Skocz do zawartości

Prośba o pomoc- czy w dobrym kierunku idę?


G_A_N

Recommended Posts

Część wszystkim,

Zrodził mi się pomysł na zamieszanie w moim skromnym stereo. Dlatego też pisze tutaj z prośbą o pomoc,doradzenie nakierowanie. Niedawno zrodziła mi się koncepcja dotycząca zakupu NuPrime IA-9X - oczywiście będzie przesiadka połączona z wypożyczeniem i odsłuchem przed zakupem. Wyżej wymieniony wzmacniacz chciałbym po zakupie od razu spiąć z dwiema końcówkami NuPrime STA-9 ( zakup pewnie używek). Czy ktoś miał okazję/ ma nadal taki set i podzieli się wrażeniami? Teraz coś o aktualnym torze:

Dać Gustard x16 - zostaje w zestawie. Kiedyś możliwa zmiana na x26pro 

Wzmacniacz Yamaha as 701- sygnatura dźwiękowa odpowiada mi, ale może być zawsze lepiej

Kolumny Triangle Borea Br09- nie planuje zmieniać. 

Co prawda jeszcze jakiś czas temu chciałem aktualny wzmacniacz zmieniać na Yamahę as 2100, ale może warto iść w klasę D dlatego poczytałem o NuPrime oraz Cyrrusie. Natomiast jeśli chodzi o gatunki muzyczne to metal, rock, elektronika, muzyka filmowa czasem trochę komercyjnego radiowego grania. Szukam proporcji w muzyce, szczegółowości , głębi, rozdzielczości po cieplejszej stronie. Dziękuję z góry wszystkim, którzy się wypowiedzą, podpowiedza i pomogą w uzyskaniu nowych informacji przed zakupowych. Pozdrawiam i dziękuję .

Ps. Mieszkam pod Warszawą więc mam dosyć ułatwiony temat jeśli ktoś z branży będzie mial dla mnie propozycje wypożyczeniowo- zakupowe

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Moim zdaniem bez odsłuchu się tu nie obejdzie, ale też nie przesadzałbym z zasilaniem do Triangli. Przejście z Yamahy na NuPrime to ciekawa opcja, doda na pewno nieco barwy i minimalnie ociepli brzmienie, ale nie szedłbym już w końcówki mocy, bo masz dość proste kolumny do napędzenia. Szukając połączenia ciepła i detalu, czy po prostu fajnego wzmacniacza sprawdziłbym na pewno Regę Elex MK4, bardziej równo brzmiącego Audiolaba 7000A, ale też i lampę - Fezz Silver Luna Evo. Do tego klasyczniejsze opcje, czyli Musical M5si, ewentualnie Atoll IN100 :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie za odpowiedź. Poczytam o zaproponowanych wzmacniaczach. Jeszcze niedawno jeśli chodzi o MF to kierowałem swoje poszukiwania bardziej na M6 si. Osobiście uważam że Triangle potrzebują sporo prądu, ale mogę się mylić. Wszystko pokażą odsłuchy. Jeszcze tak sobie uknulem, aby połączyć aktualnego gustarda x16 z gustardem p 26 i dwiema końcówkami Nuprime. Okrasić to pożądanymi xlrami i może byłoby to. Wiem wiem odsłuchy i jeszcze raz odsłuchy.  Ps takie mam przeczucie, wewnętrzny głos audio voodu/ przekonanie, że powinny być to właśnie dwie końcówki w moim aktualnym torze. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Nuprime gra inaczej od Yamahy.

Czy ci spasuje co Triangle? Warto odsłuchac.

Ze swojej strony polecam sprawdzić jeszcze Caspiana M2 póki jest na promocji.

Atoll IN 100 także fajna opcja.

Dziekuje bardzo za odpowiedz

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...