Skocz do zawartości

brak dźwięku Dolby Digital Plus - pytanie o rozwiązania/ urządzenia


Geralt

Recommended Posts

Witam wszystkich, ponieważ od kilku minut jestem na tym forum

 

Mam głośniki 5.1 (5 głośników + subwoofer z wbudowanym wzmacniaczem). Podłączane są kablami cinch (każdy sygnał osobno).

 

Korzystam z odtwarzacza multimedialnego Mi TV Stick Xiaomi. Urządzenie to ma wtyk HDMI.

 

Oglądam Netflixa, który nadaje dźwięk 5.1 w Dolby Digital Plus (DD+).

 

Aktualnie posiadam taki ekstraktor: https://allegro.pl/oferta/pass-2-0ch-5-1ch-hdmi-dekoder-audio-15361890355 Ekstraktor nadaje w DTS/AC-3. Ma gniazda HDMI 1.4b.

 

Przy ustawieniu Mi TV Stick Xiaomi na Dolby Digital Plus na Netfliksie pojawiają się ścieżki 5.1, ale brak jest jakiegokolwiek dźwięku w głośnikach, a przy ustawieniu na Dolby Digital nie pojawiają się nawet ścieżki audio 5.1 do wyboru.

 

Ze specyfikacji wynika, że ekstraktor ten obsługuje Dolby Digital (AC-3), a nie obsługuje Dolby Digital Plus, bo byłoby napisane EAC-3?

 

Jakie rozwiązania/ urządzenia polecacie, abym mógł korzystać z DD+?

 

Czy muszę kupić inny ekstraktor i/lub innym odtwarzacz multimedialny?

 

Czy zastosowanie innego odtwarzacza multimedialnego, takiego z gniazdami  HDMI i SPDIF i jednoczesny zakup ekstraktora z wejściem SPDIF rozwiąże ten problem?

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ale czekaj!

Jakie glosniki? Aktywne?

obraz.png.96713afbccda636a2e61c0a017e3ecf0.png

Tu nie podłączysz głośników pasywnych.

 

Dokładnie mam takie głośniki: Głośniki Esperanza zestaw Głośników 5.1 Vibrato EP104 - 15W+5x3W PILOT (E5905784767499).

W subwooferze jest wbudowany wzmacniacz dla wszystkich pozostałych głośników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2024 o 08:31, Geralt napisał:

Dokładnie mam takie głośniki: Głośniki Esperanza zestaw Głośników 5.1 Vibrato EP104 - 15W+5x3W PILOT (E5905784767499).

W subwooferze jest wbudowany wzmacniacz dla wszystkich pozostałych głośników.

Czyli z tego wychodzisz chinchami do suba a potem chinchami do głośniczków i nie ma dzwieku?

A próbowałeś na roznych ściezkach? Może nie ma wszystkich dekoderów.

Dnia 17.05.2024 o 13:48, Gumowe Ucho napisał:

A te głośniki mają może wejście optyczne? To załatwiłoby sprawę

xoAbP9ErZZspwJ1qcnsHrwL4fhjr5mNyZUt4HUW6.webp.bcb00ead54c1a42bb101f9c79adbd735.webp

To jest chyba to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2024 o 13:48, Gumowe Ucho napisał:

A te głośniki mają może wejście optyczne? To załatwiłoby sprawę

Nie, nie mają.

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli z tego wychodzisz chinchami do suba a potem chinchami do głośniczków i nie ma dzwieku?

A próbowałeś na roznych ściezkach? Może nie ma wszystkich dekoderów.

xoAbP9ErZZspwJ1qcnsHrwL4fhjr5mNyZUt4HUW6.webp.bcb00ead54c1a42bb101f9c79adbd735.webp

To jest chyba to.

Tak, to jest to. 

Na zdjęciu jest sub. Do niego podłącza się cinchami wejścia sygnału (6 gniazd) i wyjścia (5). bo ten sub jest jednocześnie wzmacniaczem.

Obecnie korzystam (od biedy) z KODI, które zapewnia mi dźwięk 5.1 dzięki odpowiednim wtyczkom.

Ekstraktora nie będę zmieniał. Poszukam odpowiedniego odtwarzacza multimedialnego. Np. TV Smart 4K BOX DV8988 od Vectry transkoduje dźwięk DD+ do DD, ale szukam tańszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Geralt napisał:

Poszukam odpowiedniego odtwarzacza multimedialnego. Np. TV Smart 4K BOX DV8988 od Vectry transkoduje dźwięk DD+ do DD, ale szukam tańszego.

Tańszego niż używka za 140 PLN?  https://allegro.pl/oferta/dekoder-smart-tv-box-4k-dv8988-15511555333?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed&ceneo_cid=607d917c-c7b5-02d4-8f19-d49ea5ec8fdc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden pomysł, ale nie wiem czy da się go zrealizować. A mianowicie, podłączę Mi Tv Stick Xiaomi do TV, a z telewizora wyjdę gniazdem koaksjalnym (chyba takie mam).

Teraz nie wiem, co dalej, bo w ekstraktorze mam wejście HDMI...

 

I jeszcze inny wątek. Czy dźwięk z gniazda HDMI w TV działa tylko wtedy, gdy wybrane jest konkretne gniazdo HDMI w TV? Gdy nie jest wybrane w menu TV, to nie jest na nim aktywny sygnał (myślę o HDMI ARC)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...