Skocz do zawartości

Słuchawki + DAC do 1000 zł (gry, filmy)


Recommended Posts

Cześć, obecne słuchawki Corsair Void RGB Elite Wireless (wygrane w 2019) powoli umierają. Szukam czegoś nowego z budżetem około 1000zł, niekoniecznie na sztywno ale nie chciałbym przegiąć za bardzo.

Czego od słuchawek oczekuję: zamknięte/otwarte, nie ma większego znaczenia, słuchane tylko w domu, wygoda (korzystam nierzadko po 8-12h dziennie przy okazji pracy), jeśli słucham muzyki to przekrój jest tak duży, że ciężko doprecyzować (rock, metal, hiphop, stare polskie przeboje i nawet czasem Łydka Grubasa i pokrewne), preferowany byłby pilot na biurku leżący pod monitorem z większą ilością guzików albo chociaż wygodnym pokrętłem do głośności.

 

Głównie wykorzystywane będą do słuchania muziki w tle podczas pracy, grania w singielki, rzadziej FPS a już na pewno nie kompetytywnie, czasem oglądanie jutuba lub pokrewnych. 
 

Nie mam żadnej karty dźwiękowej poza starożytnym Asus Xonad DGX i wbudowaną w płytę główną. Zależy mi na wygodzie minimum takiej jak obecnie czyli 12h ciągiem bez problemu. Na co w takim budżecie warto patrzeć, żeby było jak najlepiej? Niestety ciężko powiedzieć typ dźwięku mi spasuje z uwagi na brak doświadczenia ale ten w Koss Porta Pro jest mocno OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) 

Ogółem myślę, że na start możesz wykorzystać Xonara i kupić ciekawsze słuchawki, które zagospodarują cały budżet. Na przykład Hifiman Sundara, ale im może brakować basu pod Twój gust, bo to słuchawki neutralne. Podobnem, ale łagodniejsze w brzmieniu i bardziej naturalne będą Audio Technica AD-900X, a zamknięte, bardzo basowe, z niezłą sceną będą Meze 99 Neo oraz 99 Classics

Z opcji otwartych, z dobrą sceną i względnie uniwersalnym brzmieniem na pewno sprawdziłbym Hifiman Deva Pro, które są z dodatkowym DACiem bezprzewodowym, który możesz podpiąć też po USB. To cieplejsza opcja od Sundar i AD900X, ale bardziej przejrzysta od Meze. 

Tańsze, ale bardziej wymagające słuchawki to np. naturalne, szeroko grające Sennheisery HD560S, czy świetnie znane Beyerdynamici DT990 Pro 80Ohm, a także DT770 Pro 80Ohm. Do nich bardzo dobrze się sprawdzi iFi Zen Air DAC, Topping DX1, Fosi Audio Q5.

W razie czego zapraszam na odsłuchy i do kontaktu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

29.06 w sobotę będę w Łodzi więc bardzo chętnie wpadnę do salonu posłuchać co jak działa. Co do Xonra wspomniałem o nim raczej w ramach żartu aniżeli sensownej alternatywy, ostatnio na Win 10 już miałem problem uruchomić dźwięk. Jeśli dobrze rozumiem słuchawki z pierwszego akapitu spokojnie można podpiąć potem do takiego Topping DX1 lub innego wzmacniacza, żeby wyciągnąć z nich jeszcze więcej czy to już całkiem sensu nie będzie miało?

Te HiFimany Deva Pro też do mnie mówią z możliwością porzucenia kabla.

Wybór jest tak duży, że mnie trochę przerósł. Jak przyjadę to chętnie porozmawiam, pomacam, posłucham i na pewno ułatwi to wybór. Z tematem nie śpieszy się więc bez zmacania nie jestem pewien czy odważę się wybrać.

Edytowano przez czapkens
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czapkens napisał:

Jeśli dobrze rozumiem słuchawki z pierwszego akapitu spokojnie można podpiąć potem do takiego Topping DX1 lub innego wzmacniacza, żeby wyciągnąć z nich jeszcze więcej czy to już całkiem sensu nie będzie miało?

Jak najbardziej :) 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego celem umówienia odsłuchu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...