muzyką 4AD 

Źródło Tidal Hi Res z Google Chromecast TV 4K , Oppo 105 D ( Już mam )  Myślę o mono blokach lub  końcówce mocy . 

Jaka ? W klasie D ? Jakie głośniki ? 

Pokój 20-30m . 2 suby SVS SB 2000 lub 2 x Tannoy TS 2.8 . ( Mam takie i takie ) 

Celuje raczej w rynek wtórny. Choć oczekuję także na Fosi Audio V3 - mono 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do klasy d, szanuję ją, natomiast nienachalna jakość nagrań pochodzących z 4AD powoduje MOIM ZDANIEM, że DLA MNIE strawniej zabrzmią na średnio mniej rozdzielczych i mocniej dogrzewających dźwięk piecach z lat produkcji tej muzyki. TO SUBIEKTYWNA, WYŁĄCZNIE MOJA OPINIA. Można się z nią nie zgadzać, posiadać własną zupełnie odmienną. Pozdrawiam, i przepraszam wszystkich potencjalnie urażonych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klasą D faktycznie może być nie teges :(

Same nagrania nie są najwyższej jakości , jeśli chodzi o realizację. Nie będzie , to zestaw pod jeden gatunek muzyczny , ale chciałbym , aby dobrze brzmiał w miarę swoich możliwości. Dużo słucham Chillout . elektroniki . Zazwyczaj na słuchawkach.

Szykuję się przeprowadzka i chyba nie będzie już KD z tąd pomysł na nowe rozwiązanie. 

Może faktycznie pójść w vintage. Co ma wejście XLR , aby nie wyrwało kieszeni ?

Jakie do tego głośniki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu w mojej opinii nieudanych próbach zestawienia, jednego systemu do każdego rodzaju muzyki, zbudowałem zestaw oparty o wspólne źródła i dwa mocno różne brzmieniowo i częściowo różne jakościowo wzmacniacze i podobnie różne, dwie pary kolumn. Zależnie od jakości nagrań, nastroju odpalam raz jeden, raz drugi wzmacniacz. Od ponad roku odkąd zestawiłem sprzęt w ten sposób, po łącznie ponad 9 latach poszukiwań świetnie się bawię przy słuchaniu muzyki, wreszcie nic mnie nie uwiera, i nie czuję potrzeby żadnych zmian. A jeśli chodzi o sprzęt zbalansowany, to nie zawsze brzmi on lepiej od niezbalansowanego. Sam pozbyłem się prawie całego zestawu zbalansowanego, został mi z niego tylko przetwornik, i jest ok. Wszystko jest tak naprawdę wyłącznie kwestią naszych indywidualnych upodobań. Ja wolę muzykę niż ślepą pogoń za doskonałością dźwięku. To wyłącznie moja, subiektywna opinia, i można się z nią nie zgadzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też świadomie wybrać moment, w którym przestaje się gonić za doskonałością brzmienia sprzętu. U mnie nastąpił, gdy nadmierna analityczność i rozdzielczość zabrała mi radość że słuchania gorzej zrealizowanej muzyki. Jako że muzyka jest dla mnie najważniejsza, to zrobiłem jak wyżej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wzmacniacz może dać przyjemność? Dobre pytanie , ale odpowiedzi tyle ilu uczestników tego forum. Jednemu będzie pasował zimny i analityczny Hegel a innemu ciepła , smolista lampa. To poszukiwnie może nie mieć końca.. Ja od roku mam Denona PMA 2500 i jestem bardzo zadowolony a już z tyłu głowy pojawiają się myśli a może " coś lepszego"?

Ale do 4AD osobiście szukałbym czegoś cieplejszego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj wzmacniacza słuchawkowego z możliwością korekcji. Bo jej brak oznacza ruletkę, szansa trafienia w twój gust jest znikoma. Problem polega na tym, że wszyscy oferują nam sprzęty brzmiące liniowo, a nasze uszy liniowo nie słyszą. Dopiero po dołożeniu lekkiej "v-ki" możemy usłyszeć dźwięk naprawdę zrównoważony, dopasowany do odwrotnej "v-ki"  naszych uszu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...