Skocz do zawartości

Integra DRX-R1 brak sygnału z wyjść video


mihalix

Recommended Posts

Cześć,

Ostatnio trafił w moje ręce receiver Integra DRX-R1 i mam pewien problem z wydobyciem obrazu. Nie mam sygnału z wyjść HDMI. Dla sprawdzenia czy jakoś go nie przestawiono sprawdziłem także wyjście composite ale i tam nie ma sygnału. Receiver od nowości był ustawiony przez zewnętrzną firmę instalacyjną w UK i wyjście video było poprzez złacza HDBaseT- wszystko działało bez zarzutów. Inne wyjścia video nie były używane od nowości. Powrót do ustawień fabrycznych nic nie daje ani żadna inna zmiana ustawień. Czy jest możliwe, że firma, która instalowała system kina domowego w jakikolwiek sposób zablokowała pozostałe wyjścia video out? Czy możliwe, że jest jakieś dodatkowe menu serwisowe, do którego zwyczajny użytkownik nie ma dostępu? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i pomysły jak sobie poradzić z problemem. Dodam, ze wejścia HDMI podają dźwiek oraz, że receiver poprawnie odczytuje rozdzielczość obrazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest menu serwisowe do którego nie masz dostępu. i wątpie abyś na jakiś forach znalazł to.

Nie kojarze aby Onkyo w swoim sofcie miało takie blokady jednak.

Jeśli amplituner zerujesz do ustawień fabrycznych i nadal nie działa. To może został uszkodzony podczas odłączania? Transportu?

A jeszcze jedna mozliwość. Czy nie puszczasz na niego sygnały którego nie przetrawia? 4K/120hZ albo 8K?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Po kolei. Sygnału nie ma żadnego- nie wyświetla się nawet OSD zarówno przez hdmi jak i wyjście analogowe.

Aktualizowałem system ale po zauważeniu, ze brakuje sygnału na wyśściu myśląc, że to pomoże. Sygnał puszczony na hdmi jest odbierany przez wejścia (jest info o rozdzielczości oraz dźwięk). Brakuje jedynie obrazu na TV. 

Tak jak pisałem wcześniej. Sygnał wyjściowy był poprzednio puszczony poprzez HDBaseT, ja niestety nie mam tego typu urządzeń aby sprawdzić czy tak wciąż działa.

Sprzęt mam od znajomego z UK. Prezentacja była co prawda poprzez konferencje video i wszystko śmigało.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...