Skocz do zawartości

Dobór pierwszego zestawu


maciek1990

Recommended Posts

Dzień dobry wieczór :) 

Powolutku przymierzam się do zakupu swojego pierwszego poważnego zestawu stereo i ogrom możliwości, zależności, wymagań i opinii nieco mnie przytłoczył, chciałbym więc poprosić o pomoc Was.

 

Do czego ma służyć sprzęt?

Przede wszystkim do słuchania muzyki z gramofonu. Opcjonalnie podłączenie do TV, ale to nie jest konieczne (mam kino domowe).

Pomieszczenie:

Sprzęt może potencjalnie wędrować między dwoma pokojami:

  • salon 18mkw (2,4m wys.)
  • gabinet 11mkw (2,4m wys.)

raczej nie mam miejsca na kolumny podłogowe

Jaki sprzęt posiadam obecnie?

Gramofon AUDIO-TECHNICA AT-LP60XBT - będzie to podstawowe źródło dźwięku. Wiem, że nie jest to topowy sprzęt, ale póki co tylko taki wchodzi w grę.

Kino domowe Samsung HT-J5500 (https://www.samsung.com/pl/audio-devices/others/blu-ray-home-entertainement-system-black-ht-j5500-en/)

Póki co podłączam gramofon do kina domowego, bo na tyle mogę sobie pozwolić. Poza tym korzystam ze słuchawek Sony WH-1000XM5 i łączę się po BT (gra to zaskakująco dobrze).

W jaki sprzęt celuję?

Rozważam wzmacniacz + kolumny. Z tego co udało mi się wyszperać w meandrach Internetu, niegłupią opcją by był wzmacniacz Yamaha A-S301 i kolumny Heco Aurora 300, nie mam jednak tutaj pewności, czy to dobry zestaw, czy lepiej szukać czegoś innego.

Budżet

Chciałbym zmieścić się w 3500zł

 

Z góry dziękuję za pomoc :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest wiele, najlepiej podjedź do nas do salonu i posłuchaj poszczególnych rozwiązań. 

Spójrz proszę na zestaw złożony z Yamaha A-S301, który możesz połączyć z kolumnami Heco Aurora 300 lub jeszcze lepiej Q Acoustics 3020i. Bardzo ciekawą alternatywą dla wzmacniacza Yamaha będzie Cambridge Audio AXA35 oraz Denon PMA-600NE. Cambridge to bardziej szczegółowe, analityczne granie. Denon to cieplejszy, bardziej dociążony charakter grania.

Natomiast jeśli możesz minimalnie powiększyć budżet, koniecznie spójrz na wzmacniacz Audiolab 6000A. Musimy się zmieścić w budżecie, dlatego zaproponowałem Ci urządzenie B-Stock, ale to praktycznie tylko otwarta sztuka, ale niczym nie różniąca się od nówki, z pełną gwarancją. Do tego wzmacniacza Q Acoustics 3020i lub Heco Aurora 300 to najlepsze uzupełnienie. To moja rekomendacja, będzie to system o klasę lepszy.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...