Skocz do zawartości

Głośnik instalacyjny w zabudowie meblowej - brzęczenie


Recommended Posts

24 minuty temu, PanKlor napisał:

@Piotr Sonido jak masz regulacje tonów i zrobisz -10 dB na basie to jednak odciążysz sprzęt w tym zakresie. Dalej go bedzie grał tylko ciszej. Czyli wykonają mniej pracy i bedxie im potrzebna mniejsza moc. Chociaż dalej uważam pomysł za delikatnie mówiąc nietrafiony...

O to mi dokładnie chodziło. Tak czy siak będę kompletował kino, niestety przez wyższe priorytety (wykończeniówka, powiększenie rodziny etc.) nie mogę sobie pozwolić na kupno całości na raz, mogę co najwyżej dokładać nowe elementy do zestawu. Zakup subwoofera wydaje mi się sensowny ponieważ (jeśli to wykonalne) głośnik w zabudowie kuchennej będzie mniej "brzęczał" przy niskich tonach. Zakup samego amplitunera w kontekście "na teraz" niewiele by zmieniał, oprócz crossovera.

Edytowano przez JakubAndryszczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, PanKlor napisał:

@Piotr Sonido jak masz regulacje tonów i zrobisz -10 dB na basie to jednak odciążysz sprzęt w tym zakresie. Dalej go bedzie grał tylko ciszej. Czyli wykonają mniej pracy i bedxie im potrzebna mniejsza moc. Chociaż dalej uważam pomysł za delikatnie mówiąc nietrafiony...

Idąc tym tropem tak. Ale odcinac takie kolumny jeszcze na -10 to stracimy nie  tylko basy. To gwarantuje że będzie to miało wpływ na średnice tez.

Z takich kolumn realnie ile "oszczedzimy" na tej wydajnosci?

22 godziny temu, PanKlor napisał:

To nie kupuj nic. Pozbieraj jeszcze trochę i np. kup sobie kolumny na front. Ja też swojego zestawu nie kupiłem na raz... 

Zgadzam się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...