• Posty

  • Kolego @Mehow, nowy sprzęt za 3k to będzie niestety lipa. Rozważ zakup sprzętu używanego.
  • Cześć. Podejrzewam, że mimo wszystko te kolumny od wieży Sony, nawet w tak małym budżecie, będą ograniczały jakość dźwięku. Bo to niestety dość słaba jakościowo wieżyczka.
   Jeśli możesz, zrób zdjęcie tyłu kolumn. Drugie może być zbliżeniem terminala głośnikowego (zacisków, gdzie się podłącza kabel głośnikowy).
   W takim budżecie 600 a 800 zł, to duża różnica (bo 1/4). Więc przyjmijmy, że masz 800 zł.
   Myślę, że w takim przypadku lepiej będzie szukać całych zestawów, czyli wzmacniacz, odtwarzacz CD, magnetofon, (tuner radiowy?) A może nawet kolumny? Trzeba się jeszcze zastanowić nad kilkoma sprawami:
   Czy te kolumny będą się choćby na początek nadawały i czy warto ich używać (moim zdaniem nie warto)? Czekam na zdjęcia.
   Jaki rodzaj dźwięku lubisz? Czyli chłodny, ostry, jasny, twardy, suchy, konturowy (podbite skraje pasma, czyli niskie i wysokie tony), albo odwrotnie ocieplony, łagodny, ciemny, miękki, soczysty, dobrze wypełniony w średnicy tkanką dźwiękową.
   Jak daleko od ścian (ile cm od ścian tylnej i bocznych) i na czym będą stały kolumny. Pomocny byłby rysunek, czy zdjęcie tego miejsca. Albo opisz to sugestywnie.
   Czy możliwe jest, że teraz kupisz kolumny i wzmacniacz a później dopiero systematycznie dokupisz resztę? Czy lepiej by było wszystko naraz?
   Wzmacniacz musi mieć pilot?
   Zdajesz sobie sprawę, że dźwięk z laptopa będzie słabej jakości. Przydałby się z czasem DAC, który poprawi jakość odbioru muzyki. A sprawy akustyki i ustawiania kolumn znasz? Jeśli nie, warto poczytać te mini poradniki, bo dowiesz się o wielu ważnych dla dźwięku kwestiach.
   https://www.rms.pl/aktualnosci/sprzet/716-akustyka-pomieszcze
   http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php Czekam na Twoje odpowiedzi. Postaraj ustosunkować się do wszystkich poruszonych kwestii. Co do pojęcia "audiofil", to polecam poczytać dyskusję na tym forum, do której link mam wklejony pod postem. Kliknij w wolnej chwili.
  • dzieki rozważe to a co jeszcze sądzisz o kolumnach tonsil zeus?   I szukam czegoś na prawde jak najlepszego za te pieniadze zeby grało dosyć głosno i bass miało konkretny
  • Zmieniłem zdanie,bo miałem brać tego klipscha na raty,ale jednak mi nie przejdzie dlatego moge wydać max 600/700zł na suba. A co do magnata to też się nad nim zastanowię,bo widze go za niecałe 500zł na alledrogo
    
  • Dzięki za propozycje, będę przeglądał i poczytam. Tak z ciekawości, jeśli na laptopie włączę coś bezstratnego, np. FLAC, a laptopa podłączę po HDMI do TV, a TV optykiem do wzmacniacza, to czy wtedy gdzieś po drodze pojawia się kompresja?
  • Celowałbym w wyższy model Pro-Ject Phono Box. Namawiam mimo wszystko na używany przedwzmacniacz gramofonowy. Za 800 zł można już znaleźć fajny pre. Taki mały off top - to wstyd jak tak znana firma jaką jest Audio Trend zatrudnia analfabetów do opisywania produktów na stronie www.
 • Tematy