Skocz do zawartości

Proszę o pomoc z soundbarem


marsholl

Recommended Posts

Chciałbym prosić o pomoc z używanym soundbarem Philips TAB8505, który niedawno kupiłem. Problem polega na tym, że co jakiś czas w lewym głośniku? Z lewej strony słychać "strzelanie" – dźwięk przypominający zakłócenia statyczne lub przeskakiwanie prądu. Zjawisko to występuje głównie podczas oglądania bardziej wymagających filmów na platformach takich jak Netflix, HBO czy Prime. Natomiast podczas słuchania muzyki na Spotify lub oglądania filmików na YouTube problem nie występuje.

 

Soundbar jest podłączony do telewizora LG oled CX za pomocą certyfikowanego kabla HDMI 2.1 do złącza eARC. Co ciekawe, po przełączeniu na ARC strzelanie występuje znacznie częściej. Poniżej zamieszczam link do wideo, które nagrałem, pokazujące problem podczas ustawień ARC i wyłączonego trybu surround.

 

Przy ustawieniu docelowych ustawień czyli eARC, surround i pass-through, strzelanie pojawia się po około kilkudziesięciu minutach i jest rzadsze, ale nadal uciążliwe. Co ciekawe, przy ustawieniu ARC i stereo problem jest bardziej nasilony. Z kolei przy wybraniu PCM zamiast pass-through strzelanie prawie nie występuje, ale jakość dźwięku jest zauważalnie gorsza.

 

Czy ktoś miał podobny problem lub wie, jak go rozwiązać?

Filmik z dźwiękiem!!!!!

https://imgur.com/a/xbg9viN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro niedawno kupiłeś to może masz możliwość relkamacji? Ale nie żądaj wymiany/naprawy towaru tylko zwrotu gotówki i weź zwykły aktywny zestaw 2.1  monitory + sub :)

Edit. Doczytałem ze soundbar jest używany, w takim razie lipa. Ale i tak się go pozbądź i celuj w zestaw 2.1/5.1 :)

Edytowano przez 60d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 60d napisał:

Skoro niedawno kupiłeś to może masz możliwość relkamacji? Ale nie żądaj wymiany/naprawy towaru tylko zwrotu gotówki i weź zwykły aktywny zestaw 2.1  monitory + sub :)

Edit. Doczytałem ze soundbar jest używany, w takim razie lipa. Ale i tak się go pozbądź i celuj w zestaw 2.1/5.1 :)

Mam do niego suba, tylko myślałem że może uda się jakoś to naprawić. Podejrzewałem problem z jakimś rezystorem, kondensatorem na płytce, lub czysto problem z jednym głośnikiem bo problem występuje tylko z jednej strony. Widziałem że dużo ludzi ma ten podobny problem do mojego (np youtube) ale do teraz nie podejrzewam w czym może on leżeć. Zdecydowanie może być to problem z dekodowaniem danych, bo ten odgłos nasila sie tylko przy pass through, a przy pcm gdzie tv dekoduje dźwięk to problemu prawie nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się uda. Pytanie tylko czy się opłaca. Generalnie tutaj soundbary nie cieszą się popularnością i uznaniem. Także nie oczekiwałbym jakiejś fachowej pomocy co mu konkretnie dolega i jak to naprawić :D bo raczej każdy Ci poleci wymianę na kolumny i nie ma się co dziwić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Okay, napiszę jeszcze bo może komuś się przyda.

Ogólnie zdemontowałem pokrywę soundbara, że widać głośniki. Chciałem sprawdzić który głośnik wytwarza ten dźwięk. Nisko czy wysokotononwy. I po kilku godzinach testowania, później już dni i tygodni soundbar działa wyśmienicie. Bez tych okropnych dźwięków strzelania.

Zainstalowałem te pokrywę by sprawdzić moje podejrzenia i po kilku godzinach znowu zaczęło strzelać.

Mam dwie teorie: pierwsza mniej prawdopodobna i trochę głupia, że ten metal (ta pokrywa) jakoś oddziaływała z głośnikiem i wytwarzał się jakiś statyczny dźwięk, a druga bardziej prawdopodobna że najnormalniej w świecie bez tej pokrywy lepiej się chłodzi i się nie przegrzewa. 

 

Nie wiem co powinienem zrobić teraz bo wszystko ładnie działa i nie chcę tego zepsuć ale z drugiej strony brzydko ten soundbar wygląda bez obudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...