Skocz do zawartości

Stereo 2.1 z dobrym basem do TV i Audio 10-20 tyś zł


FFiliPP

Recommended Posts

Witam wszystkich,

nie zjedzćie mnie tylko proszę na dzień dobry ale jestem laikiem i nie specjalnie znam sie na sprzecie audio. Do salonu połączonego z Kuchnią (27m2 część TV + 14m2 otwarta kuchnia) poszukuje zestawu stereo 2.1 z dobry basem do oglądania filmów i słuchania uzyki (głównie TV oraz muzyka EDM, eletro, rock).  Budżet Rozglądam sie juz drugi miesiąc i tym wiecej czytam tym bardziej głupieje dlatego proszę was tu troszke o wsparcie. 

W grę wchodzą 2 kolumny podłogowe + subwoofer + amplituner czyli zestaw kina 2.1 na którym również i muzyki posłucham. Amplituner chciałbym aby miał opcje rozbudowy do kina 5.1.

Jeśli chodzi o głośniki to biorę pod uwagę:

1. Teufel Theater 500

2. KLIPSCH R-800F 

Subwoofer:

1. Teufel S 6000 SW

2. Klipsch R-115SW

Amplituner:

tu mam problem. Biorę pod uwagę DENON X3800H bo ma duze mozliwosci rozbudowy ale nie wiem czy to wszystko mi potrzebne. Potrzebuje amplituner który dobrze współgra z głośnikami i am mozliwosc rozbudowy max do 5.1.

 

Zaznaczam ze nie jestem audiofilem stąd pewnie wiekszych roznic miedzy zestawami nie uslysze ale za to lubi wrazenia z muzyki, wiekszy bas w tv i muzyce i tak prosze postrzegac moje wymagania. 

Dziekuje za wszelką pomoc i wskazówki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) W jakim okresie planujesz rozbudowę do 5.1? Jeśli będzie to za kilka lat, to na spokojnie wybrałbym na razie system 2.1, a ewentualnie dobrał wzmacniacz, który posiada wejście by-pass, by mógł służyć jako końcówka mocy w KD. Przykładowe wzmacniacze tego typu to Atoll IN80, Musical Fidelity M3si :) Z kolumn rozważyłbym coś nieco mniejszego, bo i tak sub zajmie się dołem. Zachęcam na start do obejrzenia filmu, gdzie przedstawiamy kilka kolumn do 10 tys PLN :) Da fajny pogląd na sytuację. Z subwooferów na pewno warto rozważyć konstrukcje zamknięte, znacznie lepiej sprawdzają się w muzyce. Dobrym wyborem byłby REL HT1205, czy SVS SB-2000 Pro. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch :) 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedz. Zestaw 2.1 planuje zakupić juz teraz a opcje rozbudowy chcę sobie zostawić na przyszlosc w razie gdybym chcial rozbudpowac do 5.1. Na chwile obecna szukam 2.1. Zalecono mi pójść w coś dobrego i znanego na rynku stąd skupiłem sie na produktach firmy Klipsch + amplituner 2.1 z mozliwoscia rozbudowe do max 5.1. Nie znam sie specjalnie na sprzetach audio ale przez Ciebie wspomniane głośniki oraz amplituner nie sa dla mnie kompletnie znane jesli chodzi o producenta stad pytanie czemu skresliłeś Klipscha?

Jeden sprzedawca zaproponował mi taki układ:

Klipsch RP-8000F x 2 szt kolumna podłogowa
Klipsch RP-1000SW subwoofer aktywny
Onkyo TX-RZ50 czarny - amplituner kina domowego

Twoją odpowiedzą zrobiłeś mi tylko wiekszy mętlik w głowie niż miałem dotychczas przez fakt ze wszystkie podzespoły Twojej propozycji sa dla mnie produktami kompletnie nieznanymi. Nawet ich producentów nie znam. Zaznaczam ze nie jestem audiofilem. Nie rozróżnię drobnych różnic miedzy sprzetami. rozróżnie za to dobry bas  itp.

Co myślicie o powyższym zestawie Klipsch do ogladania TV oraz słuchania muzyki?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, FFiliPP napisał:

Nie rozróżnię drobnych różnic miedzy sprzetami. rozróżnie za to dobry bas  itp.

To kup cokolwiek plus dwa subwoofery np takie jak ten https://www.q21.pl/heco-aurora-sub-30-a-bialy.html

Skoro jakość dźwięku nie ma Ciebie znaczenia to po komplikować sprawę ? Wystarczy że ogarniesz jak podłączyć te suby i basu Ci nie zabraknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pavello napisał:

To kup cokolwiek plus dwa subwoofery np takie jak ten https://www.q21.pl/heco-aurora-sub-30-a-bialy.html

Skoro jakość dźwięku nie ma Ciebie znaczenia to po komplikować sprawę ? Wystarczy że ogarniesz jak podłączyć te suby i basu Ci nie zabraknie.

wiadomo ze nie po to chce wydac 10-20 tys zł zeby dzwiek był bez znaczenia ale chcę po prostu zaznaczyć ze nie jestem audiofilem, i nie wychwycę drobnych różnic w dzwięku. A co myślicie o zestawie który mi sprzedawca zaproponował?

Klipsch RP-8000F x 2 szt kolumna podłogowa
Klipsch RP-1000SW subwoofer aktywny
Onkyo TX-RZ50 czarny - amplituner kina domowego

a amplituner taki jest dobrany zeby była opcja jego ewentualnej rozbudowy do 5.1 jesli mi coś do głowy uderzy 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FFiliPP napisał:

Nie znam sie specjalnie na sprzetach audio ale przez Ciebie wspomniane głośniki oraz amplituner nie sa dla mnie kompletnie znane jesli chodzi o producenta stad pytanie czemu skresliłeś Klipscha?

Absolutnie bym się nie przejmował nieznajomością marek audio, bo identyczna sytuacja może nastąpić w każdej innej dziedzinie :) O ile człowiek w niej nie siedzi, lub go nie otacza, to nieznajomość marek nie jest niczym dziwnym i moim zdaniem nie powinno się ich bać. 

Klipscha nie skreślam, ale moim zdaniem nie musi być to optymalna opcja do stereo i u nas znacznie częściej wybierana do kina domowego. 

Wybór teraz amplitunera kina domowego ogranicza jakość dźwięku w muzyce. A jeśli nie jesteś pewien, czy na pewno rozbudujesz system do 5.1, to szkoda byłoby tracić na jakości :) 

Ogólnie połączenie wspomniane przez Ciebie w kinie byłoby dobre, ale lepiej dobrać większy subwoofer, bo same RP-8000F II już schodzą nisko. I jak wspomniałem, do muzyki rozważyłbym modele zamknięte. Różnice omawiamy w tym filmie, na przykładzie modeli od SVS:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...