Skocz do zawartości

Głośniki i subwoofer do Denon AVC-S670H (do 2000 PLN)


Recommended Posts

Witam,

 

chciałbym prosić o pomoc w wyborze zestawu głośników 5.1 do pokoju 35m2 z projektorem. Aktualnie korzystam ze starego, chyba dwudziestoletniego kina Panasonic SC-HT870 (tak wygląda). Niestety zestaw ten nie ma nawet hdmi i jak puszczam filmy z komputera to dźwięk jest zamieniany na stereo (5.1 jest tylko z płyt DVD, których nie używam).

Planuję kupić amplituner AVC-S670H i szukam do niego głośników razem z subwooferem. Raczej wolalbym gotowy zestaw niż kombinacja głośniki + subwoofer, chyba że znacie coś sprawdzonego. Sam nie wiem na co zwrócić uwagę aby dobrze działało razem.

Ze względu na dobre opinie i cenę zainteresował mnie zestaw Canton Movie 135. Z tego co widzę głośniki te raczej montuje się na ścianach a gdybym miał kupić ten zestaw to planowałem go zamontować na stojakach od starego zestawu Panasonica (kable idą u mnie od podłogi). Nie ogranicza mnie miejsce w pokoju i zastanawiam się czy jest jakaś lepsza opcja z głośnikami wolnostojącymi, które zapewnią mi lepszy dźwięk?

Canton Movie 135 mogę kupić za około 1400zł i czy powiedzmy do 2000zł znajdę coś lepszego do postawienia na podłodze? Może błędnie zakładam ale wolnostojące głośniki wydają mi z założenia zazwyczaj lepszą opcją ale jeśli się mylę to proszę o poprawienie.

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowano przez adrianopel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz je zamocowane do posiadanych uchwytów. Ważne zeby były poprawnie rozstawione oraz na wysokości uszu. Obojętnie jakich głośników użyjesz powinieneś posiadać subwoofer w kinie domowym. Znalezienie czegoś wyraźnie lepszego w podanym budżecie oznacza polowanie na używki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
25 minut temu, PanKlor napisał:

Możesz je zamocowane do posiadanych uchwytów. Ważne zeby były poprawnie rozstawione oraz na wysokości uszu. Obojętnie jakich głośników użyjesz powinieneś posiadać subwoofer w kinie domowym. Znalezienie czegoś wyraźnie lepszego w podanym budżecie oznacza polowanie na używki. 

Dziękuję. Może zadam głupie pytanie ale jestem laikiem w temacie więc proszę o wybaczenie :). Pomijając to, że mój aktualny zestaw zapewnia mi jedynie dźwięk stereo to czy przesiadka ze starego zestawu na Canton Movie 135 będzie dla mnie olbrzymią jakościowo zmianą? Nie mam pojęcia jak zmienił się rynek głośników w ostatnich kilkunastu latach i zastanawiam się jaka będzie różnica w samej jakości dźwięku pomijając wielokanałowość. Ten stary zestaw Panasonica odziedziczyłem po tacie i nie mam żadnego porównania jak bardzo budżetowy on był te 15-20 lat temu i jak się ma do zestawu Cantona.

Edytowano przez adrianopel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie powiem. Natomiast jeżeli sam dźwięk tych głośników Ci odpowiada to zrobiłbym z nich użytek. To znaczy kupił wybrany amplituner (pomińmy przez chwilę fakt, że to zupełny entry level itp.). Podłączył posiadane glosniki, oprócz subwoofera. Sprawdź czy taka konfiguracja dźwięku przestrzennego Ci odpowiada. Czy dialogi są klarowne itp. Nie będzie jeszcze pierdykniecia i efektu wow. Zakladajac, że Ci pasuje idziemy dalej. 

