Skocz do zawartości

A może jednak nie soundbar...


Mikolaj

Recommended Posts

Cześć,
Niedawno przeprowadziłem się do nowego mieszkania i moim marzeniem zawsze było posiadać przyzwoicie grający zestaw, składający się z głośników na froncie i głośników za mną. Chciałbym to zrealizować w 26m2 salonie. Nie chodzi mi tutaj nawet o dźwięki przestrzenne, bo w głównej mierze oglądam animacje japońskie oraz wydarzenia sportowe, więc zwykłe stereo. Bardziej chodziło o to żebym słyszał dźwięk wydobywający się z każdej strony siedząc na kanapie. Myślałem nad kupieniem - denon home 550 + 2x denon home 150 lub bose 600 + surround speakers, z racji, że chciałbym aby to urządzenie miało również wifi i możliwość stworzenia systemu multiroom. Po znalezieniu forum, przeraziłem się opiniami na temat belek grających, stąd pytanie do was: Jeśli nie soundbar to jaki niewielki, przyzwoicie grający zestaw, w miarę możliwości z opcją dodania głośników wifi byście byli w stanie polecić? Czy jakaś wieża denon ceol n12 będzie odpowiednia czy może to też jest badziew? 

PS. Widzę na forum, że słowo soundbar działa na większość jak płachta na byka, więc proszę nie zjedzcie mnie 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moim zdaniem nie ma co iść w dodatkowe kolumny za Tobą :) Przy odpowiednim ustawieniu i pomocy akustyki i tak będziesz miał wrażenie, że dźwięk dobiega nie tylko od frontu ;) Już lepiej moim zdaniem pomyśleć nad subwooferem. 

Ile ogółem chciałbyś przeznaczyć na system stereo? Musi być aż tak mały, czy jakieś większe podstawki jak np. Monitor Audio Bronze 100 jeszcze zmieścisz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć, moim zdaniem nie ma co iść w dodatkowe kolumny za Tobą :) Przy odpowiednim ustawieniu i pomocy akustyki i tak będziesz miał wrażenie, że dźwięk dobiega nie tylko od frontu ;) Już lepiej moim zdaniem pomyśleć nad subwooferem. 

Ile ogółem chciałbyś przeznaczyć na system stereo? Musi być aż tak mały, czy jakieś większe podstawki jak np. Monitor Audio Bronze 100 jeszcze zmieścisz? 

Miejsce jest, ale nie ukrywam, że chce znaleźć kompromis między kompaktowością a dobrym brzmieniem. Nie chciałbym aby to był mebel a raczej jako dodatek i chciałbym, żeby to dobrze wyglądało. Jeśli chodzi o budżet to chciałem wydać gdzieś maksymalnie w okolicach 5k (jeśli będzie taniej również się nie obrażę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mikolaj napisał:

Jeśli chodzi o budżet to chciałem wydać gdzieś maksymalnie w okolicach 5k (jeśli będzie taniej również się nie obrażę).

Nie miałem okazji posłuchać soundbara. Natomiast w danej kwocie (tutaj 5k) nie stworzy ktoś cudu, że będzie jakaś znacząca różnica w brzmieniu. Jedno i drugie to sprzęt grający. Jedno i drugie ma swoje plusy i minusy. I jedno i drugie może kosztować 5k. Zastanów się do czego potrzebujesz?  

A jak chcesz zyskać na brzmieniu, to postaw na stereo. Też będzie fajne, bo i bardziej wszechstronne (też do radia i do muzyki). Ogólnie to, w niższych cenach dostaniesz lepiej brzmiący wzmacniacz stereo. I jakbyś nie liczył, to w cenie 5-6głośników do KD, to kupisz 2 do stereo. Powinny być lepszej jakości, czyż nie? Osobiście doradzałbym wejść w stereo + SUB (do tych anime i sportów).

A 2 głośniki tworzą tak źródła pozorne, że można usłyszeć "szczekanie psa" przed sobą 5-20metrów (za ścianą). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mikolaj napisał:

Miejsce jest, ale nie ukrywam, że chce znaleźć kompromis między kompaktowością a dobrym brzmieniem. Nie chciałbym aby to był mebel a raczej jako dodatek i chciałbym, żeby to dobrze wyglądało. Jeśli chodzi o budżet to chciałem wydać gdzieś maksymalnie w okolicach 5k (jeśli będzie taniej również się nie obrażę).

Malutkie będą np. KEF LSX II LT, ale na 26m2 są dość małe i warto byłoby je wesprzeć subwooferem w przyszłości ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AutoPirat napisał:

Nie miałem okazji posłuchać soundbara. Natomiast w danej kwocie (tutaj 5k) nie stworzy ktoś cudu, że będzie jakaś znacząca różnica w brzmieniu. Jedno i drugie to sprzęt grający. Jedno i drugie ma swoje plusy i minusy. I jedno i drugie może kosztować 5k. Zastanów się do czego potrzebujesz?  

A jak chcesz zyskać na brzmieniu, to postaw na stereo. Też będzie fajne, bo i bardziej wszechstronne (też do radia i do muzyki). Ogólnie to, w niższych cenach dostaniesz lepiej brzmiący wzmacniacz stereo. I jakbyś nie liczył, to w cenie 5-6głośników do KD, to kupisz 2 do stereo. Powinny być lepszej jakości, czyż nie? Osobiście doradzałbym wejść w stereo + SUB (do tych anime i sportów).

A 2 głośniki tworzą tak źródła pozorne, że można usłyszeć "szczekanie psa" przed sobą 5-20metrów (za ścianą). 

 

2 godziny temu, Q21 napisał:

Malutkie będą np. KEF LSX II LT, ale na 26m2 są dość małe i warto byłoby je wesprzeć subwooferem w przyszłości ;) 

Aż, tak małe nie muszą być. Przed chwilą wróciłem z odsłuchu i bardzo dobrze dla mnie brzmiały 2 modele stereo: INDIANA LINE TESI 3 oraz Dali Oberon 1 (Oberon 3 nie mieli na miejscu będę odsłuchiwał na dniach). Co sądzicie o tych opcjach oraz czy może macie jakieś lepsze opcje o porównywalnym brzmieniu. Rozmiar pierwszego przeze mnie wymienionego monitora jest maksymalnym jaki chciałbym zmieścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz sobie wybrać takie, które wpadają w ucho. Sprzedawca powinien być Ci podstawić np. 3-5 modeli monitorów i zostawić na 1-2h. Tutaj, tak jak w samochodach, po drodze porusza się wiele różnych marek. Czemu? ...bo każdy ma swój gust i preferencje. Dla porównania możesz w podobnych pieniądzach odsłuchać soundbar, ...i opisać swoje wrażenia z porównania :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...