Skocz do zawartości

Proszę o pomoc - dziwne i głośne trzaski z obu kolumn


maniutek72

Recommended Posts

20 godzin temu, Q21 napisał:

Moim zdaniem bez naprawy mało kto zdecyduje się na zakup tego amplitunera w rozsądnej cenie. Jeśli zmieniać, to po naprawie. 

To jest przeciętny model. Z naprawą też będzie problem ze sprzedaza.

Zalezy od kwoty serwisu.

 

Problemem są teraz testy tego amplitunera. Do poki to jest jak na filmie to nie dobrze ale nic sięnie dzieje. Pojdzie to o krok dalej to uszkodzi także kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maniutek72 napisał:

W przyszłym tygodniu wysyłam na serwis do Warszawy poinformuję po diagnozie co i jak tymczasem dziękuję. 

Jak to się odbywa? Dostaniesz szacunkowe koszty jak zdiagnozują problem? Jak będziesz miał chwile to opisz proszę jak wyglądała rozmowa z ich serwisem, z góry dzięki.

Też mam Denon'a i jestem ciekaw jak wyglądał ten pierwszy kontakt, jakie są Twoje odczucia, profesjonalne podejście?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Luk Pl napisał:

Jak to się odbywa? Dostaniesz szacunkowe koszty jak zdiagnozują problem? Jak będziesz miał chwile to opisz proszę jak wyglądała rozmowa z ich serwisem, z góry dzięki.

Też mam Denon'a i jestem ciekaw jak wyglądał ten pierwszy kontakt, jakie są Twoje odczucia, profesjonalne podejście?

Cześć. Samo zgłoszenie, rozmowa z serwisem bez zastrzeżeń ( Denon Store Warszawa ) ale ze względu na okres wakacyjny czas oczekiwania na diagnozę przez technika do 1,5 miesiąca więc poleży u mnie w domu. Wysyłka kurierem na mój koszt, diagnoza i wycena bezpłatna, po naprawie gwarancja i wysyłka na ich koszt. Może poszukam inny polecany serwis z Wawy. Tyle bez grania ciężko wytrzymać 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, maniutek72 napisał:

Może poszukam inny polecany serwis z Wawy.

Dzięki za odpowiedź, a ten Horn Distibution próbowałeś?

55 minut temu, maniutek72 napisał:

Tyle bez grania ciężko wytrzymać 🤪

Nic mi nie mów, miałem straszny ból jak kolumny odrestaurowywałem, między warstwami 17h czekania, 3 warstwy i ze względów logistycznych musiałem robić jedną, potem drugą. Też cierpiałem :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Tak jak obiecałem po powrocie z serwisu dam znać co ustalono i jakie koszty. 

Sprzęt dziś wraca do mnie, od ubiegłego tygodnia kilka telefonów od technika który zajmował się moim Denonem, wysyłałem mu filmy z tym co się dzieje i jak to wyglądało u mnie. Wiele pytań ze strony serwisu i nic co mogło być przyczyną takiego zachowania technik nie znalazł. Denon był poddany wielokrotnym testom i w wynikach sprzęt w pełni sprawny. Zalecono mi szukać przyczyn poza Denonem, sugerowano zmianę okablowania podłączenie inne niż bi-amping ( tak miałem podłączone ). 

Cóż dziękuję za wszelką pomoc będę testował sam dalej zastosuję się do rad, to wszystko co mogę zrobić.

Edytowano przez maniutek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Salon Planeta Dźwięku napisał:

Sprawdzałeś jakąkolwiek inną elektronikę na tych kolumnach ? To brzmi jak upalony przetwornik.

Nie. Myślałem o tym ale wiesz jak ktoś ma sprzęt podłączony kable pochowane to nikt ot tak nie chce wyciągać tego wszystkiego stąd nawet nie proponowałem. Druga sprawa, że niewielu moich znajomych dysponuje jakimkolwiek sprzętem grającym.

Pisząc o upalonym przetworniku to gdzie w Denonie ? i co nie znaleźli by tego ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maniutek72 napisał:

Nie. Myślałem o tym ale wiesz jak ktoś ma sprzęt podłączony kable pochowane to nikt ot tak nie chce wyciągać tego wszystkiego stąd nawet nie proponowałem. Druga sprawa, że niewielu moich znajomych dysponuje jakimkolwiek sprzętem grającym.

Pisząc o upalonym przetworniku to gdzie w Denonie ? i co nie znaleźli by tego ? 

W kolumnach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, maniutek72 napisał:

Nie płaciłem. Diagnoza jest bezpłatna, dopiero po stwierdzeniu usterki jest wycena i pytanie czy naprawiać. 

Spodziewałem się, że taka usterka wystąpi na jednej kolumnie tym bardziej ,że nigdy nie grały powyżej 50 na skali 0-99 .

Wypożycz sobie jakiś wzmacniacz z salonu audio i podłącz do tych kolumn. Jeśli będzie grało płynnie to znaczy, że wina Denona - sprzedaj badziewie jako "stan nieznany" za ile ktoś da. Szkoda sobie głowę tym łamać i szukać sporadycznej usterki (prawdopodobnie przekaźnik się zacina, ale równie dobrze może być coś droższego popsute). 

Jeśli będzie trzaskać dalej no to wina kolumn. Ale to mniej prawdopodobne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maniutek72 napisał:

W przyszłym tygodniu jadę sprawdzić kolumny do firmy, która zaoferowała mi pomoc. Wg Pana z którym pisałem przekonany jest że to wada amplitunera wykluczył kolumny ale chce je zobaczyć a że 80 km to niedaleko skorzystam z oferty. 

Któryś kondensator dał za wygraną i teraz przerywa po rozgrzaniu - amplituner do śmieci🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...