Za pozostale srodki poszukał jak najlepszego subwoofera w tym budżecie. Masz duże pomieszczenie a dobry subwoofer kosztuje. Rozważ zwiększenie budżetu I np Klipscha RP1000SW. Aha, szukaj, dzwoń, negocjuj. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
20 minut temu, PanKlor napisał:

Tego Ci nie powiem. Natomiast jeżeli sam dźwięk tych głośników Ci odpowiada to zrobiłbym z nich użytek. To znaczy kupił wybrany amplituner (pomińmy przez chwilę fakt, że to zupełny entry level itp.). Podłączył posiadane glosniki, oprócz subwoofera. Sprawdź czy taka konfiguracja dźwięku przestrzennego Ci odpowiada. Czy dialogi są klarowne itp. Nie będzie jeszcze pierdykniecia i efektu wow. Zakladajac, że Ci pasuje idziemy dalej. 

Za pozostale srodki poszukał jak najlepszego subwoofera w tym budżecie. Masz duże pomieszczenie a dobry subwoofer kosztuje. Rozważ zwiększenie budżetu I np Klipscha RP1000SW. Aha, szukaj, dzwoń, negocjuj. 

Dziękuję. Powiem szczerze, że w używki nie chcę się bawić. Jestem w stanie przekroczyć wspomniany budżet jeśli moje amatorskie ucho odczuje różnicę. Tego Cantona będe mógł łatwo zwrócić więc pewnie zamówię aby ewentualnie porównać ze starym zestawem. Jakby jednak różnica była niewielka to chciałbym mieć plan B.

Wertuję forum od początku dnia i w jednym z tematów jako alternatywa dla Canton Movie ktoś wymienił "Quadral 6500 Le albo Taga 606 V3 + Sub Magnat 302A". Nie chciałbym składać głośnika po głośniku bo za zielony na to jestem ale kupienie zestawu 5 glośników i do tego subwoofer jeszcze chyba ogarnę. Wspomniany komentarz pochodzi sprzed czterech lat (może się zdewaluował?) ale widzę, że zarówno ten Quadral jak i Taga są nadal w sprzedaży. Jedynie ten subwoofer Sub Magnat 302A już nie jest dostępny. Czy te zestawy głośników na dzisiaj nadal są jeszcze warte zakupu? Jaki subwoofer (za powiedzmy max 1200zł) będzie dobrze działał razem z nimi oraz ze wspomnianym Denonem?

Ten wspomniany przez Ciebie subwoofer wygląda super ale jednak kosztuje o wiele więcej. Domyślam się, że subwoofer jest najważniejszy w takim zestawie ale zastanawiam się co teoretycznie daje lepsze odczucia filmowe: budżetowe głośniki + lepszy subwoofer, lepsze głośniki + budżetowy subwoofer. 3000zł na zestaw głośników z subwooferem jest jeszcze dla mnie do przełknięcia ale zastanawiam się jak proporcjonalnie rozłożyć te środki aby uzyskać lepszy efekt końcowy.

 

 

Edytowano przez adrianopel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, adrianopel napisał:

Dziękuję. Powiem szczerze, że w używki nie chcę się bawić.

No to nie znajdziesz przyzwoitego subwoofera do kina za 1200 PLN.

Budżet masz niewielki i już jakieś glosniki na stanie. Wykorzystaj je a pieniądze w kinie wydaj tam gdzie ma to znaczenie. Podpowiem - głośnik centralny, subwoofer, amplituner. Kupując coś budżetowego ale nowszego kosztem np. subwoofera nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dziękuję za dotychczasową pomoc. Zamówiłem wspomnianego Denona i zestaw Cantona z opcją zwrotu ale chciałbym najpierw spróbować podłączyć do tego amplitunera stary zestaw Panasonica. Zastanawia mnie jednak jak podłączyć subwoofer z tego zestawu do Denona. Wszystkie głosniki idą bowiem najpierw do subwoofera a dopiero potem osobnym przewodem (czarny na zdjęciu obok zasilającego) do starego wzmacniacza/amplitunera. Czy taki subwoofer mogę podłączyć jakoś do Denona? Jeśli tak to proszę o poradę jak to zrobić. Dziękuję 

IMG_20240602_132458.jpg

Edytowano przez adrianopel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...