Skocz do zawartości

Fronty stereo.


Masterek888

Recommended Posts

Panowie szukam kolumn podłogowych do domu. Rozważam tylko używane ze względu na koszty.  Spodobały mi się heco aurora 1000 ze względu na swój wygląd, wielkość oraz pozytywne opinie w internecie. Ale przy poszukiwaniach natrafiłem na kolumny canton vento 890. Czy ktoś zna te kolumny i miałby porównanie z heco?? Nie mogę bardzo znaleźć opinii co do tego modelu. Jaki wzmacniacz do nich i czy wogole warto rozważyć tą markę. Przy słuchaniu preferuje wyraźny wokal,ale nie za ostro, średnicę nie wycofana, bas głęboki ale nie nachalny. Nie jestem żadnym audiofilem i nawet nie potrafię opisać jak to ma brzmieć dokładnie tak jak wy wszyscy to opisujecie :-))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w dobrej cenie to bierz, Canton robi fajne kolumny, powinny ci podpasować, ale najlepiej gdybyś mógł je przesłuchać przed zakupem.

Ja mam Cantony ale z wyższej serii i jestem bardzo zadowolony.

Tu test w Audio ale już następcy 890.2

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/488-canton-vento-890-2-dc

a tu test z niemieckiego magazynu, możesz go w przeglądarce przetłumaczyć na polski.

https://www.av-magazin.de/Test-Canton-Vento-890-DC.3710.0.html

Zobacz jeszcze czy te którymi jesteś zainteresowany mają na końcu dopisek DC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. 
Dokładnie są to kolumny z olx canton vento 890 czarne za 3999zl, czy cena dobra to nie wiem zainteresowały mnie bo 4 tys to moje max na fronty. Myślę że jest to model bez dopisku dc bo one chyba są sporo droższe. 
A z jakim wzmacniaczem ma Pan spięte swoje cantony??

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canton Vento to są wyższe modele kolumn. zdecydowanie. Ale to także kompletnie inne brzmienie.

Aurora 1000 oferuje łagodną góre oraz miesisty cieplejszy bas. Cantony sa zdecydowanie bardziej jasne, Bas jest szybszy, nieco metaliczny.

W Przypadku Cantona musisz bardzo skrupulatnie dobierać wzmacniacz. To sa kolumny wyjątkowo podatne na elektornike. I możesz z tych samych kolumn osiągnąć brzmienie jasne , drażniące i płytkie jak i głeboki nawet momentami pozbawiony kontroli bas.

Wiec tu zalezy od preferencji i od wzmacniacza jaki masz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz także do zakupu, aktualnie nie mam nic bo szukam całego stereo do nowego domu. A więc może jakaś propozycja z czym to sparować. Budżet na wzmacniacz 3 tys oczywiście używka. Wiem że słuchanie yt nie wiele ma wspólnego z odsłuchem ale widzę na filmiku że są podłączone np do onkyo a 5vl i na słuchawkach to brzmi całkiem przyjemnie. Miałem w planach zakup Cambridge cxa80. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Masterek888 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. 
Dokładnie są to kolumny z olx canton vento 890 czarne za 3999zl, czy cena dobra to nie wiem zainteresowały mnie bo 4 tys to moje max na fronty. Myślę że jest to model bez dopisku dc bo one chyba są sporo droższe. 
A z jakim wzmacniaczem ma Pan spięte swoje cantony??

 

No to co mi w chwili obecnej gra mam w swojej stopce, takim czerwonym drukiem.Widac to na dole każdego mojego postu. 

Moje Cantony nie grają tak jak opisał Piotr i wydaje mi się, że Piotr nie jest za bardzo obeznany z graniem nowszych serii Canton ów, bo one od dawna praktycznie nie są dostępne w polskich salonach. W tej chwili ma je dostępne tylko poznański salon HTaudio. Ma jednak na nie absurdalnie wysokie ceny i się za bardzo nie sprzedają. Piotr raczej odniósł się do brzmienia Cantonow starszej znanej mu generacji. 

Te nowe Cantony raczej dobrze się zgrywają z większością wzmaków, są mocno detaliczna ale nie za jasne, tu nic nie zakuje cie w uszy, choć można powiedzieć że dla niektórych może to brzmieć analityczne i wtedy dobrze by wzmacniacz grał trochę ciepło. Bas to trzeba jednak samemu odsłuchać, ja nie potrzebuje by on się wybijał na pierwszy plan i moje kolumny tak właśnie grają, z tym że one mają dwa głośniki niskotonowy ale nie za dużych rozmiarów. 

Moje grają jeszcze z Arcamem SA30, a on ma ta zaletę, że można poprzez korekcję Dirac trochę zmienić sposób grania, tak by nam lepiej pasowało, lub jeśli pomieszczenie akustycznie miało jakieś ulomnosci to można spróbować to poprawić. Ale kupiłem nowego  wzmaka w świetnej kasie i dlatego jak już podłącze nowego wzmaka to Arcam pójdzie na sprzedaż. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu zdecydowałem i zamówiłem te 890 DC. Skoro ma Pan styczność z cantonami, ok modelem z wyższej półki ale jednak to nadal CANTON to może Pan polecić jakiś wzmacniacz pod 890 DC??  Mój budżet nie jest za duży bo tylko 3 tyś zł ale aktualnie nie mogę sobie pozwolić na więcej. Sprzęt oczywiście używany. Myślałem o audiolabie 6000a,cxa61 ale już mi je skreślono że całkowicie nie pasują. Proszę o poradę w jaki model mógłbym uderzyć. 
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Masterek888 napisał:

Wzmacniacz także do zakupu, aktualnie nie mam nic bo szukam całego stereo do nowego domu. A więc może jakaś propozycja z czym to sparować. Budżet na wzmacniacz 3 tys oczywiście używka. Wiem że słuchanie yt nie wiele ma wspólnego z odsłuchem ale widzę na filmiku że są podłączone np do onkyo a 5vl i na słuchawkach to brzmi całkiem przyjemnie. Miałem w planach zakup Cambridge cxa80. 

Cambridge nie jest dobrym pomysłem do Cantona. Grają wtedy nadwyraz analitycznie. Wzmacniacz dobry ale nie do tych kolumn.

3K to niewiele jak na te kolumny.

20 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Moje Cantony nie grają tak jak opisał Piotr i wydaje mi się, że Piotr nie jest za bardzo obeznany z graniem nowszych serii Canton ów, bo one od dawna praktycznie nie są dostępne w polskich salonach

Są w Salonach Horna - sygnowanych jako Denon.

Poza tym model Vento 890 nie jest nowy.

Arcam SA30 jak najbardziej. Tu w cenie 3000 zł myslę że fajny będzie tez Marantz PM 7000n. Audiolab nieco za słaby chodź dzwiekowo całkiem całkiem do nich.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...