Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw mini stereo - problem z wyborem


Camelus

Recommended Posts

Cześć,

Przymierzam się do zakupu mini wieży/zestawu stereo w prezencie dla syna na 18kę :). Trochę mam zgryz, bo poprzeglądałem trochę oferty i z gotowych wież za dużego wyboru nie ma - ale do rzeczy. Z wymagań co musi być:
- napęd CD
- USB na froncie
- bluetooth

Budżet ok. 3 tys PLN (bez kabli), sprzęt raczej wolałbym nowy/outlet niż używki - da się coś sklecić w tym budżecie?

Rok temu pewnie zamówiłbym Pianocrafta 570 i byłoby po problemie, ale teraz niestety tych modeli już nie ma. Taki Magnat MC200 znowu nie ma USB. Z mini wież to ewentualnie Panasonic SC-PMX802 - ten ma wszystko niby co ma być - tylko nie wiem na ile jest wart swojej ceny.
Gdzieś jeszcze pojawiają się podstawowe Pianocrafty 370 - tutaj ewentualnie wymieniłbym głośniki np. na Elac Debut B5 (i kable głośnikowe też ;) ) - i pewnie na jakiś czas by wystarczyło.
Przeglądałem forum, ponoć rozwiązania sieciowe/bezprzewodowe w wieżach Denona są takie sobie - ktoś ma tutaj doświadczenie?

No chyba, że coś się poskłada z podstawowych klocków w tym budżecie - będę wdzięczny za sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wolałbyś sprzęt nowy, ale tu masz stan "jak nowy" za 2800 zł.

A ta 670 "wciąga nosem" wspomnianą przez Ciebie 570-kę.

https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-pianocraft-cd-nt670-i-a-670-CID99-IDZECdP.html

Niestety nowego takiego sprzętu już raczej nigdzie nie dostaniesz.

Z  "podstawowych" klocków jak piszesz, to w 3 tysiąch cały zestaw z CD, USB, ciężko będzie Ci coś znaleźć. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Napęd CD czy USB na froncie trochę komplikuje sprawę. To wymagania dla wygody 18 latka czy raczej Twoje ? ;) Inaczej można by złożyć coś jak Wiim Amp + fajne podstawki.

To nie moje wymagania, tylko właśnie 18 latka - ja bym osobiście zrezygnował z bluetootha :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, poszperałem trochę i znalazłem coś co być może załatwiłoby sprawę.

Wzmacniacz Yamaha R-S202D. Załatwia sprawę bluetootha, tylko nie wiem czy warto pchać się w ten klocek - jeszcze poszukam opinii
CD Yamaha CD-S303. Załatwia sprawę CD i USB.

Do tego kolumny podstawkowe (widzę, że jest kilka tematów obok, to popatrzę :) ). No i wtedy w miarę mieszczę się w budżecie.

Miałoby to sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Zostawiam raport sytuacyjny, gdyby ktoś miał podobny temat.

Idąc za sugestią @terracan1929 przemogłem się i poszukałem jednak czegoś używanego - i udało się złapać w miarę świeżą (jeszcze na gwarancji) Yamahę 670. Póki co z oryginalnymi kolumnami - zobaczymy czy wg. głównego użytkownika będzie potrzeba ;) Na razie jest bardzo zadowolony, ale wiadomo, jak to z audio ;)
Do wymiany poszły tylko oryginalne kable głośnikowe i interkonekty (obie opcje obsługuje teraz Melodika)

No i udało się zmieścić w budżecie.

Dzięki za sugestie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2024 o 12:56, Camelus napisał:

Dzięki za sugestie :)

Na zdrowie :)

Oby sprzęt się spisywał, a młody był zadowolony jak najdłużej.

Mój starszy syn, od 3 lat gra na moim starym Pianocrafcie 840. Dokupiłem mu do tego Zensory 3 oraz WXA-D 10 i jak mówi nic więcej do szczęścia nie jest mu potrzeba.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, WaldekA napisał:

Będzie zadowolony. Ja w swojej postawiłem na cieplejsze Heco Aurora 300. Oryginalne NS-BP301 grały trochę za ostro jak dla mnie.

NSBP 301 to przeciętne monitorki. Lepiej sprzedać i nawet dołożyć niewiele do Indiany Linę Nota 260X

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-nota-260.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

NSBP 301 to przeciętne monitorki. Lepiej sprzedać i nawet dołożyć niewiele do Indiany Linę Nota 260X

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-nota-260.html

Przyznaję że też je rozważałem, ale że mam już Aurory 700 to wziąłem 300. I jak dla mnie do elektroniki, której w większości słucham pasują w sam raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Camelus napisał:

Niech pogra trochę na tych monitorach Yamahy, później się przejdziemy po salonach posłuchać - coś z listy, którą sugerujecie się wybierze. W sumie mało brakło do innego zestawu (z ELACami B6.2).

W sumie może to pomysł na prezent na gwiazdkę 🙈

A te B6.2 byłby do oddania za 999 zł na dziś :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

A jaka wtedy elektronika miała być? Te Elaci zawsze moga wylądować z tą Yamaha. A ich cena jest obecnie na prawde bardzo atrakcyjna.

Yamaha R-N303D. Ale że w wymaganiach musiał być CD, no to się nie spięło budżetowo 

24 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

A te B6.2 byłby do oddania za 999 zł na dziś :P

 

Na dziś to już budżet się wyczerpał 😅. Ale będę pamiętał jak coś 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2024 o 14:44, Camelus napisał:

Yamaha R-N303D. Ale że w wymaganiach musiał być CD, no to się nie spięło budżetowo 

Rozumiem.

 

B6 fajne paczki także na przyszlość mozna mieć na uwadzę.

Dnia 14.06.2024 o 13:54, WaldekA napisał:

Przyznaję że też je rozważałem, ale że mam już Aurory 700 to wziąłem 300. I jak dla mnie do elektroniki, której w większości słucham pasują w sam raz.

I dobrze bo 300tki to fajne kolumny.

Nie zrobiłeś źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...