Skocz do zawartości

Jakie małe monitory dla Yamaha R-N602, Bronze 50 czy Polk Reserve r100


Magic Fast

Recommended Posts

 Witam, jakie małe monitory byście polecili na biurko pod PC do małego pokoju 10m, już po kilku testach wzmacniaczy zakochałem sie w aplikacji Yamaha i ostatecznie pozostaje przy R-N602 choć nie wykluczam jak ceny trochę ochłoną to R-N800A zakupię, ale nie o tym.   

W tej chwili mam Q Acoustic 3010i i grają naprawdę fajnie ale jednak mi trochę brakuje tej soczystej góry i bass zawsze mógł by być większy 😊 już nawet podłączyłem PC z wzmacniaczem przez Sound BlasterXG5 i podkręciłem wysokie tony, kable Melodika BSC2330 ale cykania brak ;) Słucham głównie depe house, trance, trochę muzyki filmowej i preferują równe granie z soczystą górą ale bez przesady.  

Tak rozglądam sie za zmianą w budżecie najlepiej do 2tyś ale znając życie będzie trzeba dać więcej ;) co do wymagań kolumny maja być czarne, wymiarowo max +- wys 30 dł 25  i maja fajnie wyglądać 😁 a nie jakieś wielkie pudło bo tak np. KEF Q150 trochę wygląda jak chiński bubel, choć pewnie grały by najlepiej.  

Wiem że odsłuch głośników z YouTube to słaba opcja ale znalazłam fajny kanał z porównaniem większości monitorów w jednakowych warunkach, i najbardziej przykuł mój wzrok Polk Audio Reserve r100, co do Monitor Audio Bronze 50 mam trochę mieszane uczucia i tak trochę dziwnie wyglądają, ELAC Reference B6 DBR62 były by chyba najlepsze ale nie są czarne i już trochę za duże, a Elac Carina BS243.4 wyglądają bosko ale już cena 4tyś przy biurku z muzą YouTuba raczej sensu to niema... Klipsch za bardzo ostre, może jeszcze by uszły Polk Audio Signature Elite ES15, a raczej czekać na Q Acoustic 3020c czy nawet Q Acoustic 5020 nie dadzą zadowalającej zmiany.     

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEFy LS50

To sa kolumny grją graja dobrze z bliska. Albo Amphion Helium 410

KEF Q150 gra wyrażnie gorzej od 350. Moim zdaniem to typowe "tyły" do kina jednak.

3020 od QA spoko opcja.

Reserve 100 spoko opcja

Bronze 50 spoko opcja.

Elac B5 jako mniejsza alternatywa tez gra ok.

Kup z możliwością zwrotu. Każda kolumna gra inaczej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w miarę równe granie i z fajną górą to Elac Debut mogą się sprawdzić bardzo dobrze, ale odsłuch powinien być najważniejszym doradcą, ponieważ równe granie dla każdego może oznaczać coś innego. Patrząc na to jakiej muzyki słuchasz stawiałbym raczej na KEF Q350 z tych co wymieniłeś (wiadomo - Elac Carina poza konkurencją, bo to by rozwiązywało raczej wszelkie rozterki :)). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2024 o 11:32, S4Home napisał:

Jeżeli w miarę równe granie i z fajną górą to Elac Debut mogą się sprawdzić bardzo dobrze, ale odsłuch powinien być najważniejszym doradcą, ponieważ równe granie dla każdego może oznaczać coś innego. Patrząc na to jakiej muzyki słuchasz stawiałbym raczej na KEF Q350 z tych co wymieniłeś (wiadomo - Elac Carina poza konkurencją, bo to by rozwiązywało raczej wszelkie rozterki :)). 

KEF Q350 i Elac Debut za duże, jak już to KEF LS 50 ale są brzydkie, wiec wypłata była i już nie ma🤑 ale męska decyzja podjęta i zamówione u was Elac Carina BS243.4 będzie na was 😅gorzej nie będzie a przynajmniej oko nacieszą 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...