Skocz do zawartości

Stereo w połączeniu z Tesi 561


Pierogan

Recommended Posts

Dnia 29.06.2024 o 00:20, Pierogan napisał:

Czołem audio świry. Zakładam temat, bo pomimo wielu podobnych, nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Chce wymienić obecny wzmacniacz/amplituner na nowy (raczej) wzmacniacz. Pokój w jakim to ma grać, to ok. 15 m. Obecnie Yamaha RN602D, oraz Tesi 561. Z kolumn jestem bardzo zadowolony, i nie zamierzam wymieniać , ale naczytałem się (bez sensu) opinii o wzmacniaczach…,że lepiej grają, i w ogóle…postanowiłem więc spróbować. Temat bez ciśnienia. Przy kwocie 3000 zł biorę pod uwagę Rotela a11 Tribute, rotel a11 mk2, Audiolab’a 6000a, i przede wszystkim…nad’a 338. Ogólnie nie ukrywam, że najwięcej muzy leci przez streaming, ale oczywiście mam też elegancką kolekcję płyt razem z odtwarzaczem s303. Najwięcej przyjemności mam z słuchania płyt, ale jednak przez ogólną łatwo dostępność wszelakich albumów i singli wygrywa TIDAL, czy Spotify. Muza, to w gruncie rzeczy elektronika, czasem filmowa, a nawet punkrock’owa. Ślizgam się ostatnio po utworach alternatywnych i progresywnych z rocka, ale to raczej „poszukiwania”. Brzmienia ulubionego nie mam, ale dobrze jednak żeby ten „dół” był. Zastanawia mnie, jak taki Rotel A11 może zgrać się z Tesi 561. Dla niektórych są to budżetowe kolumny, ale na ten metraż w którym dla mnie grają są na prawdę w porządku. Pytanie do was koledzy…

Co polecacie ? Co waszym zdanie ma szansę wybrzmieć w połączeniu z Tesi 561 do 3000 zł. Może faktycznie M2Si z zewnętrznym streamerem…? 

Tesi to kolumny, które mają sporo miękkiego basu i zaokrągloną górę. Z moich doświadczeń wynika, że spoko zgrywają się z nimi wzmacniacze neutralne / jaśniejsze. Sprawdź Cambridge Audio AXR100 lub CXA61. Oba modele ożywią kolumny, poprawią dynamikę i kontrolę basu i otworzą nieco górne zakresy. Jako streamer możesz użyć WiiM Mini po optyku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...