Skocz do zawartości

Rotel Ra-01 vs Panasonic SA-HE70 - pomocy!


Przemysław

Recommended Posts

Hej, 

Zakupiłem używany wzmacniacz Rotel ra-01. Chciałem wzbogacić przez to moje wrażenia odsłuchowe i po bożemu stosować wzmacniacz zamiast aplitunera kina domowego.

Głośniki to Paradigm monitor 3v3. Jest też DAC - CA - audiomagic 100.

Jestem zawiedziony, ponieważ dźwięk jaki uzyskałem jest jakby spłaszczony i brakuje basu. Dodam, że jest wyraźny i czysty nawet przy wysokiej głośności. Ale...

Te same głośniki podłączone do aplitunera Panasconic SA-HE70 grają o wiele lepiej, jest więcej basu i dźwięk jest o wiele ciekawszy, lepszy...

Jest jeszcze jedna zmienna - do wzmacniacza użyłem tych kabli https://www.krugermatz.com/km0334

Czy tak ma być? Czy może popełniłem jakiś błąd przy podłączeniu? Czy może wzmacniacz jest uszkodzony?

Wiem, że to budżetowe rozwiązanie ale nie chce mi się wierzyć że ten marny aplituner może być lepszy od tego wzmacniacza. 

Będę wdzięczny za wszelkie porady...

serdecznie pozdrawiam.

Przemysław.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc wzmacniaczy jakie miałem, miedzy innymi Rotel RA 01 i 04, a takze sporo innych tak własnie grala.Basu tam bylo jak na lekarstwo.Zarówno w tych z lat 90 jak i obecnych.Stare amplitunery czy sprzet np Technicsa byl chyba nastawiony na walenie basem.Ale reszta pasm byla slaba.Obecnie sprzet w wiekszosci przypadków obnaża slabe realizacje nagrań.A to własnie daje brak niskich tonów.Takich slabych realizacji np na tidalu jest zdecydowanie za duzo.I taki mamy potem efekt.Wzmacniacz z podbitym wyzszym basem plus kolumny nieodpowiednio dobrane i mamy taki własnie efekt.Akustyka tez oczywiscie ale to juz jesli chodzi o poprawe basu to walka z wiatrakami....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem.Roteli RA 01, RA 04 i przez chwile A11 oraz 1592.,Zaden mnie nie zachwycił.Ale mój obecny Denon 1600 tez ma podbity wyzszy bas a to sprawia ze o dobrej stopie perkusji raczej nie ma mowy.Tak teraz produkuje sie wzmacniacze.Podbijają dziwnie te pasma które akurat mysle ze wiekszosc uzytkowników by wolala miec neutralne.Ciezko dobrac idealny sprzet pod swoje wymagania.Zazwyczaj jest to dluga droga czesto przez mękę........

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...