Skocz do zawartości

Jak połączyć Denon RCDN-12 DAB z głośnikami HS5 Yamaha


ponad

Recommended Posts

Cześć. Jestem zielony w kwestii kabli i podłączeń i kompletnie nie wiem jak podłączyć
Denon RCDN-12 DAB z głośnikami HS5 Yamaha.
W Denonie mam wyjście na kolumny - wtyk bananowy albo wkręcony kabel w głośnikach Yamaha mam wejście XLR lub duży jack. I tu mam problem bo nie ma takich kabli bezpośrednich. Nie wiem, też czy do głośników ma być jack mono, czy stereo - czy może mam przez tego XLR podłączyć. Kabli nie potrzebuję długich ok. 2 m. Bardzo proszę o pomoc.

Głośniki: https://pl.yamaha.com/pl/products/proaudio/speakers/hs_series/specs.html#product-tabs
tu broszura głośników: https://pl.yamaha.com/files/download/brochure/7/330967/HSseries_brochure_en.pdf


Wzmacniacz Denon z radiem, stremingiem i CD: amplituner-denon-RCDN12DABWTE2-03.jpg

Edytowano przez ponad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co kupowałeś do tego Denona, kolumienki aktywne?Akurat te to służą raczej do czegoś innego.

Powinieneś kupić kolumny pasywne, kóre z Denonem łączysz kablem głośnikowym.

Jeśli możesz to oddaj te kolumny i kup pasywne.

Ja mam kolumienki aktywne KEF LSX i one mają w sobie wzmacniacz i po za podłączeniem kolumn do prądu i głównej do internetu nie trzeba ich podłączać do żadnego wzmacniacza. A telefonem steruje się puszczaniem muzą. Jak dokładnie jest z tą Yamahą to nie wiem, z tego co czytam to są monitory bliskiego pola, podłączane do mikserów, keyboardów, czy interfejsów audio.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

A po co kupowałeś do tego Denona, kolumienki aktywne?Akurat te to służą raczej do czegoś innego.

Powinieneś kupić kolumny pasywne, kóre z Denonem łączysz kablem głośnikowym.

Jeśli możesz to oddaj te kolumny i kup pasywne.

Ja mam kolumienki aktywne KEF LSX i one mają w sobie wzmacniaczam i po za podłączeniem kolumn do prądu i głównej do internetu nie trzeba ich podłączać do żadnego wzmacniacza.A telefonem steruje się puszczaniem muzą.Jak dokładnie jest z tą Yamahą to nie wiem, z tego co czytam to są monitory bliskiego pola, podłączane do mikserów, keyboardów, czy interfejsów audio.

Taki sprzęt mam, dlatego pytam o możliwość podłączenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ponad napisał:

Taki sprzęt mam, dlatego pytam o możliwość podłączenia.

Ale z nieba ci ten sprzęt chyba nie spadł. Masz chyba instrukcję obsługi i trzeba tam poczytać. Normalnie nie łączy się tego rodzaju sprzętu.

Ewentualnie trzeba dopytać albo sklepu gdzie się je kupiło, albo osoby od której je się dostało.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to do wyjścia Audio Out w Denonie odpowiednim kablem podlączyć do któregoś z wyjść In w kolumnie.Nie wiadomo czy w ten sposób trzeba łączyć dwie kolumny, czy tylko jedną, a może one parują się między sobą w inny sposób.

Ja mam podobnego do tego Denona ,Marantza mcr612 i do niego normalnie podłączone kablem głośnkowym kolumny pasywne podstawkowe.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...