Skocz do zawartości


 • Ostatnie posty

  • Sama dyskusja się nie wykoleja każda strona jest winna temu stanowi rzeczy.  Kwestia zmieniania zabawek to rzecz indywidualna, nie tego czy sprzęt został dobrze dobranym znam ludzi którzy mają zestaw od wielu lat, a wybierało tylko z odsłuchu. Ja na przykład często zmieniam bo lubię poznawać inne brzmienia i nawet jeśli mi nie pasuje to biorę to jako dobre doświadczenie, a nie wywalenie pieniędzy w błoto. Ja kupuję używki także nie tracę czasem zyskuje, czasem wychodzę na zero, a doświadczenie własne zostaje. Nawet jeśli wybierzesz zestaw idealny tzn wzorcowy to i tak twój mózg może być zawiedziony, czy jest gdzieś opisane jaki ma być idealny zestaw dobrany pod mózg wszystkich ludzi? Raczej nie. Stąd właśnie wybieramy pod swój gust. Doradzanie innym to już trudny temat i tu kategorycznie powinno się namawiać na odsłuchy i analizy we własnym pomieszczeniu i oczywiście uwzględnienie jakości parametrów itd danego sprzętu. Ja nie neguję istoty pomiarów czy wykresów są one niezwykle istotne, mogą pomóc przy doborze sprzętu, ale nie są ważniejsze od odsłuchu, doświadczenia czy osłuchania, a wszystko powinno się zacząć od znalezienia swojego wzorca brzmieniowego. Ale jak wszystko to tylko moje zdanie.
  • a ten znowu swoje i w dodatku ponownie zaprzeczasz co wcześniej napisałeś połączeniu "szkiełka i oka" jak w "Sami Swoi" sprawiedliwość, sprawiedliwością ale moje musi być na wierzchu 😅
  • U mnie z kolei dedykowany laptop - Dell z I7, win10, dysk SSD i czystym system bez korekty ciężko było odróżnić od Chromecast Audio (na Tidalu) - wpięte do tego samego DACa  Niczego nie podrasowuje. Po prostu neutralizuje niedoskonałości pomieszczenia. Muzyka brzmi po takiej korekcie o niebo lepiej. Jakbyś posłuchał dobrze zrobionej korekty, nie ma powrotu do zwykłego systemu. System gra tak jak powinien Nie wspomnę już o idealnym wyrównaniu głośności w przebiegu całego pasma. Nigdy nie miałem lepszej stereofoni (sceny czy jak ja tam zwał) 
  • A ja przeglądałem te wszystkie dedykowane pudełka i za każdym razem wracała myśl.. a jak zakończa wpsarcie? I tak po zakupie maczka mini kup[iłem malinkę  -ze względu na dowolność oprogramowania.  
 • Ostatnio poruszane tematy

×
×
 • Utwórz nowe...