Skocz do zawartości

Yamaha RN 602a nie włącza się


Piobotras

Recommended Posts

Witam wszystkich

Dzisiaj wystąpił taki problem, że amplituner Yamaha RN 602a nie włącza się. Ampli był w trybie standby, włączyłem go z pilota i po ok 1 sekundzie sam się wyłączył, zrobił to tak trzy razy i w tej chwili jest zupełnie martwy. Włączając przycisk power na ampli nie słychać tego cyknięcia, dioda na przycisku się świeci, brak jest jakiejkolwiek reakcji czy to z przycisku na ampli czy z pilota. Do wczoraj wszystko było ok. sprzęt nie był ruszany, przestawiany ani odłączany.

Podpowie ktoś co to mogło się stać, gdzie szukać przyczyny, może jakiś reset pomoże czy pozostaje tylko serwis?

Dodam, że sprzęt jest nowy, mam go od 3 m-cy i żadnych problemów do tej pory z nim nie było

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piobotras napisał:

Podpowie ktoś co to mogło się stać,

Prawdopodobnie padł układ podtrzymania napięcie standby.

Miałem kiedyś taki problem w Pianocrafcie 840.

Przepalił się chyba jakiś rezystor. Naprawili w Audio-klanie i działało kilka miesięcy. Znowu się przepaliło, a że było po gwarancji , więc naprawił mi znajomy.

Działa do dzisiaj. Syn gra na sprzęcie już ponad 3 lata od naprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomikin napisał:

Dzięki, faktycznie podobny temat. Zastanawia mnie tylko co się mogło zadziać skoro sprzęt od momentu zakupu i podłączenia stoi nie ruszany, nic nie było przestawiane ani odłączane, a  tam sugerują zwarcie lub złe podłączenie 🤔 w wyniku czego mógł wejść w tryb serwisowy. Próbowałem też uruchomić według zamieszczonego tam filmiku ale nic to nie dało, sprzęt nadal martwy.

Dzwoniłem do sklepu gdzie go kupowałem z zapytaniem o serwis i tam też sugerowali jakieś zwarcie lub coś z napięciem i mówili, że Yamaha za którymś razem się blokuje. 

Najwyraźniej nie pozostaje mi nic innego jak dzwonić  i oddać go do serwisu

Dzięki za zainteresowanie, pozdrawiam

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Nowy 602? Jak?

 

 

Ale że co, że jak? Dokładnie, nowy, w lutym kupiony RN 602A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwage że on się chciał włączyć.

Nie stało się to od razu

9 godzin temu, Piobotras napisał:

Ampli był w trybie standby, włączyłem go z pilota i po ok 1 sekundzie sam się wyłączył, zrobił to tak trzy razy i w tej chwili jest zupełnie martwy.

Moze miał zwarcie na kablach? Na wtyczce? Jesteś jedynym użytkownikiem? Czy nie gasiłeś go przegrzanego?

55 minut temu, Piobotras napisał:

Ale że co, że jak? Dokładnie, nowy, w lutym kupiony RN 602A

Bo to model którego dość długo już nie ma w sprzedazy. Dlatego pytałem jedynie z ciekawości.

Niech jedzie na serwis.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Zwróć uwage że on się chciał włączyć.

Nie stało się to od razu

Moze miał zwarcie na kablach? Na wtyczce? Jesteś jedynym użytkownikiem? Czy nie gasiłeś go przegrzanego?

Dokładnie, nie stało się od razu. Wyłączałem po spokojnym słuchaniu radia jak zawsze z pilota, a czy był przegrzany? ciężko powiedzieć, ale raczej nie sądzę. Tak, jestem jedynym użytkownikiem. Jesli miał zwarcie, to pewnie gdzieś w środku, bo na zewnątrz na pewno nie.

 

41 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Bo to model którego dość długo już nie ma w sprzedazy. Dlatego pytałem jedynie z ciekawości.

SORKI, mój błąd RN 600A, nie wiem skąd wzięło mi się to 602

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze zapytać serwis przed wysłaniem do naprawy czy jest możliwość zresetować ten amplituner we własnym zakresie ewentualnie sprawdzić bezpiecznik choć nie wiem czy jest taki zewnętrzny bo na zdjęciach tego nie widać i raz jeszcze odłączyć wszystkie kable podpiąć je od nowa ale domyślam się, że to już pewnie robiłeś.

Z ciekawości napisz jakie masz podłączone kolumny do tej Yamahy, może mają niską impedancję i coś się po prostu poddało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomikin napisał:

Możesz jeszcze zapytać serwis przed wysłaniem do naprawy czy jest możliwość zresetować ten amplituner we własnym zakresie ewentualnie sprawdzić bezpiecznik choć nie wiem czy jest taki zewnętrzny bo na zdjęciach tego nie widać i raz jeszcze odłączyć wszystkie kable podpiąć je od nowa ale domyślam się, że to już pewnie robiłeś.

