Skocz do zawartości

Podłączenie subwoofera do amplitunera i wzmacniacza jednocześnie


Pyncz84

Recommended Posts

Witam

Chciałbym zapytać jak podpiąć, jeśli jest to możliwe, subwoofer jednocześnie do amplitunera jak i wzmacniacza zintegrowanego. Mam system kina z amplitunerem Marantz sr7013 do niego mam podpięty subwoofer Klipsh R120SW przez gniazdo L LFE subie i wzmacniacz Marantz pm 8006 jako końcówkę mocy. Czy słuchając stereo ze wzmacniacza mogę go również podłączyć przez wyjście preout do subwoofera przez pozostałe gniazdo R w subwooferze i czy użyć jednego kanału preout czy obydwu używając kabla Y z dwoma wtykami z jednej i pojedyńczym z przeciwnej? Jeśli jest to możliwe to czy sluchając kina domowego ze wzmacniaczem w trybie końcówki mocy bedzie on również zdwajał sygnał i podawał go przez preout do subwoofera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można użyć Dynavox Aux-S. Na wejściu podłączasz amplituner z wyjścia sub i wzmacniacz z pre out. Na wyjściu podłączasz suba. wydaje mi się, że wystarczające będzie podłączyć sub i ampli pojedynczym kablem, a wzmacniacz kablem typu Y. Działa to bardzo dobrze, najpierw rozłącza jedno wejście, a potem załącza drugie, więc żadne zwarcie nie grozi sprzętom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...