Skocz do zawartości

Kino domowe - soundbar czy zestaw 2.1


Lukasz Skiba

Recommended Posts

I jeśli chodzi o Luxmana i wiele innych piecyków vintage, to brzmią przyjemnie, bo ich charakterystyka nie jest płaska jak stół. Wiele z nich w pomiarach ma charakterystykę, która przypomina krzywą Harmana, są brzmieniowo dopasowane do fizjologii naszego słuchu, dlatego ich słuchanie sprawia nie do końca uświadomioną radość. Dziś buduje się sprzęty zapominając o tym, dla kogo są przeznaczone, świetnie się mierzą, ale dźwięk który się z nich wydobywa jest niedopasowany do charakterystyki naszego słuchu. Dlatego część ludzi instynktownie wybiera lampy i stare tranzystory, bo sprawiają więcej frajdy. A o to chodzi w tym hobby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michaudio napisał:

A o to, że artysta decyduje o kształcie brzmienia to dla mnie mit.

To może powinniśmy rozgraniczyć i sprecyzować coś, żeby się dobrze zrozumieć. Po jednej stronie w znaczącej mniejszości są artyści, a po drugiej rzesza rzemieślników. 

"Artysta – twórca tym różni się od rzemieślnika – odtwórcy, że swoje dzieła tworzy w oparciu o własną koncepcję, nadając im niepowtarzalny charakter"

3 godziny temu, michaudio napisał:

A pracując uszami przez wiele godzin dziennie, są bardziej narażeni na problemy ze słuchem. Jak mają zrobić dobry dźwięk,

Na przykład: Ludwig van Bethoven.

3 godziny temu, michaudio napisał:

Poza tym nagranie nawet stricte akustycznych instrumentów jest wielokrotnie zmienione w produkcji,

Na przykład: Miles Davis, Pink Floyd, Metalica, Michael Jackson, Phil Collins - no nie wierzę, żeby nie nadzorowali procesu swoich nagrań.

Jest wiele tandety, bardzo wiele osób kreowanych na artystów, wiele chwilowych przebojów, wiele remixów. A bardzo mało prawdziwych dzieł sztuki. Kopia, najwybitniejszego dzieła, pozostaje kopią i może właśnie dlatego potrzebuje podkoloryzowania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2024 o 08:06, AutoPirat napisał:

To mnie zaskoczyłeś tym stwierdzeniem.

Czemu?

Dnia 27.04.2024 o 12:35, AutoPirat napisał:

Zaskoczyłeś mnie tym jednoznacznym stwierdzeniem. Dla elektroniki tak lepiej, ale czy dla końcowego odbiorcy, czyli słuchacza, też? Skoro, to taki problem dla elektroniki, to po co producenci głośników tak robią?

Bo tak jest łatwiej dla nich. Tak wychodzi z konstrukcji. I ich produkty grają głośniej. O to im tez chodzi.

Więc wracam do tego. Tak, lepiej.

Dnia 27.04.2024 o 14:17, michaudio napisał:

Warto mieć komplet głośników jednej firmy, bo to pozwala zachować spójność brzmienia całości.

Nie jestem wyznawcą tego założenia.

 

Panowie tak swoją droga jak to się dzieję że Wy tyle piszecie w weekend jak taka świetna pogoda jest ?:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, michaudio napisał:

Niektórzy bywają w weekendy w pracy, na służbie, stąd aktywność.

Na służbie forumowej , rozumiem :)

14 godzin temu, AutoPirat napisał:

Sam się często nad tym zastanawiam :) 

Wchodze po weekndzie a w niektórych tematach potrafią być 2 nowe strony przy tym te same osoby piszace co 2 godziny. Co jest, jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do głównego wątku, zainwestowałem w nowy wzmacniacz, ale wybór padł na Denon AVR-S770H. W sklepie trafiłem na promocję – za 3000 zł dostałem nie tylko wzmacniacz, ale także słuchawki Denon Perl o wartości 900 zł. Teraz trochę żałuję, że nie zdecydowałem się na mocniejszy model, który mógłby być bardziej przydatny w przyszłości, ale w moim metrażu obecny wzmacniacz radzi sobie doskonale. Do zestawu dokupiłem subwoofer Rel HT/1030 MKII oraz kolumnę centralną Rubicon RP06, która jest najprawdopodobniej najsłabszym element całego systemu. Na fronty użyłem moich domowych Telefunken TLX1, a do dźwięku przestrzennego Telefunken TLX10. Telewizorem to Samsung S90C o przekątnej 55 cali. Muszę przyznać, że jestem niezmiernie zadowolony z efektów, jednakże planuję w przyszłości wymienić głośniki frontowe, surround oraz centralny na coś bardziej wyszukanego (telefunkeny muszą one wrócić na swoje miejsce - kuchnia i pracownia :) ).

Rozważam skompletowanie zestawu z drugiej ręki OLX, głównie przeglądam oferty kolumn Canton. Będę wdzięczny za wszelkie propozycje i porady w tej kwestii.

Dziękuję wszystkim za aktywny udział w dyskusji.

btw. Subwoofer miażdży .... a te gratisowe słuchawki to najlepiej brzmiące dokanałówki jakie miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lukasz Skiba napisał:

Wracając do głównego wątku, zainwestowałem w nowy wzmacniacz, ale wybór padł na Denon AVR-S770H. W sklepie trafiłem na promocję – za 3000 zł dostałem nie tylko wzmacniacz, ale także słuchawki Denon Perl o wartości 900 zł. Teraz trochę żałuję, że nie zdecydowałem się na mocniejszy model, który mógłby być bardziej przydatny w przyszłości

W tej cenie jest model 970 właśnie.

No ale jak słuchawki dobrze grają to nie ma co narzekac tylko się uśmiechać :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...