Skocz do zawartości

Nagłośnienie do gramofonu za 1300 zł - prośba o poradę


xxxcycero

Recommended Posts

Witam serdecznie Szanownych Użytkowników... To mój pierwszy post na forum, przeszukałem zasoby, ale nie znalazłem aktualnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. A zatem...

Posiadam aktualnie budżetowy gramofon House Of Marley Stir it up (wersja bez bluetooth, z przedwzmacniaczem), który mam podłączony pod zestaw power audio (tak, wiem... proszę nie bić :P)

Planuję lekką przebudowę, ale póki co nie przekonam żony do zwiększenia budżetu, więc muszę zmieścić się w 1300 zł :P Pokój, w którym stoi sprzęt to prostokąt 20m2 (głośniki przy krótszej ścianie). 

Z nowych rozwiązań znalazłem systemy mikro-stereo: Panasonic PMX94 i Yamaha Pianocraft B270d, teoretycznie oba powinny spełnić swoją funkcję i nie wymagają specjalnego główkowania. No, ale właśnie - może da się to zrobić w założonym budżecie lepiej, tzn. żeby lepiej brzmiało? Słucham głównie rocka, bluesa i nie zamykam się na używki (ale muszą wyglądać, jak nowe, bo inaczej małżonka zabije :P).

Z góry serdeczne podziękowania za ewentualną pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Fandiscopolo napisał:

Skoro chcesz sluchac czarnych plyt to zacznij moze od kupna gramofonu.To co masz wyglada na niszczarke plyt.

Strona producenta:  https://www.thehouseofmarley.com/stir-it-up-turntable/   

W opisie info ze  mozna wymienic wkladke 😄

Szału nie robi, ale żeby od razu niszczarka płyt... używam od 3 lat i jeszcze żadnej nie zniszczył ;)

Gramofon będę wymieniał w następnej kolejności, póki co reszta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebując wątek, czytając inne tematy wpadłem jeszcze na inny pomysł, a mianowicie:

1. Wzmacniacz S.M.S.L SA300 albo Fosi Audio BT30D Pro

2. Kolumny Elac Debut 2.0 B6.2

Ewentualnie

1. Kolumny aktywne Edifier S2000MKIII

 

Czy to będzie lepsze rozwiązanie niż system mikro-audio?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z pewnością lepsze, kolumienki w mikro zestawach, są ich największym ograniczeniem. Tam są spasowane kolumny i wzmacniacz. Dołożenie do nich lepszych kolumn, często obnaża ograniczenia wzmacniacza. Więc wolałbym osobny wzmacniacz i kolumny. Mikro jest ok, ale tylko do grania w tle, i niczego więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, michaudio napisał:

Moim zdaniem z pewnością lepsze, kolumienki w mikro zestawach, są ich największym ograniczeniem. Tam są spasowane kolumny i wzmacniacz. Dołożenie do nich lepszych kolumn, często obnaża ograniczenia wzmacniacza. Więc wolałbym osobny wzmacniacz i kolumny. Mikro jest ok, ale tylko do grania w tle, i niczego więcej.

Dzięki za odpowiedź! :) A te wskazane przeze mnie wzmacniacze nadają się do czegokolwiek? Opinię mają całkiem niezłe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...