Skocz do zawartości

Używane kolumny za około 5 tys. do wzmacniacza Exposure 3010S


panbulka_

Recommended Posts

Witam,

Aktualnie posiadam kolumny Klipsch RP260F + Wzmacniacz Exposure 3010S + Cambridge Audio DacMagic200M, kable głosnikowe Cardas 101, listwa zasilająca Taga Harmony PF-1000 oraz kable zasilające Melodika.

 

Aktualne kolumny posiadam już około 2 lata, przyszła pora na zmiany. Zdecydowanie nowe kolumny mają grać bardziej liniowo może delikatnie wysunięty środek. Nie chce żadnej analityczności zbytniego ocieplenia dzwięku, ma być bardziej neutralnie. Nie męczące wokale + fajny melodyjny środek oraz mocny bardziej punktowy bas.

 

Zależało by mi aby były uniwersalne słucham dość dużo różnej muzyki (techno, drum n basse, elektronica, rock, metal, grunge, blues troche jazzu oraz muzyka filmowa)

 

Pokój około 20 m2 możliwe, że za chwile się to zmieni (przeprowadzka) dlatego bardziej kolumny stojące niż monitory.

 

Miałem okazje już być na paru odsłuchach gdzieś zapadły mi w pamięci Audio Physic Classic 5 tylko wtedy słuchałem ich na moim starym amplitunerze Cambridge Audio AXA35. Było za jasno oraz basu prawie w ogóle nie było. Pożniej poprosiłem o inny wzmacniacz i podłączono mi Musical Fidelity M5SI zdecydowanie to było to, ale mało już tego odsłuchu pamiętam, ponieważ dość krótko słuchałem i byłem zmęczony paro godzinnymi odsłuchami inny kolum, oraz cenna troche była za wysoka.

 

Co sądzicie o takim połączeniu jak Audio Physic Classic 5 + Exposure 3010S ? Może w tym budżecie znajdzie coś lepszego godnego uwagi ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja z kolumn outletowych, ale może przypadnie Ci do gustu - Pylon Audio Diamond 28. Jest lekkie ocieplenie, ale najmniejsze z tej linii, dobry bas, fajna średnica i uniwersalność przy różnych gatunkach muzycznych. AP Classic 5 to też fajna opcja, ale jeśli planujesz większe pomieszczenie, to dobrze byłoby pójść w ósemki ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...