Skocz do zawartości

zestaw stereo do salonu i sypialnia - prośba o podpowiedź dla laika...


asdk

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

jestem totalnym laikiem w temacie audio, dlatego piszę tutaj z prośbą o pomoc.

Szukam zestawu audio do salonu 2.1 oraz do sypialni dwóch głośników.

Jeśli chodzi o salon - tv głośniki w zabudowie w ścianie - pionowo + subwoofer - przynajmniej ja o takim zestawie myślałem.
Głównie oglądanie filmów i muzyka (filmowa, elektroniczna). Nie jestem jakiś wytrawnym konsumentem dźwiękowym, bo na
ten moment filmy oglądam z głośnikami wbudowanymi w tv.
Z tego co się zorientowałem to "problemem" jest tutaj przestrzeń, bo salon jest otwarty na kuchnię i generalnie otwarta przestrzeń
ma ok 60m2.
Czy może lepszym rozwiązaniem będą jakieś soundbary, ewentualnie kolumny, które można postawić na szafce?

Budżet tak do 15k.

Jeśli chodzi sypialnię - to będzie tam zainstalowany pod sufitem rzutnik, do którego chce podpiąć dwa wbudowane w sufit głośniki.
Tutaj pytanie czy robić to na zasadzie głośników aktywnych, czy raczej pasywne + jakiś niewielkich rozmiarów wzmacniacz/amplituner.
Też się zastanawiam, czy głośniki umieścić bliżej ekranu, czy bliżej łóżka nad łóżkiem.

Budżet tak do 5k.

Zrzut ekranu 2024-07-25 111711.png

Zrzut ekranu 2024-07-25 111656.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do salonu ze względu na wielkość pomieszczenia na pewno lepiej od soundbara sprawdzi się system typu kolumny + wzmacniacz. O ile soundbar będzie miał lepsze efekty dźwięku przestrzennego podczas oglądania filmów to do muzyki będzie zdecydowanie słabszy od klasycznego rozwiązania stereofonicznego 2.1. 

Jeśli chodzi o sypialnię to faktycznie można zastosować głośniki sufitowe aktywne co jest najprostszym rozwiązaniem lub pójść w głośniki pasywne i do tego jakiś wzmacniacz. Opcja druga ma jednak przewagę na pierwszą ponieważ jest większy wybór zarówno elektroniki jak i głośników i można indywidualnie coś pod siebie złożyć, aktywnych jest niewiele. Druga kwestia to taka, że głośniki aktywne mają większy % awaryjności niż pasywne. Co do rozmieszczenia głośników to lepiej zamontować je bliżej łóżka niż ekranu.

Zapraszam do indywidualnego kontaktu , pomożemy znaleźć najlepsze dla Pana rozwiązanie i przygotujemy indywidualną ofertę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) W obu przypadkach poszedłbym w kolumny naścienne. Sufitowe do filmów nie są moim zdaniem fajną opcją (o ile nie służą jako Atmos), bo słychać, że dźwięk nie idzie z miejsca, z którego powinien. 

W salonie na taki metraż przyda się mocny subwoofer, a jeszcze lepiej dwa. Rozważyłbym takie opcje jak KEF KUBE 15 MIE, SVS SB-3000, REL HT1205, czy Buchardt Sub10. Z kolumn wszystko zależy od tego, jakiego brzmienia szukasz :) Popularną opcją są Dali Oberon On-Wall, czy System Audio Saxo 16. Pod kątem elektroniki to optymalnie byłoby dobrać coś z wejściem HDMI ARC, jak np. Audiolab 7000A, a do sypialni WiiM Amp ;) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy. Na miejscu mamy dwie sale odsłuchowe, duży parking, pyszną kawę, do tego oczywiście bardzo szeroki wybór elektroniki i kolumn :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu naroznik jest ustawiony bokiem do ściany na której będzie Tv?

Ale tam planujesz stereo czy kino?

Fajne kolumny na ściane to Klipsch RP640D mniejsze 240D , Monitor Audio Soundframe, te możesz mieć jeszcze w formie obrazu :)

Albo Magnaty THX.

A czemu nie budowac tam kina?

Stereo na tych on wallach za 15K nie zagra na 15K

Co do sypialni to będziesz miał efekt brzmienia galerii z głośników z sufitu. Tak chcesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Czemu naroznik jest ustawiony bokiem do ściany na której będzie Tv?

To się jeszcze może zmienić - finalnie prawdopodobnie będzie sam narożnik, bez tej dwójki i będzie przodem do tv.

 

Cytat

Ale tam planujesz stereo czy kino?

Stereo

Cytat

A czemu nie budować tam kina?

Wydaje mi się, że do muzyki bardziej pasuje stereo?

 

Cytat

Co do sypialni to będziesz miał efekt brzmienia galerii z głośników z sufitu. Tak chcesz?

No nie do końca, dlatego też wrzuciłem plan i pytanie - żeby zebrać opinie. Moje założenie było takie, żeby umieścić je w suficie, bo nie specjalnie mam
pomysł gdzie indziej mogły by stać. Nie postawie ich w 'komunikacji' przy ekranie, bo ekran będzie częściowo nachodził na drzwi do garderoby.
Mogę ewentualnie ustawić głośniki za łóżkiem (powiedzmy że na stoliku nocnym), ale czy z głośnikami za głową będzie dobry odsłuch..
Teraz jak przeglądam jeszcze inne rozwiązania to w sumie do rozważenia jakiś soundbar do zamontowania pod ekranem.

Edytowano przez asdk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2024 o 08:57, asdk napisał:

To się jeszcze może zmienić - finalnie prawdopodobnie będzie sam narożnik, bez tej dwójki i będzie przodem do tv.

ok

Dnia 26.07.2024 o 08:57, asdk napisał:

Stereo

No to moim zdaniem budowanie stereo na on wallach to taki sredni pomysl.

Sa systemy ktore graja ok. ale za taki system palcisz znacznie wiecej.

Monitory czy kolumny podlogowe zapewnia Ci znacznie lepszy efekt przy nizszym nakladzie.

Dnia 26.07.2024 o 08:57, asdk napisał:

No nie do końca, dlatego też wrzuciłem plan i pytanie - żeby zebrać opinie. Moje założenie było takie, żeby umieścić je w suficie, bo nie specjalnie mam
pomysł gdzie indziej mogły by stać. Nie postawie ich w 'komunikacji' przy ekranie, bo ekran będzie częściowo nachodził na drzwi do garderoby.
Mogę ewentualnie ustawić głośniki za łóżkiem (powiedzmy że na stoliku nocnym), ale czy z głośnikami za głową będzie dobry odsłuch..
Teraz jak przeglądam jeszcze inne rozwiązania to w sumie do rozważenia jakiś soundbar do zamontowania pod ekranem.

Jeśli beda w  suficie to taki efekt bedzie.

Belka pdo ekran albo lepiej mini satelity.

I zrobic kino.

Canton Movie, Monitor audio MASS, Cambridge audio Minx czy coś takiego. I masz prawidzwy dzwiek przestrzenny. A takie mini kostki no nie wierze ze beda przeszkadzać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...