Próbowałem zrobić reset według opisu który był podany tutaj na forum ale nic to nie dało bo amplituner jest zupełnie martwy, nic się nie włącza.

W amplitunerze nie będę grzebał bo jest na gwarancji

Odłączałem tylko przewód zasilający. Niewiele mam do niego podłączone tylko głośniki i kabel optyczny - tego nie ruszałem, grał tak przez 3 m-ce i nic nie wskazywało na to, że coś może robić zwarcie czy coś, grał czyściutko, bez żadnych trzasków czy zniekształceń dźwięku, i od momentu podłaczenia nie był ruszany, przesuwany itp. Ot po prostu grał i nie gra 

21 minut temu, tomikin napisał:

Z ciekawości napisz jakie masz podłączone kolumny do tej Yamahy, może mają niską impedancję i coś się po prostu poddało. 

Heco Victa Prime 702.

Zrozumiałbym jak by się poddało podczas słuchania czy jakiegoś katowania sprzętu, ale po nocy gdzie amplituner był w trybie standby i rano już się nie chciał włączyć? Ale oczywiście mogę się mylić, elektronikiem nie jestem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się nigdzie znaleźć testu z pomiarami tych kolumn ale na pewno nie nadwyrężyłyby bebechów RN600A tym bardziej przez 3 miesiące słuchania, w końcu to Heco a nie jakieś tam no name czy diy.

No cóż, można gdybać czy to przez chwilowy skok napięcia, zwarcie czy jakaś wadę fabryczną - serwis wszystko nam wyjaśni.

Daj znać po naprawie co było usterką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomikin napisał:

Nie udało mi się nigdzie znaleźć testu z pomiarami tych kolumn ale na pewno nie nadwyrężyłyby bebechów RN600A tym bardziej przez 3 miesiące słuchania, w końcu to Heco a nie jakieś tam no name czy diy.

No cóż, można gdybać czy to przez chwilowy skok napięcia, zwarcie czy jakaś wadę fabryczną - serwis wszystko nam wyjaśni.

Daj znać po naprawie co było usterką.

Dokładnie, serwis wszystko zweryfikuje. Oczywiście dam znać po serwisie ale niestety trochę to potrwa bo w przyszłym tygodniu idę do szpitala na ok. miesiąc i dopiero po powrocie będę wysyłał do serwisu... ale na pewno napiszę to co serwis stwierdzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2024 o 11:01, Piobotras napisał:

Witam wszystkich

Dzisiaj wystąpił taki problem, że amplituner Yamaha RN 602a nie włącza się. Ampli był w trybie standby, włączyłem go z pilota i po ok 1 sekundzie sam się wyłączył, zrobił to tak trzy razy i w tej chwili jest zupełnie martwy. Włączając przycisk power na ampli nie słychać tego cyknięcia, dioda na przycisku się świeci, brak jest jakiejkolwiek reakcji czy to z przycisku na ampli czy z pilota. Do wczoraj wszystko było ok. sprzęt nie był ruszany, przestawiany ani odłączany.

Podpowie ktoś co to mogło się stać, gdzie szukać przyczyny, może jakiś reset pomoże czy pozostaje tylko serwis?

Dodam, że sprzęt jest nowy, mam go od 3 m-cy i żadnych problemów do tej pory z nim nie było

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Cześć

RN602 już nie występuje w sprzedaży w zasadzie od dwóch lat, skąd udało Ci się zakupić nowy taki amplituner?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2024 o 21:52, Piobotras napisał:

Dokładnie, nie stało się od razu. Wyłączałem po spokojnym słuchaniu radia jak zawsze z pilota, a czy był przegrzany? ciężko powiedzieć, ale raczej nie sądzę. Tak, jestem jedynym użytkownikiem. Jesli miał zwarcie, to pewnie gdzieś w środku, bo na zewnątrz na pewno nie.

 

SORKI, mój błąd RN 600A, nie wiem skąd wzięło mi się to 602

A wiele zmienia. :)

Teraz się zgadza. Na serwis z  nim i po problemie :)

Dnia 11.05.2024 o 10:01, Piobotras napisał:

Próbowałem zrobić reset według opisu który był podany tutaj na forum ale nic to nie dało bo amplituner jest zupełnie martwy, nic się nie włącza.

Twój reset który jest w instrukcji i reset systemowy serwisu to nie jest to samo. Do tego Ci dostepu nie dadzą.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Twój reset który jest w instrukcji i reset systemowy serwisu to nie jest to samo. Do tego Ci dostepu nie dadzą.

Domyślam się, ale zawsze warto spróbować wszystkiego co możliwe we własnym zakresie oczywiście nie ingerując w sprzęt .

Jak pisałem wyżej, będę wysyłał na serwis ale dopiero za ok. miesiąc bo idę do szpitala i nie miałby kto wydać i odebrać sprzętu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...