Skocz do zawartości

Nuda Phono MM/MC w wersji dual mono


Ferb

Recommended Posts

Druga moja oferta - Nuda Phono MM/MC w wersji dual mono.
O samym pre nie będę pisał - jest dobrze znane Forumowiczom. Moja wersja układowo nie odbiega w żaden sposób od wersji Ahaji. Elektrycznie to ten sam projekt, uwzględniłem w nim jedynie wszystkie sugestie i zmiany wprowadzone "po drodze" przez Konstruktora. Również pcb jest wykonane w oparciu o oryginał - zmiana to podzielenie sekcji MM w ten sposób by dipswitche można było elegancko wystawić na tylną ściankę. 
Co do komponentów - zastosowałem wszystko co najlepsze. Części kupowane w TME, Mouser, Rezystory.net.
Zasilanie na 2 transformatorach w wersji audio z Toroidy.pl. Dodatkowo kubki ekranujące o grubości >5mm ze stali węglowej.
Wszystkie stabilizatory to Linear LT, dławiki i dużo pojemności (60000uF na kanał) zbocznikowanej zgodnie z zaleceniami.
Na płytkach poszczególnych sekcji również stabilizatory LT. Kondensatory elektrolityczne Nichicon, rezystory o niskim ppm,  małej tolerancji - Dale, Vishay. W układzie korekcji kondensatory o niskiej tolerancji. Okablowanie sygnałowe Neotech. W sekcji MM najlepsze możliwe scalone opampy - BB OPA627. Sekcja MC jest nie obsadzona - dołączam do oferty pary BB OPA27, LME49710 - można samemu sprawdzić i dobrać dźwięk pod osobiste preferencje. 
Na obudowie wyłącznik z bursztynowym podświetlaniem, gniazda RCA z Modushop.
Konstrukcja obudowy to mój projekt. Wykonana jest z aluminium 5mm, a dół i górna pokrywa z wkładkami bocznymi z lakierowanego na matowo drewna dębowego. Miałem na uwadze możliwe krótkie połączenia i odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych modułów. Transformatory, wyłącznik i gniazdo zasilające 230V znajdują się z przodu obudowy.
Całość jest kompaktowa - wysokość bez kolców 18cm, wymiary podstawy - 25x25cm. Kolce ~4 cm. Elementy obudowy wykonały częściowo firmy zewnętrzne. Lakierowanie to 3 warstwy  - podkład, kolor i lakier bezbarwny.
Napisy grawerowane w drugiej warstwie, zabezpieczone warstwą lakieru.
Pre ma 3 lata, budowa trwała około pół roku:)
Cena to 2800 zł.
Chętnie odpowiem na pytania - zapraszam do kontaktu przez PW lub 660767224. 
Mirek

_DSC0422.jpg

_DSC0424.jpg

_DSC0434.jpg

_DSC0438.jpg

_DSC0447.jpg

_DSC0452.jpg

_DSC0467.jpg

_DSC0471.jpg

_DSC0472.jpg

_DSC0476.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...