Skocz do zawartości
 • Ostatnie posty

  • Witam wszystkich serdecznie! Szukam narazie wzmacniacza do Delphinusów...Po przeprowadzce do nowego mieszkania sprzedałem stary zestaw i szukam zupełnie od nowa.Pomieszczenie 18m2,muzyka tak różna,że nawet jej nie wymieniam...Ostał mi się jeno całkiem niezły gramofon Dual z pre Pro-Jecta i para IC;) I teraz pytanie...oczywiście odsłuchy...tak wiem...ale czasu mało,a salon to nie mój salon;) Słucham dużo plików hi-res,więc albo Dac oddzielnie albo we wzmacniaczu.Tidal też wygodny...Moje oczekiwania względem brzmienia są do końca nieokreślone...;) Chcialbym przeznaczyć na to max 7000 zł,mogłoby być mniej jeśli musiałbym dokupić DAC,później oczywiście też CD(chyba że trafiła by się jakaś okazja razem...) W grę wchodzi jak najbardziej sprzęt używany z pierwszej ręki;) Wiem,że są to czasem zgoła różne opcje,ale chodzą mi po głowie(raczej tranzystor lub hybryda),baaardzo ogólnie: Baltlab,Primare(ostatnio w dziwnie niskich cenach i32,)jak Skandynawia to Hegel-z tym,że wiem jakie brzmienie preferują ludzie z zimnej północy;),Atoll,Roksan,Rotel,w związku z tym,że bardzo lubię włoskie jedzenie,buty i kawę;) to AA i Lector...Przeciw Chinom też nic nie mam;) Wszystko to ze spokojem,bo na nowe piękne mieszkanie przeprowadzę się za parę miesięcy. Z góry dziękuję za jakiekolwiek pomysły i propozycje i pozdrawiam wszystkich!
  • Dzień dobry.
   Na pewno najprostszym rozwiązaniem będzie zakup amplitunera sieciowego oraz zestawu kolumn. Jeśli masz różne urządzenia cyfrowe audio-video, najlepszą opcją będzie amplituner Onkyo TX-8270. To dobre pod względem klasy brzmienia urządzenia, dodatkowo w pełni wyposażone sieciowo oraz wyróżniające się wyposażeniem w złącza HDMI. W takim przypadku wszystkie urządzenia podłączasz kablami HDMI do amplitunera i wychodzisz tylko jednym kablem do telewizora. Amplituner staje się Twoim centrum sterowania całym systemem audio-video. W innych przypadkach np. Onkyo TX-8250, Yamaha R-N602 czy Pioneer SX-N30AE musisz rozdzielić audio i video. Brzmieniowo Onkyo gra mocno, szybko, dokładnie, spójnie, analitycznie. Yamaha lepiej sprawdzi się w mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych, gdzie jej wyeksponowanie skrajów pasma jest bardziej pożądane. 
   Drugą alternatywą jest klasyczny, dobry wzmacniacz stereofoniczny i odtwarzacz sieciowy. Zdecydowanie najlepszą opcją brzmieniowo będzie NAD C326 BEE, do którego podłączylibyśmy odtwarzacz np. Yamaha WXAD-10. 
   Kwestia kolumn - jeśli możesz minimalnie zwiększyć budżet, na pewno proponowałbym zestaw Onkyo TX-8270 / Monitor Audio Silver 6. W tym zestawie otrzymujesz bardzo dobry zestaw kolumn, mocny i optymalny brzmieniowo amplituner oraz idealnie dopasowaną funkcjonalność do Twoich wymagań. To taki bardzo uniwersalny i po prostu dobry klasowo zestaw. Warto także zwrócić uwagę na kolumny Pylon Audio Sapphire 25. To polska, bardzo dobra konstrukcja, która w Twoich gatunkach muzycznych sprawdzi się idealnie. Warto także posłuchać Indiana Line Tesi 560. To bardziej ciepłe, miękki, bardzo plastyczne granie. Z oferty Klipech zdecydowanie namawiałbym na serię wyższą Reference Premiere, w Twoim przypadku wchodzi w rachubę model RP-250F lub wyższy RP-260F. Odradzam natomiast model R-26F, który moim zdaniem nie pasuje do Twoich preferencji muzycznych. 

   Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać. 
  • Dzień dobry. Zacznę od elektroniki - tak naprawdę masz do wyboru trzy amplitunery sieciowe - Onkyo TX-8250, Pioneer SX-N30AE oraz Yamaha R-N602. Każde z powyższych urządzeń oferuje pełen wyposażenie sieciowe, Yamaha dodatkowo ma swój firmowy system Music Cast, Onkyo i Pioneer stawiają na systemy otwarte. Brzmieniowo Onkyo i Pioneer oferują równy, dokładny i analityczny dźwięk. Yamaha bardziej eksponuje skraje pasma. Ogólnie jednak są to urządzenia podobnej klasy. Kwestia kolumn - moim zdaniem najlepszą opcją do Twojego salonu będzie Indiana Line Tesi 560, którą połączyłbym z amplitunerem Onkyo lub Pylon Audio Opal 23, ewentualnie znacznie lepsze Pylon Audio Sapphire 25. Warto także spojrzeć na bardzo ciekawą konstrukcję Dynavoice DF-5.  Z mojej strony natomiast zasugerowałbym przemyślenie kolumn podstawkowych. W założonym budżecie kupimy wyraźnie lepiej brzmiące konstrukcje. Proszę spojrzeć na trzy świetne propozycje - Dynaudio Emit M20, Monitor Audio Silver 2 oraz Focal Chorus 706. Każda z powyższych kolumn to dobra klasa wyżej niż podane konstrukcje podłogowe. Kolumny te także bez żadnego problemu bardzo dobrze, dynamicznie nagłośnią salon. Proszę przyjrzeć się moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam do zapoznania się także z naszą ofertą promocyjną zestawów stereo. Zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej rozwiązaniam, w naszym salonie mamy dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach można odsłuchać.
  • Kable mogą poprawić drobne niuanse, to takie końcowe "dopieszczenie" systemu, ale na pewno nie pójdziesz jakoś diametralnie w górę z klasą. Na pewno najlepszą opcją jest wymiana amplitunera na dobry wzmacniacz stereofoniczny. Aby jednak zaproponować konkrety, przydałoby się więcej informacji - co podoba Ci się w aktualnym brzmieniu, a co chciałbyś polepszyć, poprawić, zmienić. Na pewno spójrz na wzmacniacz Advance Acoustic X-i105 (https://www.q21.pl/advance-acoustic-x-i105.html). To urządzenie, oferujący szybki i dynamiczny dźwięk z dobrym wypełnieniem, plastyką. To także optymalne połączenie z kolumnami Dali Zensor. Jest jeszcze wiele innych, także bardzo ciekawych wzmacniaczy, które na pewno dopasowałyby się brzmieniowo do kolumn, natomiast nie posiadają wyjścia na subwoofer.  Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą.
  • suba uzywam przy ogladaniu filmów jest lepszy efekt , na wzmacniacz moge wydac do 3500 zł nowy lub uzywany ale z wyjsciem na suba koniecznie (wzmacniacz ponoc lepiej zagra niz amplituner..)
  • Odtwarzacz sieciowy np Pionier n70A i wzmak i kolumny vintage. Acha, 3kzł. To trochę za mało. To zeczywiście amplituner sieciowy z kolumnami z lat 90tych.
 • Audiofile dyskutują

 • Ostatnio poruszane tematy

×